Kurzemes Vārds

18:34 Ceturtdiena, 3. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Lidostā samazinās darbinieku skaitu

Viktors Ulberts

Lai arī vēl nav pieņemti konkrēti lēmumi, ir skaidrs, ka ziemas sezonā Liepājas lidostas darbinieku skaits tiks samazināts, apliecināja Liepājas lidostas direktors Aldis Mūrnieks.

"Es pats tikai pagājušās nedēļas ceturtdienā uzzināju, ka ziemas laikā "Air Baltic" pārtrauks reisus arī Rīgas virzienā. Tāpēc par turpmāko rīcību vēl tiek lemts," skaidroja A.Mūrnieks. Liepājas lidostā strādā 52 darbinieki. Daļa no viņiem pieņemta darbā pirms šīs vasaras sezonas, un arī atsevišķi darba līgumi noslēgti līdz oktobra vidum. A.Mūrnieks sacīja, ka pagaidīs, kad šis termiņš beigsies, un tad rīkosies, izvērtējot reālo situāciju. "Mums jāizdomā, kā ir labāk – atlaist apmācītos darbiniekus un pavasarī mācīt un pieņemt darbā jaunus, vai arī paturēt esošos kadrus un ziemas laika šiem cilvēkiem tomēr maksāt algu," dilemmas priekšā ir A.Mūrnieks. Atzinīgi ir vērtējams tas, ka regulārie reisi uz Maskavu tomēr saglabāsies, un, ja tiks īstenoti kompānijas "Atlant–Sojuz" plāni nodrošināt reisus uz Maskavu katru dienu, skatījums uz nākotni būtiski uzlabotos.

Patlaban gaisa kuģis "Embraer 120" ar 30 pasažieru vietām starp Liepāju un Maskavu lido trīs reizes nedēļa un tā vidējais piepildījums pārsniedz 50 procentus, kas ir samērā labs rādītājs.

Kas attiecas uz citām aviokompānijām, kuras varētu interesēt Liepājas lidostas pakalpojumi, A.Mūrnieks norādīja, ka ekonomiskā krīze skārusi visus aviopārvadātājus un tāpēc tuvākajā laikā diez vai kāds no tiem riskēs atklāt jaunus reisus. Tāpēc cerības tiek liktas uz kompāniju "Air Baltic", ka tā pavasarī tiešām atjaunos gan Rīgas, gan starptautiskos reisus uz Hamburgu un Kopenhāgenu. Tāpat būtu nepieciešams attīstīt ciešāku sadarbību ar kompāniju "Atlant–Sojuz", kas uzskatāma par nopietnu spēlētāju aviotirgū. Un tās stabilitāte vērtējama augstāk nekā dažai labai Eiropas kompānijai.