Kurzemes Vārds

02:10 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Galvenais – būt kopā ar savējiem
Gundega Grīnberga–Brēdiķe, liepājniece

Orientēšanās spēles "Latvijas pēdas Liepājā" mūsu pilsētā aizsākušas sarīkojumu ciklu, kas veltīts Latvijas 90.dzimšanas dienas svinībām. Es domāju, ka sākums ir lielisks un tieši šādi sarīkojumi ir piemēroti valsts svētku atzīmēšanai. Te kopā ir gan veci, gan jauni, ģimenes un draugi un arī gaisotne ir sirsnīga un pozitīva.

Un, ja runājam par to, kādu šogad gribētos sagaidīt 18.novembri Liepājā, tad mana vēlme būtu, lai notiekošo turpina caurstrāvot tieši šī kopības un ģimeniskuma sajūta. Īpaši tāpēc, ka novembris ir gana drūms un tumšs laiks.

Noteikti vajadzētu kādu skaistu koncertu visai ģimenei un nemaz nav obligāti, lai tas būtu ar slaveniem viesmāksliniekiem – mums pašiem Liepājā ir tik daudz labu kolektīvu, tik daudz izcilu mūziķu, un, kad uzstājas pašu cilvēki, ir tāda māju sajūta. Būtu labi, ja būtu arī kāda iespēja radoši darboties kopā ar bērniem, kā tas bija, piemēram, pērn Ziemassvētku laikā. Jo šādas darbnīcas, kur izgatavot papīra puķes vai apsveikuma kartītes, patiesībā patīk arī pieaugušajiem, kas ar saviem bērniem azartiski iesaistās.

Mums ar ģimeni patīk arī salūts un lāpu gājiens, kas ir ļoti emocionāls un skaists brīdis. Bērni to gaida visvairāk. Baloni, karodziņi, tie it kā ir nieki, bet tomēr ļoti vajadzīgi šādos kopējos svētkos, jo ir gan vienojošs, gan dekoratīvs elements ļaužu pūlī. No citiem valsts svētku sarīkojumiem daudziem prātā palikusi arī kopējā sadziedāšanās, kāda šogad 4.maijā notika Rīgā pie Brīvības pieminekļa.

Svētkus sarīkot var dažādi, un parasti jau arī visas ieceres ir izdevušās, bet man gribētos, lai valsts dzimšanas dienā varu būt kopā ar ģimeni, ar savējiem. Tad, kad esam visi kopā, patiesi varam sajusties kā viena valsts un piepildīt dzimšanas dienas saukli: "Iededzies par Latviju!"