Kurzemes Vārds

18:54 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Norises pasaules ekonomikā skar ikvienu
Inga Meakiča, RTU Liepājas filiāles lektore, SIA "Finanšu konsultācijas un treniņi" direktore

Pašlaik pasaules ekonomikā notiekošais ir normāla parādība, jo ekonomika attīstās cikliski un katram kāpumam seko lejupslīde. Cik ilgs būs kāpums un bagāta ekonomikas attīstība un kad sāksies ekonomikas atslābums un lejupslīde, to nezina neviens. Kurš spētu to prognozēt, būtu bagāts cilvēks.

Mana līdzšinējā pieredze rāda, ka apmēram ik pēc desmit gadiem ir bijis kāpums un kritums. Astoņdesmito gadu beigās pasaulē bija ekonomiski pārkārtojumi, deviņdesmito gadu vidū ekonomiskie satricinājumi ASV un finanšu krīze 1998.gadā Krievijā ietekmēja pasaules lielāko daļu. Taču valstis atkopās un atkal spēja attīstīties straujāk.

Arī pašlaik, kad pasauli pāršalc ziņas no Amerikas par finanšu milžu bankrotiem, par Krievijas aktivitātēm Gruzijā un finansiālajām sekām tās finanšu tirgū, mēs nepaliekam neskarti. Latvija ir atvērta valsts ar zināmu atkarību no Eiropas, Krievijas un pasaules notikumiem. Tagad mūsu galvenais uzdevums ir izturēt. Ekonomikā ir izmaiņas, kas cilvēkiem prasa pielāgoties izmaiņām. Atceroties Raiņa vārdus: izdzīvos, kas pārmainīsies.

Tas, ka globālie notikumi ietekmē ne tikai valsti, bet arī mūsu pilsētu un katru no mums, var mums nepatikt, bet tomēr tas mums var sniegt zināmas priekšrocības. Agrāro ekonomiku nomainīja industriālā ekonomika, tagad industriālo ekonomiku pamazām nomaina informācijas ekonomika. Mēs esam pasaules sastāvdaļa ar savu ietekmi uz to. Mūs ietekmē pasaule, un mēs varam to ietekmēt. Būs uzvarētājs tas, kurš ir gatavs mācīties, mainīties, riskēt, iziet ārpus savas komforta zonas. Tas nekas, ka mūsējā ir maza valsts ar tikai pāris miljoniem iedzīvotāju, tas nekas, ka Liepājā ir tikai 3 procenti no valsts iedzīvotājiem, iespējas katram no mums ir milzīgas! Veidu, kā sasniegt visu vēlamo, ir tūkstošiem, ir tikai jāmeklē!

Vienkāršāk ir nedarīt neko. Vienkāršāk ir lamāt, pukstēt, prasīt, lai kāds iedod, lai kāds nodrošina, lai kāds garantē. Taču izrādās, ka neviens nekad neko nedod. Arī ekonomiskās krīzes laikā var pelnīt vairāk, mainīt nodarbošanos, uzsākt savu biznesu. Viss ir atkarīgs tikai no viena cilvēka – sevis paša!