Kurzemes Vārds

18:24 Trešdiena, 12. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Pilsētai vajadzēs palīdzēt savai slimnīcai
Juris Bārzdiņš, Liepājas Reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs

Sakarā ar grūto ekonomisko situāciju valstī un to, ka valdība paredz iesaldēt algas valsts sektorā strādājošajiem, nākamais gads būs liels izaicinājums arī slimnīcu vadītājiem, jo, kā jau izskanējis, veselības aprūpei naudas nākamgad vairāk par iepriekšējo gadu nebūs. Sarunās ar veselības ministru Ivaru Eglīti izskanēja iespēja, ka tiks palielināti VOAVA maksātie tarifi par slimnīcas pakalpojumiem, bet par 5 procentiem tiks samazināts valsts pasūtījuma apmērs. Tas nozīmē, ka nākamgad varētu samazināties slimnīcā ārstēto pacientu skaits.

Mēs Liepājā darīsim visu iespējamo, lai uzlabotos sadarbība ar ģimenes ārstiem un slimnīcā pēc iespējas mazāk nonāktu pacienti ar hronisku slimību saasinājumiem. Pieļauju gan iespēju, ka varētu palielināties rindas uz dažādiem valsts samaksātiem pakalpojumiem un pacientiem, kas negribēs gaidīt rindā, vajadzēs par šiem izmeklējumiem maksāt pašiem. Es gan ļoti ceru, ka samazinātais finanšu apjoms neliks mums ķerties pie paša nevēlamākā – samazināt mediķu štatu. Tomēr, ja no pacientiem nesaņemsim par maksas pakalpojumiem to naudas apjomu, ko no valsts saņemsim mazāk, būs ļoti grūti vēl palielināt algas mediķiem. Jau tagad no augusta radām iespēju maksāt medicīnas māsām vidēji par 10 procentiem vairāk nekā gada sākumā un cerējām, ka plānotais atalgojuma palielinājums no nākamā gada tuvinātu māsu atalgojumu tam darba intensitātes un atbildības līmenim, kādā viņām jāstrādā.

Pagājušajā nedēļā es piedalījos domes Sociālo un veselības lietu komitejas sēdē. Informēju deputātus par situāciju, lai, gatavojot nākamā gada pašvaldības budžetu, viņi ņemtu vērā to, ka nākamgad veselības aprūpē vēl lielāks slogs būs pacientu pašu makiem, un to, ka, iespējams, slimnīcā ārstēsim mazāk pacientu un līdz ar to varētu rasties nepieciešamība palielināt sociālo gultu skaitu. Lūdzu nākamajā gadā atbalstīt kapitālinvestīciju projektus slimnīcai, jo tādām neatliekamām lietām kā ugunsbīstamība, avārijas stāvoklī esošais ūdensvads, neatbilstošā sterilizācija un citas vajadzības veltot tikai savus līdzekļus, tiešām var gadīties, ka arī slimnīca būs starp tiem uzņēmumiem, kuru dēļ pilsētā palielināsies bezdarbnieku skaits. Ja šogad slimnīcai un veselības aprūpei kopumā pašvaldības budžetā līdzekļu pietika tikai cilvēkresursu programmai jauno ārstu piesaistei, tad nākamajā gadā pilsētai būs vairāk jāpalīdz savai slimnīcai.

Tomēr ir arī labas ziņas – pagājušajā nedēļā parakstītais līgums par onkoloģijas atbalstu, saskaņā ar kuru iegādāsimies vairāk nekā miljons latu vērto aparatūru vēža ārstēšanai ar staru terapiju. Paredzēta arī jaunas ēkas būvniecība šīm vajadzībām. Tas nozīmē, ka vismaz celtniekiem būs darbs un pacientiem cerība.