Kurzemes Vārds

21:15 Ceturtdiena, 2. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Tomass Kleins izrēķinās ar bijušajiem grupasbiedriem
Inita Gūtmane
Ita Cērmane

Liepājas mūziķi slaveni kļuvuši ne tikai sava profesionālisma, bet arī savstarpēju kašķu dēļ. Ja lielākoties draudzība mākslinieku starpā uz kādu laiku izbeigusies pēc pamatīga strīda, tad šoreiz pēc miesiskiem bojājumiem. Respektīvi, jau kādu laiku domstarpības bija starp bijušās grupas "Cacao" dalībniekiem. Nesaskaņu kulminācija bija piektdien Latvijas 1.rokkafejnīcā, kad Tomass Kleins fiziski izrēķinājās ar dziedātāju Andri Ērgli un pianistu Jāni Strazdu.

Pēc aculiecinieku stāstītā, incidents noticis piektdien ap pulksten četriem dienā. Tomass Kleins saniknots pienācis pie Andra Ērgļa un Jāņa Strazda, kas sēdējuši pie galdiņa. Pateicis dažus vārdus saviem bijušajiem kolēģiem, Tomass Kleins spēcīgi sitis Andrim Ērglim pa degunu. T.Kleins pēc tam atstājis notikuma vietu, bet Jānis Strazds izsaucis policiju. Pēc dažām minūtēm T.Kleins atgriezies, turot rokā uzgriežņu atslēgu. Šoreiz T.Kleins iesitis J.Strazdam pa plecu. Cietušie pēc tam atstājuši Latvijas 1.rokkafejnīcu.

A.Ērglis un J.Strazds "Kurzemes Vārdam" apstiprināja, ka šāds gadījums ir noticis, bet nevēlējās to sīkāk komentēt. Arī par iemesliem, kāpēc T.Kleins viņiem uzbrucis, mūziķi nevēlējās runāt. Tā kā T.Kleins neatbildēja uz telefona zvaniem, laikrakstam neizdevās uzzināt, kāpēc populārais ģitārists un komponists no vārdiem ķērās pie "darbiem".

Taču "Kurzemes Vārda" rīcībā ir informācija, ka domstarpības starp mūziķiem izcēlušās naudas dēļ. T.Kleins Jānim Strazdam un Andrim Ērglim it kā neesot izmaksājis viņu daļu par "Cacao" albuma "Ripoja akmens" izdošanu.

J.Strazds sacīja, ka pašlaik apsver tālāko rīcību.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse apstiprināja, ka minētais notikums policijā reģistrēts. Detalizētāku informāciju policija sniegt nevar, jo abi cietušie lūguši informāciju par notikušo nepubliskot. Policija savukārt uzsākusi notikušā izmeklēšanu, lai noskaidrotu konflikta apstākļus un iemeslus.

Nerespektē tramvaju

Aizvadītās nedēļas nogalē mūspusē noticis ievērojams skaits satiksmes negadījumu. Kāds nav devis ceļu tramvajam, bet kāda autobraucēja dēļ cietis motociklists.

"Kurzemes Vārds" sestdien pirms pusdienlaika fiksēja negadījumu Rīgas ielā, kur kāds vieglā auto vadītājs neveiksmīgi bija mēģinājis spēkoties ar tramvaju. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka automašīnas "Peugeot 607" vadītājs, stūrējot spēkratu pa Tirgus ielu, krustojumā ar Rīgas ielu nav devis ceļu tramvajam. Sadursmē cietušo nav, taču "Peugeot" pēc negadījuma bija briesmīgā stāvoklī – priekšdaļa sadragāta, pat riteņi nolauzti.

Sestdien ap pusdeviņiem negadījums ar cietušajiem noticis M.Ķempes ielā. Automašīnas "BMW 530" vadītājs, braucot Liepājas ezera virzienā un uzsākot apgriešanās manevru, izraisījis sadursmi ar motociklu "Kawasaki". Cietušais motociklists nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Policijā par šo negadījumu uzsākts kriminālprocess.

Ielaužas veikalā

Aizvadītajā piektdienā mūsu pilsētā pastiprināti sirojuši zagļi. Īsi pirms pusnakts M.Ķempes ielā 9 veikalam "Maxima" izsists lielais pakešu loga stikls. Pārmeklējot apkārtni, Policijas darbinieki uz aizdomu pamata par ielaušanos veikalā aizturējuši 1987.gadā dzimušu vīrieti. Viņa saistība ar notikušo vēl tiek pārbaudīta. Kamēr veikals aprēķina zaudējumus, policijā uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana. Savukārt pusdienlaikā Brīvības ielā no celtniecības vagoniņa kādam vīrietim nozagts melns ādas portfelis, kurā atradās pilsoņa pase un automašīnas aizdedzes atslēgas.

Zog braucamos

Mūspusē nozagti vairāki transportlīdzekļi. Aizputē, Lažas ielā, 12.septembrī no šķūnīša nozagts mopēds "Honda Dio" melnā krāsā. Savukārt naktī uz 12.septembri kādās mājās Sakas pagastā nozagta automašīna. Atslēdzot garāžu, ļaundari no tās nozaguši automašīnu "VW Jetta", kuras salonā turklāt atradusies transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Pazudušais auto drīz vien atrasts – turpat Sakas novadā, mežā blakus Grobiņas – Ventspils šosejai. Mopēds gan joprojām ir pazudis. Policija meklē ļaundarus.

Aiztur ar laupījumu

Pīlādžu un Raiņa ielas krustojumā aizturēts 1987.gadā dzimis vīrietis, pie kura atradās četras 20 litru tilpuma kannas ar šķidrumu, kas pēc smakas atgādina dīzeļdegvielu. Tiek pieļauta iespēja, ka kannas ar degvielu nozagtas, iekļūstot garāžā Pīlādžu ielā. Policijā par šo gadījumu sākts kriminālprocess.

Izglābj tīklos sapinušos gulbi

Ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Tirdzniecības kanālu iepretim Vecajai ostmalai 11 – iedzīvotāji, satraukušies par gulbi, lūguši tam palīdzēt. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva, ieradušies izsaukuma vietā, ugunsdzēsēji konstatējuši, ka putns patiesi nonācis nelaimē. Gulbis bijis sapinies tīklos un nav varējis pacelties. Glābēji, ar laivu piekļuvuši putnam, pārgriezuši tīklus un putnu atbrīvojuši. Tā kā redzamu vainu gulbim nav bijis, tas palaists brīvībā.