Kurzemes Vārds

13:05 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Lai muļķīgi neiekristu

Ir otrdienas vakars. Jau tumšs. Braucot ārā no Liepājas, automašīnas pa Jauno ostmalu, kā ierasts, brauc pagriezienam uz Zemnieku ielu garām un nogriežas Brīvības ielā un tālāk pa to ārā no pilsētas. Bet – stop! Pretim braucošās automašīnas ar gaismu signalizē. Kas noticis? Brīdina par policijas patruļu? Un tikai pie nākamā pagrieziena braucēji attopas – uz pāris dienām, kamēr bija slēgta Zemnieku iela, aizsegtie ķieģeli atkal vaļā, melnais apsējs tiem noņemts un pa šo ielu Grobiņas virzienā braukt vairs nedrīkst.

Skaidrs, Zemnieku iela atkal ir vaļā – vajadzēja nogriezties tajā. Un šoferīši bailīgi turpina ceļu līdz nākamajai šķērsielai, lai nogrieztos Zemnieku ielā. Kaut tikai priekšā patiešām nebūtu ceļu policijas patruļas! Tad garantēts sods, jo iebraukšana ķieģelī ir nopietns satiksmes noteikumu pārkāpums. Dārgs pārkāpums – 40 latu kā likts! Ja tas izdarīts tik neuzmanīgi, kā tas varēja būt šoreiz – dubultnepatīkami, taču nevienam īpaši neinteresētu autovadītāju taisnošanās un iebildumi, ka pa dienu taču vēl varēja braukt. Jāskatās, un viss!

Protams, jāskatās, tāpēc patīkami tas, ka šoreiz patruļas Brīvības ielā nebija (ir gan pieredzēts, ka līdzīgos gadījumos neuzmanīgos šoferīšus policists ar zizli sagaida jau otrajā līkumā) un nevienu nesodīja, bet te ir kāds cits stāsts. Vai šis nebija viens no tiem gadījumiem, kad satiksmes organizētājiem, tiem, kas ir atbildīgi par zīmju uzlikšanu un noņemšanu, būtu pārmaiņas satiksmes plūsmas organizēšanā jāsaskaņo ar Ceļu policiju, kura tad kādu laiku padežurētu tajā vietā, kur vairs nedrīkst braukt, un palīdzētu autovadītājiem atkal orientēties un nogriezties pareizajā krustojumā? Tas būtu tikai cilvēciski un galu galā arī atbildīgi. Un noteikti radītu daudz lielāku uzticēšanos šiem dienestiem un cilvēkiem, kas tur strādā.

Bet tagad ir tāda sajūta, ka katrs dzīvojam savā pasaulē, kur nav nekādas daļas par citiem. Bet, ja šie atbildīgie speciālisti patiešām neiedomājās sadarboties ar Ceļu policiju un tādā veidā elementāri palīdzēt savas pilsētas iedzīvotājiem, lai tad te teiktais varbūt ir ierosinājums, nē, drīzāk lūgums to darīt citā reizē, kad būs līdzīga situācija. Sadarbojoties mēs cits citam dzīvi tikai un vienīgi atvieglosim un izvairīsimies no kārtējās situācijas, kad niknumā jāsit dūre galdā – kā es varēju tik muļķīgi iekrist!

Kristīne Pastore