Kurzemes Vārds

10:43 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Ciskudrillim piemērotu vidi un valstisku domāšanu
Vilnis Bulavs, mākslinieks

Esmu aktīvs velosipēda lietotājs jau kopš agras bērnības un arī tagad ikdienā mēdzu pa pilsētu braukt ar divriteni – no mājām uz darbu un citos maršrutos, kur tas nepieciešams. Lai gan piedalījies pats neesmu ,es atbalstu tādus pasākumus kā diena "Pilsētā bez auto", kas Liepājā notiks rīt. Tas ir vajadzīgs, jo tajā piedalās arī Ceļu satiksmes drošības direkcija, jauniešiem māca par braukšanas drošības aspektiem, arī apzināties, ka velobraukšana uz ielas ir bīstama. Galvenokārt šajā lietā jādarbojas ar jauno paaudzi, varbūt no viņiem mēs vēlāk arī saņemsim velobraukšanai draudzīgu valstisku domāšanu.

Manuprāt, pēdējā laikā velosipēdistu Liepājas ielās redzams vairāk, ierodas vairāk velotūristu. Lai gan arī pats esmu nokļuvis riskantās situācijās, braukdams pa ielu ar divriteni, tomēr labprāt izvēlos velosipēdu, jo man patīk braukt. Bieži vien divritenis ir operatīvāks transportlīdzeklis par automašīnu, bez tam tas nepiesārņo vidi, tāpēc tas ir jāizmanto. Man ciskudrillis ir svarīgs arī no fiziskās aktivitātes aspekta – daudzi cilvēki mūsdienās ir tā deģenerējušies, ka pat uz tuvāko veikalu brauc ar mašīnu. Arī ar ģimeni esam devušies vairāku dienu veloceļojumos.

Ir, protams, velobraukšanai arī savi mīnusi. Rīgā, un pēdējā laikā arī Liepājā, tā ir nodarbe ar paaugstinātu bīstamību. Daudzi agresīvi autobraucēji velosipēdus ignorē. Liepājā ir tikai dažas vietas, kurās iezīmēts veloceliņš, bet pats pilsētas centrs velosipēdistiem ir ļoti nepiemērots. Tos jau pēdējos gados, rekonstruējot ielas, varēja vairāk izplānot. Otrs trūkums – velosipēds jāpieskata, jo mūsu pilsētiņa ir zaglīga. Pats to piedzīvoju. Riteni man nozaga, kad pirms dažiem mēnešiem pie veikala aizmirsu to pieslēgt.

Tas, kā velobraukšanu popularizēt, ir domāšanas un varbūt arī tradīcijas jautājums, bet noteikti arī valsts politikas jautājums, lai iedzīvotāji pievērstos veselīgam dzīvesveidam un dabas aizsardzībai. Arī piemērota vide svarīga. Iespējams, ja benzīns padārdzināsies vēl vairāk, arvien vairāk cilvēku izmantos divriteni.