Kurzemes Vārds

16:13 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Apmētā ar plūmēm un nosmērē ar kakām

Kalētos divi pusaudži terorizējuši kādu sievieti. Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis pastāstīja, ka 18.septembrī starp diviem pusaudžiem un 1960.gadā dzimušu sievieti izcēlies konflikts, kura laikā pusaudži sievieti apmētājuši ar plūmēm un akmeņiem. Savukārt nākamajā dienā abi pusaudži savas huligāniskās darbības turpinājuši – lamājušies un sievietes mājokļa durvis un laukumiņu durvju priekšā nosmērējuši ar izkārnījumiem. Policija noskaidro notikušā apstākļus un iemeslus. Pusaudžu vecākiem noformēti administratīvie protokoli par atvašu izdarībām.

Aiztur ar pulverīti kabatā

25.septembrī ap četriem no rīta O.Kalpaka ielā pie 66.nama Valsts policijas darbinieki uz aizdomu pamata par narkotisko vielu lietošanu aizturējuši divus 1975.un 1976.gadā dzimušus vīriešus. Pie jaunākā atrasts plastikāta iepakojums ar baltas krāsas pulverveida vielu, kas, iespējams, ir narkotika. Atrastā viela atsavināta, vīrieši nogādāti Liepājas Reģionālajā slimnīcā ekspertīzes veikšanai.

Izzog cigaretes

Hipermārketā "RIMI", Kārļa Zāles laukumā 8, pagaidām nenoskaidrota persona otrdienas vakarā pamanījusies nozagt lielu daudzumu cigarešu. No tirdzniecības vietas aiznesti trīs bloki (30 paciņas) cigarešu "Parlament" 52,50 latu vērtībā.

Vārtās uz ielas

Valsts policijas darbinieki aizturējuši vairākas personas, kuras dzērumā gulējušas sabiedriskā vietā. Aizputē, Katoļu ielā 1, uz brauktuves gulējis vīrietis, bet Liepājā, Kuršu laukumā pie 11.nama – jaunietis. Abiem noformēti administratīvie protokoli par atrašanos sabiedriskā vietā tādā alkohola reibumā, kas aizskar cilvēka cieņu.

Festivālā pieci bijuši narkotiku reibumā

Valsts policija saņēmusi ekspertīzes rezultātus, kas rāda, ka vasarā, pludmales festivāla laikā, piecas aizturētās personas bijušas narkotisko vielu reibumā. Narkotiku klātbūtne organismā konstatēta četriem vīriešiem un vienai sievietei.

Smēķē nevietā

24.septembrī Tirgoņu ielā pie "Fazer" pulksteņa Pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši ielu muzikantu Vladimiru par smēķēšanu sabiedriskā vietā. Par to viņam sastādīts protokols.

Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis lūdza atgādināt, ka Liepājas pilsētas administratīvās atbildības noteikumi liedz smēķēt ne tikai pie izglītības iestādēm, pašvaldības un valsts iestādēm, bet arī citās sabiedriskās vietās, piemēram, parkos, pludmalē u.c. Izņēmums ir vietas, kur smēķēšana atļauta.

Pašvaldības policijas apkopotā statistika rāda, ka šogad par smēķēšanu neatļautā vietā noformēti 265 protokoli.

Par nelikumīgu uzturēšanos aiztur divus ukraiņus

Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes Imigrācijas nodaļas amatpersonas par nelikumīgu uzturēšanos Latvijā aizturējušas divus 1973.gadā dzimušus Ukrainas pilsoņus. VRS Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore Kristīne Pētersone informēja, ka abas personas Latvijā uzturējušās bez derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Ukrainas pilsoņi aizturēti "Imigrācijas likuma" 51.panta 1.daļas 1.punkta kārtībā – ja nelikumīgi šķērsota Latvijas valsts robeža vai citādi pārkāpta normatīvajos aktos noteiktā ārzemnieku ieceļošanas un uzturēšanās kārtība. Abi aizturētie ievietoti Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes īslaicīgas aizturēšanas vietā.

Pārceļ soda piemērošanu par nelegāli nozvejotām mencām

Kuģa "Ruta" īpašnieka Igora Fiksa prombūtnes dēļ ārzemēs uz 3.oktobri pārcelta administratīvā soda uzlikšana par nelegāli nozvejotajām mencām, informēja Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes direktora vietnieks Felikss Klagišs. Viņš norādīja, ka I.Fiksa klātbūtne lemšanas brīdī par soda uzlikšanu būtu vēlama, reizē varētu pārliecināties, vai kuģa īpašnieks tiešām ir ļoti aizņemts vai arī izvairās no tikšanās ar amatpersonām un paskaidrojumu sniegšanas.

Jau rakstījām, ka uz zvejas kuģa "Ruta" Valsts vides dienesta inspektori konstatēja 5 tonnas nelegāli nozvejotu mencu. Kuģa īpašniekiem, kas ir SIA "Baltic Fish", par pārkāpumu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols un līdz administratīvās lietas izskatīšanai apturēta licence. Par nelegāli nozvejotajām mencām saimniekam draud naudassods līdz 3000 latiem. SIA "Baltic Fish" pārstāvis I.Fikss laikrakstam iepriekš norādīja, ka neko nezinot par nelegālo lomu.

Uz policiju – caur bedri

Pamatīgs pārsteigums ceturtdien "Kurzemes Vārdu" sagaidīja pie Pašvaldības policijas mājvietas, Jelgavas ielā 48. Ap ēku norit ietves un teritorijas rekonstrukcija, un pārrakta arī ieeja policijas ēkā. Lai tajā iekļūtu, ir jāšķērso rakumi.

Normāla piekļūšana ēkas ieejas durvīm nav ne no vienas puses – asfalts visur noņemts un zeme izrakņāta. Paši likumsargi nekurn, tie jau apraduši ar situāciju, kad jākāpj pāri kabeļiem un bedrēm un jāuzrāpjas līdz slieksnim. Viņi cer, ka līdz gada beigām remontdarbus pabeigs un teritoriju ap policijas mājvietu sakārtos.

Protams, gados jauniem un fiziski rūdītiem ļaudīm tikt līdz policijas ieejas durvīm, kaut sarežģīti, tomēr iespējams. Taču to nevar teikt par māmiņām ar bērnu ratiņiem, veciem cilvēkiem vai invalīdiem. Par viņiem nav domāts absolūti, jo būvnieki pāri izrakumiem pat laipu nav pārmetuši. Taču tieši mātes ar bērnu ratiņiem Jelgavas ielā ierodas nereti, jo ēkā atrodas Dzīvesvietas deklarēšanas nodaļa, kur mammītes pieraksta jaundzimušos bērniņus. Tāpat nereti ļaudis nāk uz Bāriņtiesu.