Kurzemes Vārds

17:12 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Recidīvists sadur savu māti
Ita Cērmane
Ints Grasis

Nazis pacelts pret pensionāri, un to izdarījis viņas dēls – jau iepriekš par slepkavību tiesāts un vairāk nekā 10 gadu cietumā sēdējis vīrietis.

Tas noticis otrdienas pēcpusdienā vienā no dzīvokļiem Buru ielā 6. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka 1973.gadā dzimis vīrietis sadūris ar nazi savu 1942.gadā dzimušo māti. Sieviete nogādāta Reģionālajā slimnīcā, kur mediķi viņai konstatējuši durtu brūci iegurnī. Vīrietis aizturēts. Sākotnēji viņš ievietots policijas izolatorā, bet pievakarē nogādāts Reģionālajā slimnīcā uz narkotisko vielu pārbaudi organismā. Policija izvērtē notikušā apstākļus.

"Kurzemes Vārds" notikuma vietā noskaidroja, ka uzbrucējs ir 34 gadus vecais Dzintars Grīga, kurš iepriekš jau bijis tiesāts un sēdējis cietumā par slepkavību. Cietušās sievietes kaimiņienes meita Inta pastāstīja, ka Dzintars regulāri iedvesis šausmas ne tikai savai mātei, bet arī kaimiņiem, jo, līdzko lietojis alkoholu, tā kļuvis agresīvs un neprognozējams.

11 gadu vīrietis nosēdējis cietumā, jo ar cirvi nositis savu pudeles brāli. Tikai šovasar viņš ieradies Liepājā un apmeties Buru ielā 6, kur dzīvo viņa māte. Un nedienas atsākušās. Augusta sākumā Dzintars, kārtējo reizi sadzēries, ar dakšām uzbrucis savas mātes kaimiņienei – Intas mātei. Pie atbildības par šo nodarījumu vīrietis gan nav ticis saukts, jo cietusī atsaukusi savu iesniegumu policijai. Un darījusi to tādēļ, ka nobijusies, jo Dzintars viņai draudējis.

Inta, kas bijusi ieradusies ciemos pie savas mātes, bijusi lieciniece, kā Dzintars, krietni iereibis, uzbrucis savai mātei pensionārei. Viņa teica: "Dzirdēju kaimiņu dzīvoklī trokšņus, tad atskanēja sievietes kliedziens. Kad ieskrēju blakus dzīvoklī, Dzintars māti bija pārliecis pāri plītei, nazis bija pie rīkles. Viņš savai mātei bija iedūris vēdera lejasdaļā – no brūces ar strūklu plūda asinis." Inta atrāvusi dēlu no Martas kundzes un saukusi pēc palīdzības. Viņa piezvanījusi gan ātrajai palīdzībai, gan policijai. Mediķi sievieti aizveduši uz slimnīcu, bet policisti notvēruši un aizveduši Dzintaru: "Viņš vēl mēģināja bēgt, taču viņu notvēra."

Guļot pie mājas stūra un saslēgts roku dzelžos, noziedznieks uzvedās bravūrīgi. Viņam nebija kauna pieminēt, ka viņš dzīvo brīvā Latvijā un ka viņam ir tiesības atrasties ērtākā pozā, viņš pieprasīja iedot uzpīpēt, gānījās, ka policisti tagad mazgās viņa nosmērētās drēbes utt. "Beidzot atgriezīšos mājās," nopūtās recidīvists, dodot mājienu, ka viņa īstās mājas ir cietums.

Inta pievienojās pārējiem mājas iedzīvotājiem un pauda vēlmi, kaut Dzintaru atkal uz ilgāku laiku ieliktu cietumā: "Kamēr skaidrā prātā, tikmēr normāls cilvēks, bet, tikko iedzer, tā kļūst neprognozējams. Visiem no viņa bail." Inta arī stāstīja, ka Dzintars Martas kundzei esot vienīgais bērns. Iepriekš bijis arī precējies, taču sieva pieprasījusi šķiršanos, un 15 gadu vecajam dēlam tēvu nelaižot ne tuvumā.

Mirst restorānā

Traģisks notikums reģistrēts 7.oktobrī. Īsi pirms pulksten 23 restorānā "Barons Bumbiers", Lielajā ielā 13, atrasts miris 1979.gadā dzimis vīrietis. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse norādīja, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki konstatējuši, ka cilvēks miris dabiskā nāvē.

Turpina apdzirdīt pusaudžus

Kaut arī tiem, kuri pārdod tabakas izstrādājumus un alkoholu nepilngadīgajiem, draud bargs sods – par pirmo reizi konstatētu pārkāpumu līdz 250 latiem, daži pārdevēji joprojām grēko. Liepājas Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika pastāstīja, ka 7.oktobrī Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki pārbaudījuši populārākās jauniešu pulcēšanās vietas pilsētā. Ir sastādīti divi administratīvo pārkāpumu protokoli par to, ka nepilngadīgas personas smēķē sabiedriskā vietā. Policisti iegriezušies arī tirdzniecības vietās, un diemžēl konstatēti pārkāpumi. Veikalā "Pārbrauktuve" Raiņa ielā alkoholiskie dzērieni pārdoti nepilngadīgai personai. Pārdevējai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Uguns apēd dārza mājiņu

7.oktobrī pēc deviņiem vakarā ugunsgrēks izcēlies Invalīdu ielā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektors Edgars Rubenbergs "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka nodegusi neapsaimniekota dārza mājiņa. Glābēji uzskata, ka iespējamais iemesls bijusi neuzmanīga rīkošanās ar uguni.

Mūziķu lietā procesa nebūs

Mūziķu Tomasa Kleina, Jāņa Strazda un Andra Ērgļa konflikta lietā policijā pieņemts lēmums kriminālprocesu neuzsākt, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Kriminālprocesu nesāks, jo gūts apstiprinājums tam, ka A.Ērglim un J.Strazdam nodarītie miesas bojājumi ir viegli. Cietušajiem ir iespēja vērsties tiesā privātā kārtā, skaidroja J.Knīse.

J.Strazds "Kurzemes Vārdam", taujāts par to, vai vērsīsies tiesā ar civilprasību, norādīja, ka no policijas oficiālu atteikumu uzsākt procesu nav saņēmis, tādēļ no komentāriem pagaidām atturas.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka septembra vidū kādā pēcpusdienā Latvijas 1.rokkafejnīcā mūziķis T.Kleins uzbruka saviem kolēģiem – A.Ērglim un J.Strazdam. Kā stāsta notikušā aculiecinieki, kafejnīcā bijuši vairāki desmiti cilvēku, kad T.Kleins piegājis pie galdiņa, pie kura sēdējuši A.Ērglis un J.Strazds, un sācis viņus sist ar dūrēm. Pēc incidenta viņš atgriezies otro reizi ar uzgriežņu atslēgu rokās. Uzbrukuma motīvus A.Ērglis un J.Strazds skaidroja ar T.Kleina nevēlēšanos nokārtot finansiālās saistības pret viņiem. Savukārt T.Kleins pauda, ka viņu sadusmojis fakts, ka pārējie divi problēmas mēģina risināt ar kādas trešās personas starpniecību.