Kurzemes Vārds

07:22 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kupoliem naudas nav

Kirils Bobrovs

Vecticībnieku draudze nesen guvusi ievērojamus panākumus. Pirmkārt, tai piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Otrkārt, vecticībnieku dievnamam Ziemeļu kapsētā piešķirts arhitektūras un vēstures pieminekļa statuss. Drīz vien uz tā sienas tiks piestiprināta plāksnīte ar attiecīgu uzrakstu. Un kas no tā izriet? "Nekas!" uz šādu jautājumu atbildēja draudzes priekšsēdētāja Haritina Krasiļņikova. "Nekur nerodam atsaucību."

Visa nelaime, ka līdzekļu trūkums jebkurai vajadzībai joprojām ir lielākā problēma. Palīdzību sniegusi vienīgi Liepājas Krievu kopiena. Gan iepriekšējā, gan šajā gadā tā piešķīra pa simts latiem malkas iegādei baznīcas vajadzībām. Protams, arī cita veida atbalsts ir visnotaļ patīkams. H.Krasiļņikova ar siltām jūtām atceras saņemto dāvanu vasarā rīkotās mākslinieces Jeļenas Kuzminas svētbilžu izstādes laikā. Dāvanā saņemtā Kazaņas dievmātes ikona jau iesvētīta, un tai atvēlēta goda vieta baznīcā. Tiek veidota mūsu vecticībnieku mājaslapa internetā – arī tā ir laba lieta.

Tagad būtu jāatjauno krusti uz kupoliem. Kaut nu izdotos atrast sponsoru! Mūsu lielie uzņēmumi šobrīd atrodas ne pašā labākajā ekonomiskajā situācijā, un cerības uz tiem ir iluzoras. Bet ir arī daudz citu rūpju. Piemēram, projekts par svētdienas skolas atvēršanu. Jau ir atrasts cilvēks, kas varētu vadīt nodarbības ar bērniem. Tiesa, būs vēl jāsameklē bērni, kas vēlētos apmeklēt svētdienas skolu. Ja tas viss izdosies, tad baznīca būs atvērta vismaz reizi nedēļā un līdz ar to piesaistīs ticīgos. Bet pašlaik ir jāiztiek ar retiem dievkalpojumiem, uz kuriem mācītājs brauc no Rīgas.

Vecticībnieki ar nepacietību gaida brīdi, kad tiks atzītas viņu īpašumtiesības uz pašu dievnamu, kas uzbūvēts par draudzes līdzekļiem. Pašlaik tas oficiāli pieder pašvaldībai, un ir nolemts šo jautājumu risināt tiesā. Citas izejas nav.

Kas gan palīdzēs grūtajos laikos?