Kurzemes Vārds

10:53 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Jau virpuļo lapas dzeltenās

Sinoptiķi brīdināja, ka septembris savās pēdējās dienās mums teiks ardievas ar pirmo rudens vētru. Vējš gan pagrabināja logos un iekrita koku lapotnēs, taču saukt to par vētru nebūtu nopietni. Bet tas gan ir fakts, ka septembris atvadījās un šodien ir klāt rudens otrais mēnesis. Kad švīkstēs to gājputnu spārni, kuri līdz šim te varēja justies omulīgi. Kad koki vēl nebūs kaili un tomēr gaisā virpuļos lapas dzeltenās un lapas tumši sārtās. Kad pamalē vēl nedrūzmēsies slapja sniega mākoņi, taču arī vasaras jaukumi jau būs piemirsti.

Kas tad vēl gaidāms mēnesī, kurā brīvdabas sarīkojumi būs pārcēlušies telpās uz palikšanu līdz pavasarim? Šķiet, ka vērienīgākais būs ikrudens izstāde "Liepājas uzņēmējs – 2008" Latviešu biedrības namā un tā apkārtnē. Ar kurzemnieku, rīdzinieku, lietuviešu un varbūt arī vāciešu un baltkrievu ražojumiem, šoreiz pircējus piesaistot ar kultūras aktivitātēm. Mēneša skanīgākās norises solās būt Simfoniskā orķestra koncertu cikls gan skolēniem, gan ģimenēm, un Nacionālās operas baleta viesizrādes. Svinīgākais – septiņdesmit gadu jubileja 5.vidusskolai, kura sūtījusi dzīvē izcilus ārstus, zinātniekus, māksliniekus, sportistus. Neparastākais – 17.gadsimta burinieka pietauvošanās kanāla malā, ar jaunu akcentu papildinot promenādi. Nepatīkamākais – lidojumu atcelšana no Liepājas uz Rīgu, Hamburgu un Kopenhāgenu.

Vēl pirms dažām dienām cerējām, ka oktobris varētu būt nervus kutinošs mēnesis futbola cienītājiem, jo "Liepājas metalurga" komanda bija pamodinājusi cerības uz Latvijas meistarsacīkšu intriģējošu finišu cīņā par zelta medaļām. Taču pavasarī un vasaras sākumā izlieto ūdeni sasmelt neizdevās un valsts futbola tronis mums acīmredzot paliks neaizsniegts.

Taču oktobrī pie jaunā Olimpiskā centra sāks pierast basketbols, jo mūsu spēcīgākā sieviešu komanda startēs Latvijas meistarsacīkstēs un spēcīgākā vīriešu komanda – Baltijas līgā. Bet sporta cienītāji patīkamas vēstis gaidīs arī no tuvām un tālām zemēm, uz kurieni dosies liepājnieki. Galda tenisisti – uz Eiropas meistarsacīkstēs Pēterburgā, šahisti – uz Āziju, kur Vjetnamā notiks pasaules junioru čempionāts, bet Ķīnā sacensības ar savdabīgu nosaukumu – pasaules prāta sporta spēles.

Andžils Remess