Kurzemes Vārds

02:52 Ceturtdiena, 2. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Blakus bērnudārzam – atkritumu nams arī pēc talkas

Nora Driķe

Blakus bērnudārzam, Dārzu, Ālandes un Vēja ielas stūrī, arī pēc Latvijas sakopšanas talkas nepabeigta jaunbūve kalpo par atkritumu namu un glabā sevī neskaitāmas kravas sadzīves atlieku. Jauns vīrietis, Vēja ielas iedzīvotājs, pastāstīja, ka sestdien puikas – viņa dēls ar vairākiem draugiem – jaunbūves apkārtnē pēc savas iniciatīvas savākuši vairākus maisus ar atkritumiem. Kāds liepājnieks pirmdien bija zvanījis uz redakciju sašutumā, ka talkas norisē neviens nav savācis šos maisus un nav arī iztīrīts atkritumu nams.

Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls pirmdien apgalvoja, ka talcinieku savākto atkritumu maisi, kas novietoti blakus jaunbūvei ielas malā, noteikti tiks aizvesti. Sestdien liepājnieki savākuši tik daudz gružu, ka visus uzreiz uz atkritumu poligonu nav paspēts nogādāt.

Pašvaldībā "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka nepabeigtā un atbaidošā ēka piederot SIA "Liepājas sērkociņi". Savukārt šī uzņēmuma pārstāvis prokūrists Dainis Markovskis sacīja: "Sen bijām gatavi ēku nojaukt, bet ne Zemesgrāmata, ne Privatizācijas aģentūra negrib atzīt, ka tas ir mūsu īpašums. Ceram, ka mēneša laikā šis jautājums atrisināsies. Mēs pat nevaram apkārt ēkai uzlikt žogu, jo, lai to izdarītu, vajadzīga būvatļauja, bet, lai dabūtu būvatļauju, vajadzīgas atzītas īpašuma tiesības."

Diez vai bērnu vecākiem ir prieks par šādu bīstamu atpūtas namu blakus bērnudārzam. Pašvaldības policija īpašniekus jau piecas reizes sodījusi par nesakopto īpašumu, taču tie nav reaģējuši.