Kurzemes Vārds

13:17 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 26. septembrī

1928.
Rīgas biržas komitejas bagarmašīna "Rīga" pabeigusi reida padziļināšanas darbus. Tie veikti kanālā un kuģu braucamajā ceļā. Pavisam izsmelti 120 tūkstoši kubikmetru grunts, kuru velkonis ar prāmi nogādājis jūrā. Padziļināšana veikta par 2–3 pēdām. Tagad Liepājas ostā var iebraukt kuģi ar 24 pēdu dziļu peldi, bet Jaunajā ostā – pat ar 28 pēdu.

Par ieroču atļaujas nepagarināšanu laikā miertiesnesis ar 5 latiem vai 3 dienām arestā soda Žani Ozoliņu. Līze Ķiepe saņem 4 mēnešus garu cietumsodu, jo, atstājot cietumu, apzagusi citu cietumnieci – Margrietu Kārkliņu. Bet Kārlim Rutenbergam par policijas kārtībnieka nolamāšanu jāsamaksā 20 latu.

1938.
Nereti velkonis, kas izbraucis jūrā meklēt pazudušos vai vētrā cietušos zvejniekus, neuzzina, ka tie jau laimīgi atgriezušies krastā, un turpina meklēšanu. Ventspils ostā jau pirms vairākiem mēnešiem velkonim "Rota" uzstādīts radiotelefons. Šajās dienās ar Jūrniecības departamenta rīkojumu Valsts elektrotehniskās fabrikas montieris uzstādījis jaunu radiotelefona aparātu arī Liepājas loču kuģim "Austra". Jauno aparātu jūrā izmēģināt izbrauc ostas kapteinis H.Miķelsons. Sarunas uzsāka četru jūras jūdžu attālumā no krasta. Tās notiek caur Liepājas radiostaciju. Sarunas bija ļoti kvalitatīvas, dzirdamība – lieliska. Ar jauno aparātu var uzturēt sakarus pat 100 jūras jūdžu attālumā. Radiotelefons izmaksājis 1600 latu. Vistuvākā laikā radiotelefonu ierīkos arī Liepājas Loču tornī, no kura varēs koriģēt zvejnieku glābšanu un sarunāties ar glābšanas kuģi.

1948.
Liepājas Piena kombināts lielu vērību pievērš produkcijas sortimenta palielināšanai. Pašlaik tā speciālisti izmēģina iespējas krējuma konfekšu ražošanai.

Vēl līdz pagājušajam gadam Liepājas pilsētas un apriņķa iedzīvotājiem bija grūtības ar medicīniskās optikas precēm. Tagad Galvenā aptieku pārvalde Tirgoņu ielā 11 atvērusi optikas preču veikalu. Sākumā piedāvājums bija samērā neliels, taču, pateicoties veikala vadītājas Zivconas iniciatīvai, veikala plaukti un vitrīnas ar katru dienu kļūst ar precēm bagātāki.