Kurzemes Vārds

07:22 Piektdiena, 7. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 28. un 29.septembrī

1928.
Liepājas degvielas tirgotāji jau pirms krietna laika noslēguši līgumu par naftas iepirkuma cenu. Tikko tas stājās spēkā, naftas cena paaugstinājās. Liepājas zvejniekiem, kas ir degvielas pastāvīgi patērētāji, nebija kur vērsties pēc palīdzības un bija vien jāmaksā, cik tirgotāji prasa. Tagad, nodibinoties zvejnieku biedrību apvienībai, kooperatīvs nāk zvejniekiem palīgā, sākot meklēt iespējas, kā tikt pie lētākas degvielas. Gadā zvejnieki par to samaksā vairākus tūkstošus rubļu. Šajās dienās kooperatīvs noslēdzis līgumu ar sabiedrību "Latrus" Rīgā, kas zvejniekiem par lētāku samaksu piegādās naftu no Padomju Krievijas.

Sakarā ar Liepājas – Palangas šosejas kapitālo remontu, tiek ziņots, ka satiksme pa to pārtraukta, sākot ar 4.oktobri. Apbraukšana notiks pa jūrmalu, šim nolūkam ierīkojot divas nobrauktuves: Liepājā, vecās Jūrmalas ielas galā un pie Bernātu meža.

1938.
Šajā mācību gadā Liepājā atvērta Krišjāņa Barona tautas augstskolas nodaļa. Kursantu pieteikšanās notiek ļoti aktīvi. Jau reģistrējušies ap 100 mācīties gribētāju.

19 gadu vecā Veronika Rosčupkina Bernātu ielā 26 nozagusi Emīlijai Rozentālei kleitu. Zagusi tāpēc, ka pašas kleita esot bijusi netīra un slinkuma dēļ nav vīžojusi to izmazgāt. Bet Helenai Jekabsonei Ludviķa ielā 13 Rosčupkina nozagusi zīda virssvārku. Apgabaltiesa negausīgo zagli soda ar astoņiem mēnešiem pārmācības namā.

Pie Ventspils no sēkļa noceltais itāliešu tvaikonis "Santa Eulali" ievietots akciju sabiedrības "Tosmare" kuģu un mašīnbūvētavas dokā. Tiek konstatēts, ka kuģa korpusam bojātas 20 tērauda plāksnes, kuģa mašīnas stipri piedzītas ar smiltīm. Provizoriskie aprēķini rāda, ka remonts varētu izmaksāt ap 60 000 latu un ilgt vismaz trīs nedēļas.

1948.
Pavisam nesen 5.nepilnās vidusskolas ēkas fasāde bija tumši zaļā aizsargkrāsā. Būvju un remontdarbu kantora strādnieku brigāde tagad pagātnes pēdas likvidējusi. Fasāde nokrāsota gaišā krāsā. Iztīrītas arī skolas centrālapkures sistēmas tvaika caurules, sakārtoti radiatori un ierīkota skolas remontdarbnīca.