Kurzemes Vārds

09:39 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 9. oktobrī

1928.
Muitas ierēdņi, pārbaudot ostā iebraukušo Liepājas tvaikoni "Marss", atrod uz tā kontrabandas tabaku, papirosus un liķieri. Noskaidro, ka vainīgie ir kurinātājs K. un matroži F. un G. Kontrabandu nodod muitai, bet sods paredzams ap 40000 rubļu.

Žanis M. no Aleksandra ielas rīta agrumā nolēmis noslēgt rēķinus ar dzīvi. Tā kā tramvajs vēl nekursēja, viņš, noņēmis siksnu, ieiet piestātnē, siksnas vienu galu uzmet uz naglas, no otra uztaisa cilpu un mauc sev kaklā. Kāds nejaušs garāmgājējs, izdzirdis piestātnē savādu gārdzoņu, ierauga cilpā karājamies vīrieti. Viņš ātri pārgriezis siksnu un izņēmis no cilpas pašnāvnieku. Tas, pēc brīža atspirdzis, piecēlies un aizsoļojis uz mājām. Bet kurlmēmā Līze B. no Akmeņu ielas saķildojusies ar kaimiņiem un dusmās grib nonāvēties, iedzerot etiķskābi. Kaimiņi mana ko nelāgu, paver viņas istabas durvis un redz sievieti guļam uz grīdas ar putām uz lūpām. Slimnīcā viņas dzīvību izdodas glābt.

1938.
Brāļu Antonišķu velosipēdu fabrika "Līva" svin 40 gadu jubileju un jauno paplašināto telpu iesvētīšanu. Sākumā uzņēmums bija pavisam neliels, tajā nodarbināja tikai dažus strādniekus. Taču, pateicoties prasmei un neatlaidībai, uzņēmums attīstījās, tā produkcija saņēmusi pat starptautisku atzinību. Savas pastāvēšanas 40 gados "Līva" izgatavojusi 53000 velosipēdu. Tagad fabrikā strādā 70 strādnieku, vairāki administratori un kantora darbinieki.

Ziemeļu aerodromā notiek aviācijas pionieru lidmodeļu sacensības. Tās vada kapteinis E. Dūcmanis. Laikus piesakoties, sacensībās var piedalīties arī tie, kuri nav aviācijas pionieru pulciņa biedri.

1948.
Liepājas tipogrāfija saņēmusi no Valsts kino izdevniecības pasūtījumu iespiest PSRS Zinātņu akadēmijas korespondējošā locekļa Čibisova grāmatu par grimiem un to pielietošanu kinematogrāfijā. Bez tam litogrāfijas cehā, kas tikai nesen uzsācis darbu, izgatavos arī kinografiskus zīmējumus trim citām šīs pašas izdevniecības izdodamajām grāmatām. Litogrāfijas cehā izgatavos arī dažāda veida nošu lapas pēc Latvijas PSR Valsts izdevniecības pasūtījuma.