Kurzemes Vārds

21:33 Piektdiena, 17. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Iesvētī zvanu torni
Ita Cērmane

Vakar nozīmīga diena bija katoļu draudzes centram Ganību ielā – iesvētīja Svētā Meinarda baznīcas zvana torni. Liepājas un Kurzemes katoļu bīskaps Vilhelms Lapelis uzsvēra, ka tas dievnamam ir vēsturiski svarīgs brīdis.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka šovasar pēc trīs gadus ilgiem centieniem radusies iespēja uzbūvēt torni zvanam, ko Sv.Meinarda baznīcai dāvājis Romas pāvests Jānis Pāvils II. Zvana tornis veidots no Grobiņā izgatavotām metāla konstrukcijām un ir vairāk nekā 10 metru augsts. Tā projekta autors ir arhitekts Andris Kokins.

Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 30 tūkstoši latu. V.Lapelis skaidroja, ka tie ir gan baznīcas līdzekļi, gan valsts līdzfinansējums. Šajā summā iekļauti arī pašvaldības līdzekļi, kas paredzēti torņa un dievnama izgaismošanai. Kā zināms, pilsētas pašvaldība Sv.Meinarda baznīcas izgaismošanai piešķīrusi finansējumu 1970 latu apmērā. Šī baznīca būs jau devītais izgaismotais dievnams Liepājā.

Jaunieši gatavojas konferencei

No Norvēģijas Kristiānijas pilsētas atgriezušies Liepājas Jaunatnes centra direktors Pāvels Jurs un jauniešu organizācijas "IMKA Liepāja" valdes priekšsēdētājs Edmons Gruduls. Šajā ziemeļzemē abi liepājnieki piedalījušies Baltijas Pilsētu savienības Jaunatnes lietu komisijas projekta "Dažāda vēsture – vienota nākotne" darba grupas plānošanas sēdē. Tikšanās galvenais temats bijis Baltijas jūras valstu jauniešu konference, kas norisināsies Norvēģijā 2009.gada rudenī. Dalībnieki pārrunājuši konferences iespējamo norisi. Tā būs jau ceturtā Baltijas jūras reģiona jauniešu konference, kas norisināsies vienlaikus ar Baltijas Pilsētu savienības ģenerālasamblejas konferenci.

Baltijas Jūras parka lietu skatīs Rīgā

Liepājas domes prasību pret SIA "Baltic Sea Park Development" par 59 tūkstošu latu parāda piedziņu izskatīs Rīgas pilsētas Latgales rajona tiesā, ziņoja aģentūra LETA, jo Latgales rajonā reģistrēta firmas juridiskā adrese. Tiesas diena gan vēl nav noteikta. Kā jau ziņots, uzņēmums palicis parādā pašvaldībai zemes nomas maksu, aprēķināta arī sodanauda par maksas kavēšanu. Februārī līgumu starp Liepājas domi un uzņēmumu izbeidza, jo firma netika izpildījusi solījumus un līguma nosacījumus projekta īstenošanu sākt noteiktajā laikā.

Godina labākos darba devējus

Ventspilī notika Kurzemes Finanšu forums. Diskusijā bija aicināti piedalīties vairāk nekā 50 pārstāvju no Kurzemes reģiona pašvaldībām, kā arī vairāki desmiti uzņēmumu, arī no Liepājas un rajona. Finanšu forums Kurzemē ir daļa no piecu reģionālo konferenču sērijas, ko šogad organizē par godu Latvijas valsts un finanšu sistēmas 90.gadadienai. Labākajiem darba devējiem pasniedza Atzinības rakstus.

Spoži atklāj sezonu
Indra Imbovica

Liepājas Simfoniskais orķestris jauno rudens un ziemas sezonu kopā ar itāliešu mūziķiem atklāja sestdien vispirms Lielajā ģildē Rīgā un svētdien Liepājas teātrī.

Prominenta publika pildīja Lielās ģildes zāli, kur starp klausītājiem bija gan Mūzikas akadēmijas rektors Artis Sīmanis ar kundzi, gan Itālijas vēstnieks Latvijā Frančesko Pučo un pat franču dramaturgs Rafijs Šarta ar kundzi, kurš bija ieradies uz R.Atkočūna iestudēto viņa lugas "Manu sievu sauc Moriss" pirmizrādi Dailes teātrī. Rīgas publika un viesi koncertu uzņēma ar vētrainiem aplausiem.

Arī pašu mājās sestdien Liepājas teātra zāle bija pilna, un klausītāji Simfoniskā orķestra un viesmākslinieku sniegumu uzņēma ne mazāk sirsnīgi. Bet par to vairāk lasiet laikraksta nākamajā numurā.