Kurzemes Vārds

00:05 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā septembrī

1928.gadā
Liepāja zaudē vienu no diviem pārstāvjiem Latvijas futbola meistarsacīkšu virslīgā. Paliekot pēdējā vietā, LNJS komanda pārspēlē tiekas ar otrās divīzijas labāko komandu Rīgas ASK un zaudē ar 1:2.

1938.gadā
Vieglatlēte Lavīze Pūce pēc darba Drāšu fabrikā katru vakaru trenējas Pilsētas stadionā un sacensībās Vīnē 30 tūkstošu skatītāju klātbūtnē labo Latvijas rekordu šķēpa mešanā, sasniedzot 40 m 20 cm.

1948.gadā
Latvijas basketbola čempiones Liepājas "Daugavas" spēlētājas pārstāv republiku PSRS meistarsacīkstēs Maskavā un 24 komandu konkurencē iegūst 11.vietu. Liepājnieces 9 spēlēs cieš 6 zaudējumus, 1 spēli beidz neizšķirti, bet uzvar Baku SKIF un Kazaņas "Spartaku".

1958.gadā
Mūsu pilsētas sporta arēnās sākas Liepājas un Daugavpils spartakiāde. Tās pirmajā posmā liepājnieki uzvar smaiļošanā, riteņbraukšanā, daiļlēkšanā, ūdenspolo un basketbolā kā sievietēm, tā vīriešiem. Prese slavē jauno basketbolisti Silviju Ravdoni, kura vēlāk uzvārdā Krodere daudzkārt pārstāvēja PSRS izlasi un ieguva pasaules un Eiropas čempiones nosaukumus.

1968.gadā
Krūmu un toreizējās N.Dedajeva ielas stūrī sāk būvēt celtnieku sporta zāli, kura būs lielākā Liepājā. Paredzams, ka to ekspluatācijā nodos pēc diviem gadiem.

150 sportistu dodas uz Kaļiņingradu piedalīties triju ostas pilsētu spartakiādē "Baltijas dzintars". Pirmajā spartakiādē Klaipēdā uzvarēja klaipēdieši, bet iepriekšējā gadā Liepājā – liepājnieki. 3.spartakiādē sacensības notiks 6 sporta veidos, un Liepājas sporta vadītājs A.Upmalis prognozē, ka mūsējiem labākās izredzes uzvarēt ir basketbolā – kā sievietēm, tā vīriešiem – un airēšanā.