Kurzemes Vārds

00:39 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Bērnu un vecāku kopīgi veidota izstāde

Jau trešo gadu pēc kārtas tirdzniecības centrā "Ostmala" iekārtota bērnudārza "Pasaciņa" audzēkņu, vecāku un audzinātāju kopīgi veidotā darbu izstāde. Piedalījušās visas divpadsmit bērnudārza grupiņas. Septiņdesmit pieci eksponāti tapuši no dažādām rudens veltēm – ir ķirbju karietes, ķirbju cilvēki, ziedkāpostu aitiņas, kabaču kuģi, sīpolu vīriņš, ezītis, tārpiņš, jaukas ziedu kompozīcijas. Apskatāmi arī zīmējumi un aplikācijas. Apmeklētāji apstājas un priecājas par izstādi, paužot patiesu apbrīnu par oriģinālajiem darbiem. Sadarbībā ar tirdzniecības centru "Ostmala" šo izstādi veidojusi bērnudārza metodiķe Agita Losmane.

Kādas bijušas skolēnu darba gaitas vasarā

Nodarbinātības valsts aģentūras Karjeras pakalpojumu departaments apkopojis skolēnu nodarbinātības rezultātus vasaras brīvlaikā. Šovasar skolēni strādāja no 2.jūnija līdz 29.augustam. NVA filiāles reģistrēja un darbā pie darba devējiem norīkoja skolēnus vecumā no 15 gadiem, savukārt trīspadsmit un četrpadsmit gadu vecie bērni tika reģistrēti un nodarbināti pašvaldībās, to organizācijās un iestādēs. Šovasar valstī nodarbinātības projektā piedalījās 11222 skolēni, Liepājas pilsētā un rajonā ir viens no augstākajiem rādītājiem – strādāja 868 skolēni. Visvairāk skolēnu nodarbināja SIA "Maxima Latvija", pašvaldības aģentūra "Liepājas Nodarbinātības projekti", "Latvijas pasts", SIA "Plus Punkts", "Liepājas metalurgs". NVA apkopoja skolēnu un darba devēju viedokļus un ieteikumus. Tie rāda, ka skolēni vēlas strādāt vairāk nekā vienu mēnesi, grib darīt augstāk kvalificētu darbu un saņemt lielāku atalgojumu. Savukārt darba devēji izteica ierosinājumu 13 un 14 gadu vecos skolēnus nodarbināt ne tikai pašvaldībās un to iestādēs, bet arī privātajā sektorā, ātrāk izsludināt darba devēju pieteikšanos dalībai, noteikt ilgāku pieteikšanās laiku, samazināt izpildāmās dokumentācijas klāstu, palielināt valsts finansējumu.

Papildinās grāmatu skapi

Rīt Liepājas pārstāvniecībā Rīgā mūsu rakstnieki prezentēs savus jaunākos darbus, kā arī notiks tikšanās ar izdevējiem un žurnālistiem, lai pastāstītu par to, kas izdarīts, un par turpmākajām iecerēm. Uz Rīgu dosies literāti Sandra Vensko, Gunta Šnipke, Ineta Stadgale, Ēriks Kūlis, Modris Zihmanis. Viņi ved papildinājumu liepājnieku grāmatu skapim, tagad tā grāmatu klāstu papildinās G.Šnipkes nupat klajā nākušais dzejas krājums "… un jūra", I.Stadgales "Viņas auguma puķes", M.Zihmaņa mīlas lirika. Ē.Kūlis grāmatu skapī ievietos savu jaunāko stāstu krājumu pieaugušajiem "Haubices izredzētais un Tāda tā naģīte", S.Vensko pilnvarota prezentēt "Karostas stāstus" un grāmatu par gleznotāju Robertu Stārostu.

Baznīca atbrīvota no ķirmjiem
Sarmīte Pelcmane

Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē gāzēšanas procesā ķirmji pilnībā iznīdēti, secināja komisija, kas pieņēma darbus. 

Pagājušajā nedēļā katedrālē notika ķirmju likvidēšanas atbildīgākais posms, kad baznīcas ēka tika pilnīgi hermetizēta un tajā ielaida metilbromīda gāzi.

Pirms gāzes ievadīšanas baznīcas iekštelpās dažādās vietās – pie altāra, ērģelēs, torņa telpā, uz kāpnēm, soliem – novietoja paraugus ar dzīviem kāpuriem. Pārbaudē konstatēts, ka pēc baznīcas ēkas apstrādes ar gāzi kāpuri ir nedzīvi. Un tas nozīmē, ka rezultāts ir sasniegts un ķirmji likvidēti. Komisijā strādāja speciālisti no Koksnes tehnoloģijas un koksnes bioloģijas institūta Vācijā, kā arī Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta zinātnieki.

Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles atbrīvošanu no kokgraužiem atbalstīja organizācija "Vereinigte Kurlandische Stiftungen" no Vācijas, Liepājas dome, SIA "Ramirent".

Gadatirgus – raibs un bagāts

Sestdien Pētertirgū bija krietni vairāk pircēju un pārdevēju nekā ikdienā, jo notika tradicionālais Miķeļdienas gadatirgus. Savu preci piedāvāja kā amatnieki no Latvijas un Lietuvas, tā stādu audzētāji un pārtikas ražotāji. Gadatirgum bija pieteikušies vairāk nekā 100 pārdevēju. Par omulīgu gaisotni tirgū gādāja saimniece un saimnieks, kuru tēlos iejutās M.Kalniņa un I.Gudermanis. Viņi vadīja dažādu gardumu izsoli, kurus bija sarūpējuši atbalstītāji – Tukuma gaļas kombināts, firmas "Snifs", "Kalniņkalni", "Liepājas Marta", "Jasmīns", "Andi 100", tirgotājs Brīdaks u.c. Muzicēja liepājnieku iecienītā kapela "Paurupīte".

Sākas biļešu tirdzniecība uz "Čikāgas piecīšu" koncertu

Šodien sākas biļešu tirdzniecība uz leģendārā ansambļa "Čikāgas piecīši" koncertu, kas notiks 15.novembrī Liepājas Olimpiskajā centrā. Pirmās 1000 biļetes būs iespēja iegādāties tikai par 5 latiem. Ar šo koncertu arī sākas grupas koncertturneja Latvijā, kas turpināsies Ventspilī, Rīgā, Jēkabpilī, Rēzeknē un Cēsīs. Biļetes iepriekšpārdošanā ir iespēja iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs. Ansamblis "Čikāgas piecīši" tika dibināts 1961.gadā Čikāgā, apvienojoties vietējiem Amerikas latviešiem. Jau kopš pašiem pirmsākumiem ansambli vada Alberts Legzdiņš, savukārt pārējie ansambļa dalībnieki gadu gaitā mainījušies, un kopskaitā "Čikāgas piecīšu" sastāvā pabijuši 27 dziedātāji. Grupas sastāvā pašlaik ir seši: Lorija Cinkusa, Janīna Ankipāne, Alberts Legzdiņš, Armands Birkēns, Alnis Cers un Uldis Streips. Koncerts tapis sadarbībā ar koncertorganizāciju "Ave Sol" un pasākumu producentu "Untitled", atbalstītājs – Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde.