09:08 Sestdiena, 24. augusts

Revanšs izdevās
Andris Sudmalis

Sestdien komanda "Liepājas metalurgs 2" kādreizējā uzņēmuma "Hidrolat" stadionā Velnciemā tikās ar vienību "Gulbene 2005", kurai Latvijas futbola čempionāta pirmās līgas pirmajā aplī viesos zaudēja ar 2:5. Liepājnieki bija apņēmības pilni revanšēties par pārlieku smago neveiksmi, un tas viņiem arī izdevās – 4:3 (3:1).

Ievērojamu teritoriālo pārsvaru spēles pirmajā daļā nevienai no komandām iegūt neizdevās, bumba lielākoties uzturējās laukuma vidusdaļā, un vērā ņemamus vārtu gūšanas momentus sāncenši ilgāku laiku nespēja radīt. Taču, pamazām pierīvējušies viens otram, pretinieki sāncenšu vārtu tuvumā kļuva aizvien biežāki viesi. Gulbeniešiem visgrūtāk klājās ar metalurgu kapteiņa un uzbrukuma līdera Vjugara Askerova nosegšanu. Pēc Denisa Rakela pārcelšanās uz metalurgu dublieriem Vjugars reti kad paliek bez precīziem sitieniem un ir krietni pietuvojies pirmās līgas labāko snaiperu saraksta augšgalam.

Precizitāte un partneri viņu nepievīla arī šoreiz, un galu galā laukuma saimnieki tika pie godam nopelnītā pārsvara mačā. Tiesa, ne uz ilgu laiku, jo viesi drīz vien izmantoja mūsu aizsargu un vārtsarga nesaprašanos un panāca 1:1. Puslaika beigās viss gan atkal nostājās savās vietās, un mūsējie devās pārtraukumā, esot vadībā ar 3:1.

Drīz pēc pārtraukuma viesi dažu minūšu laikā divus vārtus atguva, taču teicams bija Askerovs, kurš 13 minūtes līdz pamatlaika beigām guva savus trešos vārtus spēlē, palīdzot komandai izcīnīt devīto uzvaru sezonā.

Sestdien, 20.septembrī, metalurgi viesos mērosies spēkiem ar komandu "Jēkabpils".

Latvijas izlase spēlēs Liepājā

Lemjot par 2009.gada Eiropas sieviešu basketbola čempionāta norises vietām, iztika bez nepatīkamiem pārsteigumiem, tāpēc piepildījās cerības Liepājā ne tikai redzēt augstākā līmeņa dāmu basketa mačus, bet arī klātienē atbalstīt Latvijas valstsvienības meitenes.

FIBA Europe, kas nesen viesojās vairākās Latvijas pilsētās, lai iepazītos ar to sporta bāzu un viesnīcu atbilstību starptautiskajām prasībām, lēmusi, ka turnīrs notiks trīs pilsētās – Liepājā, Valmierā un Rīgā. Galvaspilsētā būs vērojamas tikai otrā posma cīņas, bet apakšgrupas spēles norisināsies Liepājā un Valmierā.

Liepājas Olimpiskā centra sporta daļas vadītājs Normunds Gaižutis apstiprināja, ka viņš (pagaidām tikai telefoniski) ir informēts par Liepājas kandidatūras apstiprināšanu, kā arī viņam ziņots par to, ka pirmā posma spēles Liepājā aizvadīs arī Latvijas izlase.

Varam nojaust, ka Liepājas kandidatūra FIBA ierēdņiem bija simpātiska ar daudzajām un plašajām viesnīcām, kur ir iespējams nodrošināt vienādus uzturēšanās apstākļus visām izlasēm. Liels pluss ir arī nesen pabeigtā olimpiskā centra plānojums, kas atbilst FIBA prasībām, proti, lai pirms spēles sāncenšu komandu ceļi hallē nekrustotos. Un to liepājnieki atšķirībā no daudzām citām Latvijas sporta bāzēm var nodrošināt bez aizķeršanās.

