Kurzemes Vārds

10:41 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

"Ir labi kopā būt," Igo dzied Liepājā

Indra Imbovica

Tikko aizvadītajā piektdienā ar koncertu Liepājas Olimpiskajā centrā Igo uzsāka savu 12 koncertu turneju visā Latvijā, kuru viņš sev un saviem uzticīgajiem klausītājiem dāvina, atzīmējot 30 radošās darbības gadus uz skatuves.

Kā zināms, Liepāja ir Igo dzimtā pilsēta, šeit sākusies arī viņa radošā karjera. Katrā no nākamajiem koncertiem kopā ar Igo dziedās un muzicēs kāds īpašs viesis, ar ko viņš savas skatuves karjeras laikā sadarbojies. Viesu statusā būs gan grupas "Remix", "Putnu balle" un izaicinošā čellistu trijotne "Melo M", gan mūziķi Zigmars Liepiņš, Andris Ērglis, Ladybird, Ieva Kerēvica, Fēlikss Ķiģelis, Jolanta Gulbe un Heini Vaikmā. Bet pirmajā koncertā uz Olimpiskā centra Rožu zāles skatuves kā īpašie Igo viesmākslinieki uzstājās grupa "R.A.P" un tās solists Artis Dvarions no Kuldīgas, kā arī dziedātājas Ieva Kerēvica un Zane Biķe.

Koncerta programma bija sakārtota vairākos blokos, kas ļāva Igo klausītājus vest sev līdzi laikā un telpā, atsaucot atmiņā radīto un paveikto 30 gadu garumā. Pašlaik Igo Latvijas mūzikas dzīvē iesaistās ne tikai kā vairāku paaudžu labi pazīstams un iecienīts dziesmu autors un dziedātājs, bet darbojas arī kā režisors, producents un vada uzņēmumu SIA "Igo mūzikas menedžments", kas organizē muzikālus sarīkojumus, arī labdarības koncertus un nodarbojas ar citu mūziķu administrēšanu. No 2007.gada 2.novembra Latvijas radio 1.programmā Igo vada autorraidījumu "Izvēlies un stāsti". Igo jau pazīstam kā dzejas grāmatas autoru, taču savus pirmos vārdus dziesmai "Vēstule" viņš sarakstījis 1984.gadā Liepājā, un tā no jauna citādākā skanējumā atkal tika nodziedāta dzimtajā pilsētā.

Sākumā liepājnieciski ieturēta, publika palēnām atsila, atpazīstot dziesmas no grupu "Corpuss", "Līvi" un "Remix" repertuāra, bet jau tīri karstasinīgi piebiedrojās māksliniekam, kad koncerta otrajā daļā tika dziedāti un atskaņoti skaņdarbi no tādiem mūzikliem, operām un rokoperām kā, piemēram, "Lāčplēsis", "Parīzes Dievmātes katedrāle" un citām, kurās mākslinieks reiz piedalījies un dziedājis.

Sākusies Liepājā, Igo koncertturneja turpināsies Balvos, Kuldīgā, Preiļos, Ķekavā, Valmierā, Talsos, Brocēnos, Jelgavā, Jēkabpilī, Rēzeknē, Madonā un noslēgsies 3.decembrī ar lielkoncertu arēnā "Rīga".