Kurzemes Vārds

00:21 Trešdiena, 12. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Pūtēju orķestris "Rīga" viesojas ar koncertu "Windstream"

Sestdien pulksten 18 Latviešu biedrības namā izcilas instrumentālās un džeza mūzikas noskaņu mīļotājiem būs iespēja izbaudīt amerikāņu mūzikas koncertu lieliskā profesionālā pūtēju orķestra "Rīga" izpildījumā diriģenta Andra Pogas vadībā.

PPO "Rīga" mārketinga speciāliste Daina Švābe informēja, ka koncertā tiks spēlēta mūzika no orķestra "Rīga" jaunā ierakstu albuma "Windstream", kurš klajā nācis augustā un kurā ierakstīta trīs izcilu amerikāņu komponistu – Džordža Geršvina, Džeimsa Bārnsa un Alfrēda Rīda – mūzika. Arī koncertā skanēs Geršvina "Rapsodija blūza stilā", Bārnsa aranžētā "Uvertīra par operas "Porgijs un Besa" tēmām", savukārt ar diviem spožiem darbiem – "Simfonisko uvertīru" un "Fantāzijvariācijām par Nikolo Paganīni tēmu" – pārstāvēts pašlaik izcilākais amerikāņu symphonic band žanra komponists Bārnss. Ar lirisko "Balādi alta saksofonam" diskā un koncertprogrammā ir ietverts trešais autors – Alfrēds Rīds. Programmu papildinās arī amerikāņu komponista F.Tičeli skaņdarbs "Blue Shades" un Raimonda Paula mūzika no kinofilmas "Ilgais ceļš kāpās".

Kopā ar orķestri "Rīga" Andra Pogas vadībā gan ierakstu albumā un gan koncertā dzirdēsim talantīgos jaunās paaudzes mūziķus brāļus Petrauskus, kuri guvuši lielu starptautisku atzinību. Geršvina "Rapsodiju blūza stilā" ar orķestri atskaņos pianists Raimonds Petrauskis, kas mācījies Gildholas Mūzikas un drāmas augstskolā, kur gūtā meistarība ļauj jaunajam mūziķim sevi vienlīdz spoži parādīt gan klasiskās, gan populārās, gan arī džeza mūzikas jomā. Savukārt lirisko A.Rīda "Balādi alta saksofonam" spēlēs Oskars Petrauskis, kas 2007.gadā ieguvis Grand Prix prestižajā konkursā "Yamaha Europe Sax Contest" un tādējādi atzīts par Eiropā labāko profesionālo saksofonistu. Par šo Eiropas uzvaru balvā Petrauskis ieguvis firmas "Yamaha" apzeltītu alta saksofonu, ar kuru piedalījies diska ierakstos un kurš skanēs arī 27.septembra koncertā.


Latvijas vēstures pēdu meklējumi

27.septembrī, atzīmējot Latvijas 90.gadadienu, Liepājas dome visus aicina uz orientēšanās spēlēm "Liepājas pēdas Latvijā", kurās piedalīsies vairāk nekā 100 liepājnieku komandas, kas kājām, ar velosipēdiem un automašīnās dosies azartiskos izbraukumos pa Liepāju, apmeklējot dažādus nozīmīgus vēsturiskos objektus un piedaloties dažādos konkursos.

Orientēšanās spēles sāksies pulksten12 laukumā iepretī Liepājas domei ar komandu reģistrāciju. Reģistrācija ilgs līdz pulksten 14, bet pirmais starts būs pulksten 13.15 kājāmgājējiem. Reģistrējopties katra komanda saņems uzdevumu paketi – pilnīgu informāciju ar orientēšanās uzdevumiem, spēļu nolikumu un karti. Pulksten 12.45 visām komandām būs kopīgā iesildīšanās kopā ar domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, bet pulksten 13 svinīgi atklās orientēšanās spēles "Liepājas pēdas Latvijā". No pulksten 16 visas komandas tiks gaidītas pie finiša taisnes.

Šajās orientēšanās spēlēs noteicošais nebūs ātrums, galvenais ir labāk iepazīt savu pilsētu un būt kopā. Spēļu laikā vērtēs precizitāti, kā arī papildu punkti tiks piešķirti par komandas noformējumu, atraktivitāti un izmantotajiem atribūtiem. Pirms spēlēm katra komanda vēl saņems ziņojumu – īsziņu ar instruktāžu par sestdienas pasākumu, kā arī informatīvu e–pastu.

Komandām, kurās pieteikušies dalībnieki, kas jaunāki par 14 gadiem, pasākuma norises dienā noteikti jāatrod kapteinis, kurš ir vecāks par 14 gadiem. Orientēšanās spēļu laikā darbosies arī atbalsta tālrunis 20213939, uz kuru varēs zvanīt jautājumu un neskaidrību gadījumā.

Visas komandas, kuras piedalīsies orientēšanās spēlēs, būs gaidītas uz vakara sarīkojumu koncertdārzā "Pūt, vējiņi!", kur notiks komandu apbalvošana, dažādas atrakcijas un tiks baudīts svētku kliņģeris. Visi spēļu "Liepājas pēdas Latvijā" dalībnieki saņems piemiņas balvas. Savukārt pirmo divu vietu ieguvēji balvā saņems lidojumu virs Liepājas un izbraukumu ar kuģīti pa Liepājas ostu.