Līdz ar prieku par tiesībām rīkot šāda līmeņa sacensības, turklāt divām apakšgrupām, nāk arī raizes saistībā ar treniņu nodrošināšanu visām astoņām izlasēm. Šis jautājums jau tiek risināts, un ir iespējams, ka obligātie treniņi tiks aizvadīti arī citās sporta zālēs.

Hokejistiem otrā uzvara

Vakar SK "Liepājas metalurgs" hokejisti savā laukumā pārspēja komandu "Gomeļ", tādējādi izcīnot otro uzvaru Baltkrievijas atklātajā čempionātā.

"LIEPĀJAS METALURGS" – "Gomeļ" – 3:2 (0:1, 1:0, 2:1).
TIESNEŠI:
G.Zviedrītis (Rīga), M.Bogdanovs, O.Greiers (abi – Liepāja).
VĀRTI: 19:51 Musienko (Balmočnihs, Pčeļakovs) – 0:1. 36:40 Brahmanis (Pliskausks, Mihailovs) – 1:1. 40:32 Ozols – 2:1.
METIENI: 22 (7+8+7) – 24 (7+8+9).
SODI: 10 (4+2+4) – 12 (4+6+2).
LABĀKIE SPĒLĒTĀJI: Brahmanis, Žabotinskis – Balmočnihs.

Jau spēles pirmās pusotras minūtes laikā abas vienības apmainījās vārtu gūšanas momentiem. Mamonovs ar aizsargu kaklā aizkļuva līdz "Gomeļ" vārtiem, bet metienu viņam neļāva izdarīt. Viesi atbildēja ar izskrējienu divatā pret vienu mūsējo, bet, mums par laimi, metiens lidoja nevis tukšajā vārtu stūrī, bet garām. Pirmais patiesi nopietnas moments gan bija Grāvītim, kad pēc ātras saspēles vairākumā Māris no vārtu priekšas trāpīja pa pārliktni. Brīnumus rādīja Žabotinskis, šoreiz gan vārda sliktākajā nozīmē – vairākumā savu vārtu priekšā pretiniekam uzdāvinātā ripa mūsējiem gandrīz maksāja vārtu zaudējumu.

Lai arī šķita, ka metienu ziņā viesi bija krietni priekšā mūsējiem, statistika pēc pirmās trešdaļas liecināja par līdzsvaru – 7:7. To diemžēl neizdevās saglabāt arī uz tablo, jo nepilnas desmit sekundes līdz pārtraukumam baltkrievi ar atkārtotu metienu tomēr pārspēja Žabotinski.

Pēc pārtraukuma mūsējie aktivizējās, spiediens uz vārtiem bija ievērojams, netrūka labu metienu, bet tikpat bieži ripa iestrēga kluba "Gomeļ" aizsarglīnijā. Līdzīgi bija arī perioda otrajā daļā, kad gandrīz minūti metalurgi aizvadīja piecatā pret trim viesiem. Metienu netrūka ne no tuvas, ne tālas distances, bet ripa bieži vien palika pusceļā vai labi spēlēja vārtsargs. Jau vienādos sastāvos Brahmanis ar nebūt ne sarežģītu metienu galu galā guva pirmos metalurgu vārtus pirmajā spēlē pret Baltkrievu klubu šosezon.

Jau pēdējā perioda pašā sākumā ar metienu no zilās līnijas pretinieku vārtu vīru samulsināja Ozols, beidzot izvirzot metalurgus vadībā. Pēdējā trešdaļa kļuva par rezultatīvāko šajā spēlē, kurā metalurgi uzvarēja ar 3:2.

Viesi Brahmaņa noraidījuma laikā gan vēl panāca 2:2, bet pēc dažām minūtēm Edijs savu kļūdu laboja, panākot beigu rezultātu – 3:2 metalurgu labā.