Kurzemes Vārds

11:59 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Nolauž trīs egles, izposta siltumnīcu

Pagājušajā svētdienā vairāki autobraucēji izraisījuši satiksmes negadījumus, bet pēc tam aizbēguši, pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis. Ap pulksten 19 Lažas pagastā pagaidām nenoskaidrots vadītājs, ar automašīnu "Audi 100" braucot pa vietējās nozīmes ceļu, nebija pareizi izvēlējies ātrumu un iebraucis kādas privātmājas dzīvžogā, nolaužot trīs egles. Bet braucējam vēl nav bijis gana. Mēģinot saviem spēkiem izkārpīties atpakaļ uz ceļa, stūrētājs iebraucis siltumnīcā, to sabojājot. Pēc tam nekauņa, beidzot izkļuvis uz ceļa, aizbraucis nezināmā virzienā. Policija viņu meklē.

Liepājā pagaidām nenoskaidrots vadītājs, stūrējot automašīnu "Nissan Primera" pa Tirgus ielu un krustojumā ar Zemnieku ielu nogriežoties pa kreisi, nebija devis ceļu automašīnai "Audi 80". Sadursmē cilvēki nav cietuši, taču vainīgais no negadījuma vietas aizbēdzis. Personu, kas avārijas brīdī sēdēja pie "Nissan" stūres, likumsargiem pagaidām nav izdevies atrast, bet ir noskaidrots, ka automašīnai nav izieta tehniskā apskate un veikta OCTA.

Izkrīt pa logu

Svētdien ap pusdienlaiku traģisks negadījums noticis Strazdu ielā 10. No piektā stāva pa sava dzīvokļa logu izkritis kāds vīrietis. No gūtajām traumām viņš negadījuma vietā miris. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis informēja, ka bojā gājušais nogādāts uz tiesmedicīnas ekspertīzi. Policija izmeklē notikušo.

Aiztur potenciālu slepkavu

Svētdien ap pusseptiņiem vakarā Ceļu policijas darbinieki Zemnieku ielā apstādinājuši automašīnu "Audi 100", kurā pie stūres sēdējis 1982.gadā dzimušais Kaspars. Vīrietis ne tikai vadījis auto bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, bet arī ļoti stiprā dzērumā – alkometrs viņa izelpā uzrādījis 4 promiles, kas ir maksimālais mērierīces skalas rādījums.

Izlaupa kredītkarti

Nīcas pagastā kādās lauku mājās kāds vīrietis konstatējis, ka no maka pazudusi kredītkarte. Turklāt no tās pēc pazušanas noņemta ievērojama naudas summa – 1400 latu. Policija noskaidro, kā tas varēja gadīties, un meklē vainīgo.

Piedzeras un nerūpējas par bērnu

13.septembrī ap pulksten 14 Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz M.Gūtmaņa ielu, ka tur kādā dzīvoklī notiekot dzeršana un raudot mazs bērns. Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka likumsargiem durvis atvērusi 1990.gadā dzimusi un manāmi piedzērusies jauniete, uz grīdas gaitenī gulējusi vēl viena piedzērusies jauniete, bet istabā aizgūtnēm raudājis bērns. Tā kā 1990.gadā dzimusī māte nav bijusi spējīga parūpēties par savu pērn dzimušo bērnu, nolemts bērniņu nogādāt patversmē. Informācija par notikušo nodota Nepilngadīgo lietu nodaļas darbiniekiem.

Tualeti sajauc ar dušu

Pagājušajā piektdienā Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Kārļa Zāles laukumu 2a – Zobārstniecības poliklīnikas tualetē bija iegājusi sieviete un jau ilgu laiku nenāca ārā. Policijas darbinieki tualetē sastapa sievieti, kura to izmantoja kā dušas telpu. Sieviete izraidīta un viņai paskaidrots, ka tualete nav telpa, lai mazgātos.

Nokurina pirti

Sestdienas pievakarē ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Tosmari – ugunsgrēks bija izcēlies Spīdolas ielā. Nodedzis šķūnis, dārza mājiņa un pirts 50 kvadrātmetru platībā. Glābēji noskaidrojuši, ka aizdegusies pirtiņa, kurai nav bijis pareizi izbūvēts dūmvads. No pirts liesmas pārsviedušās uz pārējām būvēm.

Svilina vadus

Pagājušās nedēļas nogalē ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Alsungas ielu. Notikuma vietā glābēji konstatējuši, ka blakus jātnieku bāzei "Fortūna" deg kabeļi 5 kvadrātmetru platībā. Tur klaidoņi gatavojuši vadus nodošanai metāllūžņos.

Aizvadītā peldsezona – bez traģēdijām

15.septembrī Liepājā, tāpat kā visā Latvijā, oficiāli beidzās peldsezona. Tā Liepājā ir jau piektā sezona bez bojāgājušajiem Glābšanas staciju darbības zonā. Glābējiem visbiežāk nācies sniegt ikdienišķu palīdzību un rūpēties par kārtības ievērošanu.

Kā rāda Liepājas pilsētas pašvaldības policijas Glābšanas dienesta apkopotā informācija, šovasar salīdzinājumā ar 2007.gada sezonu atpūtnieki pludmalē uzvedušies mierīgāk – mazāk bijis grādīgās dziras apreibināto, kas vēlējušies iet peldēties, retāk arī noklīduši bērni. Toties pusaudži bijuši aktīvāki – biežāk nācies no ūdens ārā raidīt vecāku nepieskatītos bērnus.

Uzziņai

Glābšanas dienesta reģistrētie notikumi (15.05. – 15.09.)
Notikums 2008.g. 2007.g.
Sniegta medicīniskā palīdzība 28 28
No ūdens izraidīti piedzērušie 0 30
No ūdens izraidīti bērni 155 97
Peldējuši neatļautā vietā un laikā 69 67
Noklīduši bērni 9 20
Izsaukta ātrā palīdzība 7 9
Negadījumi uz ūdens 1 4
Letāli negadījumi 0 0
Citi pārkāpumi (suņi, auto pludmalē, dabisko vajadzību kārtošana u.c.)