20:55 Pirmdiena, 23. septembris

Ievadā piekāpjas Eirolīgas komandai
Miks Kuncītis

Vakar pirmo Latvijas Sieviešu basketbola līgas maču aizvadīja SK "Liepājas metalurgs", kas savā laukumā nespēja izrādīt nekādu pretestību pašreizējām Latvijas čempionēm – "TTT/Rīga" basketbolistēm un zaudēja 46:97 (7:29, 17:23, 9:22, 13:23).

Jau pirms spēles gandrīz bija skaidrs, ka ar uzvaru jauno sezonu mūsu basketbolistēm neizdosies sākt, jo "TTT/Rīga", salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, šķiet, ir kļuvusi vēl spēcīgāka. Īpaši no komandas "TTT/Rīga" gribētos izcelt divas jaunpienācējas – vienu no Baltkrievijas izlases līderēm Tatjanu Troinu un Latvijas izlases spēlētāju Ievu Kubliņu. Vēl jāatgādina, ka vakar mūsu meitenes cīnījās ar Eirolīgas komandu, kurai arī šajā prestižajā turnīrā ir nopietnas ambīcijas.

Līvija Alpe–Lūka starta piecniekā laukumā sūtīja Sabīni Niedolu, Līgu Alilujevu, Kristīnu Ciršu, Aneti Pinsteri un Lauru Zuzāni. Spriedze šajā spēlē nebija jūtama un rīdzinieces jau pašā sākumā parādīja, kas diktēs noteikumus laukumā, tiesa, atsevišķās epizodēs arī mūsu meitenēm izdevās veiksmīgas izspēles. Mača beigu rezultāts pilnībā atspoguļo cīņas gaitu, un patīkamākais, ka galotnē liepājnieces tomēr neļāva pretiniecēm sasniegt simt punktu robežu.

Līvija Alpe–Lūka pēc spēles atzina, ka viens no uzdevumiem – neļaut pretiniecēm sasniegt simt punktu robežu – tika izpildīts, tomēr otrs – pašām iemest vismaz 50 punktu – ne.

Nākamo spēli "Liepājas metalurga" basketbolistes aizvadīs tikai 16.oktobrī, kad izbraukumā spēkosies ar komandu "Rīga".

Pietrūka sapratnes laukumā

Vakar SEB Baltijas Basketbola līgas Izaicinājuma kausa izcīņas pirmajā spēlē BK „Liepājas lauvas” savā laukumā ar 73:76 (18:19, 16:19, 15:18, 24:20) dramatiskā mača galotnē tomēr zaudēja Kauņas klubu „Aisčiai/Atletas”.

BK „Liepājas lauvas” starta piecnieks – Artūrs Štālbergs, Vairis Pusaudzis, Jevgēņijs Kosuškins, Klāvs Ansons un Uģis Viļums.

Šajā spēlē „Liepājas lauvām” varēja palīdzēt divi potenciālie jaunpienācēji – saspēles vadītājs no Lietuvas Lins Juknēvičs un centra spēlētājs no Krievijas Aleksejs Zorins. Pirmais no viņiem debitēja jau pirmās ceturtdaļas vidū, bet otrais – laukumā izgājā pirmā puslaika beigu daļā. Kaut arī cīņa ritēja punkts punktā, teju visu mača pirmo pusi vadībā atradās viesi, kuri mazāk kļūdījās un izcēlās ar labāku metienu precizitāti. Ja liepājniekiem šķiet ar aizsardzību viss bija kārtībā, tad, par spīti Štālberga rezultatīvai spēlei (14 punkti jau pirmā puslaikā), uzbrukums tik un tā buksēja, īpaši tas bija jūtams, kad laukumā bija jaunpienācēji. Tūlīt pēc pirmā puslaika, kuru mūsējie bija noslēguši zaudētāju lomā ar 34:38, mājiniekiem izdevās pāris veiksmīgi pretuzbrukumi, kas ļāva uz brīdi atgūt vadību, tiesa, lietuviešiem divreiz uzsmaidīja veiksme no tālās distances un atkal notika kārtējā vadības maiņas. Sīva cīkstēšanās risinājās līdz pat pēdējām sekundēm. Vēl minūti līdz mača beigām „Liepājas lauvām” bija divu punktu deficīts, taču tad jau pieminētais Juknēvičs veica elegantu caurgājienu, pēc kura guva divus punktus un nopelnīja tiesības izpildīt soda metienu, tas gan nebija precīzs, tomēr sanāca vēl labāk – atlēkušo bumbu uzbrukumā izcīnīja Aleksandrs Pavlovs, kurš izvirzīja vadībā mūsējos – 71:70. Tiesa, pēdējās sekundēs prasmīgāki bija lietuvieši, kuri atšķirībā no liepājniekiem savas iespējas garām nepalaida.

