Kurzemes Vārds

09:22 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Prieks par sadarbību
Andrejs Beļakovs, VUGD Liepājas brigādes komandieris

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Juris Maklakovs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Ainars Pencis parakstījuši Starpresoru vienošanos par NBS un VUGD sadarbību glābšanas darbos, ugunsgrēku, terorisma, dabas un tehnogēno katastrofu, ārkārtas situāciju un to draudu gadījumos, kā arī šo seku likvidēšanas pasākumos. Vienošanās paredz, ka NBS un VUGD kopīgi rīkos mācības vai apmācīs viens otru.

Jau iepriekš ugunsdzēsējiem un armijai bijusi sadarbība. Rajonos, kurus apdraud pavasara plūdi, VUGD un NBS strādā kopīgi. Mūspusē karavīri ar glābējiem biežāk sadarbojas vasaras sezonā. Zemessardze un citas NBS struktūrvienības piedalās mežu ugunsgrēku dzēšanā un ugunsnelaimju seku likvidēšanā. Tāpat NBS piedalās dažādos meklēšanas un glābšanas pasākumos.

Arī apmācību ziņā Liepājas ugunsdzēsējiem jau pirms nule parakstītās vienošanās bija sadarbība. Šā gada martā, zinot, ka Jūras spēku Mācību centrā ir dūmu kamera, lūdzām JS iespēju izmantot simulatoru kuģa dzīvotspējai ugunsgrēka gadījumā. To arī saņēmām, jau esam bijuši mācīties. Tas ir ļoti vērtīgs simulators, īpaši noderīga apmācība ar šo sistēmu ir jaunajiem ugunsdzēsējiem, jo kamerā karstums sasniedz līdz 300 grādiem.

Diemžēl iepriekš neesam rīkojuši ar JS kopīgas mācības, jo šī brīža ekonomiskais režīms to neļauj. Tādēļ ziņa par parakstīto Starpresoru vienošanos ir īpaši iepriecinoša, jo varēsim plānot un organizēt kopējas mācības.