Kurzemes Vārds

05:27 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 16. septembrī

1928.
Šogad Latvijas Universitātes iestājeksāmenos piedalījušies 16 Valsts Liepājas tehnikuma absolventu. Pārbaudījumus izturējuši 14, viens nav uzņemts sakarā ar vājām zināšanām latviešu valodā, otrs – vācu valodā. Vairums jauno studentu izvēlējušies tehniskās fakultātes, divi – matemātikas fakultāti, pa vienam – juridisko, tautsaimniecības un mežkopības. Neraugoties uz to, ka tehnikuma pēdējā, 4.klasē, ne latviešu, ne vācu valodu, kā arī matemātiku nepasniedz, redzams, ka arī vispārizglītojošie priekšmeti pat pie neliela stundu skaita tehnikumā tiek mācīti pamatīgi un tehnikuma audzēkni spēj sekmīgi sacensties ar vispārizglītojošo skolu absolventiem.

Šajās dienās, lai iepazītos ar vietējiem saimnieciskajiem apstākļiem, Liepājā ieradušies viesi no Kretingas: apriņķa priekšnieks, valdes priekšsēdētājs, skolu inspektors un muižas īpašnieks grāfs Tiškevičs.

1938.
Liepājas filharmonijas valdes priekšsēdētājs G.Stengrevics izsakās, ka pēdējos gados filharmonijas koncertu apmeklētāju skaits slīd uz leju, šogad sasniedzot minimumu. Pagājusī sezona filharmonijai devusi 7000 latu lielu deficītu. Tā ir ļoti satraucoša parādība, kas liecina, ka liepājniekiem sāk mazināties interese par koncertiem. Cittautieši koncertus apmeklējuši daudz vairāk nekā latvieši: "Lai to novērstu, latviešos vairāk jāieaudzina pienākums pret savu mākslu." Šogad izbeidzas 1928.gadā noslēgtais līgums starp Liepājas filharmoniju un Pilsētas valdi. Tas paredzēja, ka filharmonijai jāuzceļ jauna estrāde, kuru tā var izmantot 10 gadu, nemaksājot nodokli par koncertiem, bet ik gadus saņemot nelielu pabalstu no Pilsētas valdes. Jauno estrādi uzcēla 1928.gadā, un 2.augustā tajā notika pirmais koncerts. Līgumā noteiktie 10 gadi ir pagājuši, un tagad rodas jautājums, kas būs tālāk: vai simfoniskie koncerti pēc jauna līguma noslēgšanas notiks arī nākamajā gadā, vai arī koncertdārzā nākamajā vasarā valdīs klusums?

1948.
Lai sagatavotu darbam ziemas sezonā rūpnīcas "Sarkanais metalurgs" klubu, tajā veic plašus remontdarbus. Šim nolūkam administrācija piešķīrusi ap 10000 rubļu. Jau pabeigts krāšņu remonts, telpu balsināšana, ūdenssūkņa motora labošana. Tas dos iespēju sakārtot dušas telpas pašdarbnieku vajadzībām. Līdz sezonas sākumam klubu mākslinieciski noformēs, izveidos sarkano stūrīti un papildinās grāmatu krājumu.