Kurzemes Vārds

19:30 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tūrisma sezona oficiāli beigusies

Kristīne Pastore

Ikviens ceļotājs un pilsētas viesis Liepājā joprojām ir gaidīts, taču tūrisma dzīves organizētāji ir sākuši apkopot sezonā paveikto. Kopējā statistika gan būs vēlāk, taču par aktuālāko informēja Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja projektu un marketinga speciāliste Kristīne Galdika.

Līdz 30.septembrim Tūrisma informācijas biroju apmeklējuši gandrīz 15 tūkstoši cilvēku, tas ir apmēram par 500 vairāk nekā pērn. Vislielākais tūristu pieplūdums bijis no Lietuvas un Vācijas, kā arī dažādām Latvijas pilsētām. To ietekmējis šā gada sākumā Lietuvā veiktās mārketinga aktivitātes un tiešais avioreiss uz Hamburgu.

Par lielāko šās sezonas notikumu var uzskatīt pastaigu maršruts "Liepāja kā pa notīm!" pagarināšanu uz Jūrmalas parku, pa ceļam apskatot bijušās sanatorijas teritoriju, kā arī Kūrmājas prospekta jūgendstila apbūvi. Kopumā ielas segumā iestrādātas 450 mazās notis un četri jauni pieturas punkti, kas atzīmēti ar mūzikas instrumentiem – bungām, saksofonu, vijoli un trompeti.

Īpašu uzmanību šajā sezonā izpelnījušies jaunradītie Liepājas suvenīri. Jaunums bija arī tūrisma taksometrs, kura šoferis vienlaikus bija arī gids. Šovasar pilsētas viesi varēja arī izīrēt velosipēdu Liepājas un tās apkārtnes apskatei, kā arī audiogidus.

Ievērojamus uzlabojumus un papildinājumus piedzīvojusi Liepājas mājaslapas www.liepaja.lv tūrisma sadaļa. Tajā ikviens interesents var ne tikai izlasīt, bet arī noklausīties informāciju par populārākajiem apskates objektiem, kā arī jau pirms došanās uz Liepāju izvēlēties sev piemērotākos suvenīrus. Pēdējais jaunums ir spēle "Liepāja kā pa notīm". To var iegādāties ne tikai Tūrisma informācijas birojā, bet arī lielākajās grāmatnīcās.

Šajā sezonā uzņemtas arī vairākas žurnālistu un tūrisma operatoru vizītes no dažādām valstīm, piemēram, no Krievijas, Vācijas, Beļģijas, Turcijas un Baltkrievijas. Bez jau ierastā Liepājas un rajona "Tūrisma ceļveža" piecās valodās izgatavoti arī vairāki citi informācijas materiāli un brošūras. Par jaunāko un interesantāko var uzskatīt skaistumkopšanas brošūru. Šosezon izdota arī sen gaidītā Karostas grāmata.

Lai popularizētu Liepāju un tās apkārtni, Tūrisma informācijas biroja darbinieki piedalījušies vairākās ārvalstu tūrisma izstādēs un gadatirgos. Pie populārākajām var minēt izstādes Nīderlandē, Vācijā, Lietuvā un Igaunijā.