Kurzemes Vārds

02:59 Otrdiena, 23. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Cenu kritumu pārtikas precēm neizjūt

Centrālās statistikas pārvaldes dati rāda, ka gada inflācija turpina samazināties. Tā apstājās vasaras sākumā, un augusts ir jau trešais mēnesis, kurā inflācijas rādītājs pauž kritumu. Pagājušajā mēnesī pat novērota deflācija. Pārtikas cenas augustā samazinājās par 2,2 procentiem, ko visvairāk ietekmēja sezonas cenu kritums dārzeņiem – par 27,6 procentiem un augļiem – par 3,6 procentiem. Akciju iespaidā lētāka kļuva maize – par 0,7 procentiem, piena produkti – par 0,4 procentiem un siers – par 0,3 procentiem. Portālā liepajniekiem.lv jautājām: vai izjūtat cenu kritumu pārtikas precēm? Lielākā daļa respondentu – 94 procenti – atbildējuši noliedzoši. Cenu kritumu pārtikas precēm izjutuši tikai seši procenti aptaujāto.

/ Nē! Kādām?

/ Vienīgi siers nedaudz lētāks, bet pārējais...

/ Pārtikas precēm ir cenu kritums?

/ Kaut kā neesmu manījis.

/ Vai akciju var uzskatīt par cenu kritumu?

/ Vai tas kāds joks?

/ Kādu vēl cenu kritumu?! Paaugstinājumu jūtu. Ar katru iepirkšanās reizi gandrīz katram produktam kāds santīms atkal klāt!

/ Laikam tas cenu kritums ir domāts mūsu atraktīvās akcijas, kad cenu it kā pazemina no milzīgi lielas, bet patiesībā pazeminātā ir reālā cena, kādu par to maksājam visu laiku. Liepājā tā notiek visos veikalos, kā saka – ķer lētticīgos!

/ Sašutumā pateicu "nē", jo veikalos tiešām cenas nesamazinās, ja nu kaut kam uz nedēļu uzliek akciju. Palasot komentārus, atcerējos par dārzeņiem. Ja ņem vērā tirgus cenas dārzeņiem, tad jā, cenas krītas kartupeļiem, burkāniem, āboliem, kas pirms nedēļas maksāja Ls 1, tad tagad septiņdesmit santīmu. Bet citām precēm gan pat ar palielināmo stiklu cenu samazinājumu nevar ieraudzīt.

/ Es gan pamanīju, ka vismaz biezpiena sieriņš 'Kārums' vēl vasaras sākumā maksāja divdesmit santīmu, bet tagad – astoņpadsmit. Liels gan nav tas kritums, bet tomēr...

/ Smieklīgi, kur kāds kritums, ja, ieejot veikalā, ar katru reizi jāšausminās arvien vairāk?

/ Neesmu gan neko tādu pamanījis. Kaut gan man tas ir normāli – nepamanīt ,jo, lai arī ikdienā pārtiku pērku, nemaz īsti nezinu, cik maize vai kefīrs maksā. Pērku, un viss. Jo tas, ka kaut kas paliks dārgāks vai lētāks par kādu santīmu, man neko īpaši nemaina. Izņēmums ir akcijas – tās gan es pamanu un izmantoju. Protams, ja tā prece man vispār ir vajadzīga.

/ Un kāpēc degvielas cenām nav izmaiņu? Cenas visā Eiropā krīt, bet mums ne.