Kurzemes Vārds

23:46 Svētdiena, 29. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Atcelti vairāki tālsatiksmes reisi

Daiga Lutere

No vakardienas gan Liepājas Autobusu parks, gan daudzi citi Latvijas autotransporta uzņēmumi bija spiesti samazināt līdz šim ierasto tālsatiksmes reisu skaitu. Tāds bija Latvijas Autotransporta direkcijas norādījums. Iemesls – līdzekļu taupīšana, slēdzot nerentablos reisus. It īpaši tos, kas iet paralēli dzelzceļa līnijām.

Liepājas Autobusu parks atteicies no 12 reisiem, piemēram, pulksten 8.25 Ventspils – Kuldīga – Liepāja, pulksten 13.55 Liepāja – Aizpute – Jelgava – Rīga un citiem. Uzņēmuma Pasažieru pārvadājumu daļas vadītāja Ildze Kržanoviča pastāstīja, ka Autotransporta direkcijas prasības par reisu samazināšanu bijušas vēl striktākas, taču Liepājas Autobusu parkam pārrunu ceļā izdevies vairākus reisus saglabāt.

Vakarrīt redakcijai zvanīja vairāki Pāvilostas iedzīvotāji, paužot satraukumu par it kā atceltiem reisiem. I.Kržanoviča skaidroja, ka pāvilostniekiem nav nekādu iemeslu satraukumam, jo viņu ikdienu jaunā kārtība neietekmēs. Autobuss reisā Liepāja – Ventspils, kas no Liepājas izbrauc pulksten 6.45, ir saglabāts un nepatiesas esot baumas par tā likvidāciju. Par to, kad un kuri reisi vairs netiks apkalpoti, bijusi informācija gan sludinājumos "Kurzemes Vārdā", gan citviet. Par izmaiņām var uzzināt Liepājas Autoostā pie kases, Autobusu parka mājaslapā www.aslap.lv un pa maksas tālruni 90006071.

Vakar "Kurzemes Vārds" devās uz autoostu, lai noskaidrotu, kā braucēji uztvēruši ziņu par vairāku reisu atcelšanu. Nevienu neapmierināto nesatikām. Dispečere Helga Beks prognozēja, ka vairāku tālsatiksmes reisu atcelšana visvairāk neērtību varētu radīt tiem pasažieriem, kuri vēlas nokļūt Jelgavā, Dobelē, Aizputē.