Kurzemes Vārds

21:30 Piektdiena, 17. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 21. un 22. septembrī

1928.
Apgabaltiesa iztiesā kreiso arodbiedrību slēgšanas lietu un pulksten 20 pasludina spriedumu, saskaņā ar kuru slēgtas šādas biedrības: Liepājas Metālrūpniecības strādnieku arodbiedrība, Liepājas Drēbnieku un šuvēju arodbiedrība, Liepājas Būvamatnieku un strādnieku arodbiedrība, Liepājas Apavu un ādu apstrādātāju arodbiedrība un Latvijas Darba pionieru biedrība.

Latvijas Sarkanā Krusta loterijā 50 tūkstošu rubļu lielu laimestu izlozējis Liepājas Apgabaltiesas ierēdnis K.

Jaunajā teātrī izrādes laikā kāds Ruvins Steinerts sācis kauties ar savu sievu, tā traucējot pārējos skatītājus un izrādi kopumā. Par sievas piekaušanu Steinerts tiek sodīts ar mēnesi cietumā, bet par kārtības un miera traucēšanu – ar vienu nedēļu nebrīvē.

1938.
Vairāki liepājnieki ir aculiecinieki satraucošam skatam. Kroņu un K.Barona ielas stūrī notiek tramvaja sadursme ar pajūgu. Elza Auniņa no Gaviezes pagasta Ģildes mājām iebraukusi Liepājā samalt graudus. Miltus vedusi uz mājām. Minēto ielu krustojumā tramvaja vagons Nr.14 ar konduktoru Kārli Gabaliņu uzdrāžas Auniņas pajūgam. Spēcīgais trieciens izsviež laucinieci no ratiem līdzās sliedēm, ratiem salauzti trīs riteņi. Vagons nespēja nobremzēt un vēl vismaz 10 metrus stūma pajūgu ar visu zirgu uz priekšu. Laimīgā kārtā Auniņa nav smagi cietusi, pati spēj piecelties un tikai sūdzas, ka "sāpot visi kauli". 1.policijas iecirkņa priekšnieks uzsāk negadījuma izmeklēšanu. Auniņa skaidro, ka zaudējumi par salauztajiem ratiem ir vismaz 50 latu.

Liepājas Strādnieku arodbiedrības biedri un viņu ģimenes locekļi, kas vēlas apmeklēt Pilsētas drāmu un operu par puscenu, tiek lūgti izņemt arodbiedrībā īpašu apliecību, tās izsniedz visiem, kuri nokārtojuši biedru maksas.

1948.
Liepājas Jūras transporta tirdzniecības uzņēmums šajās dienās atver jaunu rūpniecības preču veikalu Rīgas ielā un jaunu frizētavu Raiņa ielā. Bet Skrīveru ielā tiks atvērta darbnīca velteņu izgatavošanai.