Nākamo Baltijas Basketbola līgas maču „Liepājas lauvas” aizvadīs sestdien, Tallinā tiekoties ar „TTU” basketbolistiem.

Komentārs

BK „Liepājas lauvas” galvenais treneris Oļegs Okulovs:
– Mūsu komandas jaunpienācēji nav tik augstas klases spēlētāji, lai pāris dienu laikā spētu saspēlēties ar pārējiem. Domāju, ka galvenais zaudējuma iemesls bija sapratnes trūkums laukumā. Ja basketbolisti nav paguvuši saspēlēties, tad ir likumsakarīgi, ka uzbrukumā rodas grūtības izspēlēt kombinācijas.

Ventspilī iesildījās Sanktpēterburgai
Andris Sudmalis

Ventspilī aizvadīts Baltijas čempionāts galda tenisā, kurā gan komandu, gan individuālajā vērtējumā piedalījās arī mūsu pilsētas pārstāvji Reinis Burģis un Inta Ļaudupe.

Lai arī iepriekš bija izskanējis, ka Ventspilī spēlēs arī Matīss Burģis, šī ziņa nebija patiesa, jo Matīsam pagājušajā nedēļā bija paredzētas Vācijas otrās bundeslīgas cīņas, līdz ar to uz rītdienas pilsētu mūsu valsts vadošais galda tenisists nedevās.

Toties sekmīgi Ventspilī startēja Matīsa vecākais brālis Reinis. Komandu vērtējumā viņš Latvijas pieaugušo izlasei (čempionātā startēja arī mūsu junioru vienība) palīdzēja ierindoties 2.vietā. Reiņa devums izlasei – pa uzvarai un zaudējumam pret Igauniju, uzvara pret Latvijas junioriem un zaudējums mačā pret lietuviešiem, kas izcīnīja 1.vietu.

Individuālajā turnīrā Reinis palika nepārspēts apakšgrupā –uzvaras pret Tonetu Domeiku no Lietuvas (3:2), igauni Ēriku Lindmae (3:0) un latvieti Gintu Eihmani (3:0). Ceturtdaļfinālā R.Burģis apspēlēja Arnoldu Domeiku – 4:1 (11:6, 12:10, 11:1, 15:17, 12:10), bet pusfinālā ar identisku rezultātu piekāpās čempionāta uzvarētājam Sandijam Vasiļjevam – 5:11, 11:5, 3:11, 7:11, 8:11. Savukārt cīņā par 3.vietu grobiņnieks vēlreiz pārspēja Tonetu Domeiku – 4:3 (10:12, 5:11, 11:4, 11:2, 11:13, 11:8, 11:7). Liepājniece Inta Ļaudupe startēja tikai dāmu individuālajā turnīrā, kurā mazliet pietrūka, lai izkļūtu no apakšgrupas. Inta palika 3.vietā, bet viņas apakšgrupas uzvarētāja, lietuviete Ieva Venslavičute kļuva par Baltijas čempioni.

Jau šonedēļ mūsu valsts labākie galda tenisisti dosies uz Eiropas čempionātu Sanktpēterburgā. Latvijas izlases sastāvā iekļauti Matīss un Reinis Burģi, Oļegs Kartuzovs, bet uz jautājuma zīmes vēl nedēļas sākumā bija Sandija Vasiļjeva spēlēšana – pieredzējušajam sportistam raizes sagādā ceļgala savainojums.