Kurzemes Vārds

14:04 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Turēties un nepadoties!

Jau gadu desmitiem septembra beigās atzīmē Metalurgu dienu, kas tagad palikusi viena no retajām kādreiz tik plašajā dažādu profesiju godināšanas brīžu klāstā.

Par Metalurgu dienas tradīcijas saglabāšanu, protams, rūpējies pats uzņēmums "Liepājas metalurgs" – galu galā Liepāja joprojām ir valstī vienīgā pilsēta, kur strādā metalurgi. Kā arī "Liepājas metalurgs" joprojām ir lielākais šāda profila uzņēmums Baltijas valstīs. Un, cerams, ka tā būs arī turpmāk, jo Liepājai nekādi nenāktu par labu, ja pilsētas lielākais uzņēmums ar senām tradīcijām, ar lielāko darba vietu skaitu papildinātu kādreiz vareno, bet tagad izputējušo vēsturisko uzņēmumu nepatīkami plašo pulku.

Galu galā "Liepājas metalurga" nozīme pilsētai neaprobežojas tikai ar 2500 darba vietām, bet var rēķināt, ka vēl vairāk cilvēku, kuri, kaut arī nestrādā pašā rūpnīcā, tomēr atkarīgi no šā uzņēmuma labklājības. Tās ir metalurgu ģimenes, saistīto uzņēmumu darbinieki un viņu tuvinieki, kā arī ne mazums sporta, medicīnas un kultūras dzīves norišu, jo pilsētas lielākais uzņēmums joprojām sniedz dāsnu artavu šo nozaru uzturēšanā.

Tāpēc Metalurgu dienas priekšvakarā būtu tikai pašsaprotami pārējiem pilsētas iedzīvotājiem vēlēt savam rūpniecības flagmanim izturību un vēl daudz baltu dieniņu. Gan izturēt rūpnīcas uzsāktās modernizācijas grūto, darba un finansiāli ietilpīgo procesu, gan spēt izpildīt ES bargās vides aizsardzības prasības utt., gan turēties pretī neskaitāmajiem pārpirkšanas piedāvājumiem, ar ko, pēc neoficiālu, bet drošu avotu ziņām, pēdējā laikā arvien vairāk tiek bombardēts uzņēmums.

Baumas jau arvien atrod auglīgu augsni, kur sazaļot, ja vien ir kaut mazākais iemesls, tāpēc nav brīnums, ka pašlaik pilsētā arvien satrauktāki virmo runas par it kā gaidāmo Metalurga pārdošanu konkurentiem Krievijā, Ķīnā vai tamlīdzīgi un līdz ar to arī slēgšanu. Rūpnīcas vadītāji gan šīs baumas noliedz.

Mums, pārējiem, atliek cerēt uz labāko, uzņēmumā ieguldītās lielās summas vērtēt kā apliecinājumu vēlmei turpināt strādāt un attīstīties. Bet, ja arī kāds investors nāks ar dāsnu piedāvājumu, tas acīmredzot būs jārespektē. Galvenais, lai uzņēmums nepārtrauktu darbību un paliktu Liepājā, jo, lai arī cik pelnīta dažkārt būtu kritika par darba drošības ievērošanu, uztraukumi par biezajiem dūmiem no Metalurga skursteņiem un tamlīdzīgi, tomēr, paliekot bez šā uzņēmuma, pilsētai varētu draudēt vēl daudz lielākas nepatikšanas.

Sarmīte Pelcmane