09:06 Pirmdiena, 9. decembris

Pagarinājumā nolauž bukus
Miks Kuncītis

Vakar Latvijas Basketbola līgas pirmajā divīzija trešo uzvaru izcīnīja BK „Liepājas lauvas”, kas savā laukumā dramatiskā mača pagarinājumā uzveica Gulbenes komandu „ASK/Buki” – 83:78 (17:23, 23:12, 17:16, 15:21, 11:6).

BK „Liepājas lauvas” starta piecnieks – Jevgēņijs Kosuškins, Uģis Viļums, Artūrs Štālbergs, Klāvs Ansons un Vairis Pusaudzis.

Kaut arī sezona tikai tikko sākusies, šī liepājnieku un gulbeniešu cīņa bija visai svarīga, īpaši jau Edmunda Valeiko trenētajiem „ASK/Bukiem”, kas līdz šim LBL aizvadītajās trijās spēlēs bija cietuši tikai zaudējumus, turklāt spēkojoties ar līdzīga kalibra komandām. Viesi zināja, ja viņi zaudēs arī Liepājā, tad iespējas tikt labāko sešiniekā, kas turpinās cīņu play–off, stipri sašķobīsies.

Gulbeniešu degsme un cīņasspars patiešām bija acīmredzams un sākumā viņu lielā aktivitāte arī deva cerētos augļus – viesi pirmās ceturtdaļas vidū panāca 11 punktu pārsvaru. Tiesa, jāatzīst ne jau bez mājinieku „palīdzības” – „Liepājas lauvu” basketbolistiem pirmajās minūtēs pagalam neveicās uzbrukumā un arī aizsardzībā mūsējie netika galā, īpaši jau ar Gundaru Rauzu, kuru gan vajadzēja paturēt atmiņā pēc aizvadītā izbraukumā mača Gulbenē (Rauza jau pirmajā puslaikā sameta 19 punktus). Otrajā ceturtdaļā ar vēl potenciālo jaunpienācēju – Lina Juknēviča un Alekseja Zorina iesaistīšanos spēlē lauvas atdzīvojās un tikpat ātri, cik liepājnieki bija iekrājuši desmit punktu deficītu, tikpat ātri mājinieki ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet arī panāca vadību – 38:29.

Otrajā puslaikā nevienai komandām vairs nopietnāki izrāvieni rezultātā nesanāca un, minūtēm ritot, bija skaidrs, ka briest dramatiska mača galotne. Tie, kas tā domāja, nekļūdījās – ceturtās ceturtdaļas pēdējās sekundēs izraut uzvaru bija iespējas abām komandām, īpaši jau pieminētajam Rauzam, kas itin veiksmīgi izlauzās līdz groza apakšai, taču netrāpīja, tatad pagarinājums – 72:72.

Jau pirms papildlaika Liepājas komandai vairs nevarēja palīdzēt Kosuškins, kurš bija nopelnījis piecas piezīmes, bet vēl nedaudz vēlāk tads pats liktenis piemeklēja arī Juknēviču, kurš, starp citu, vakar aizvadīja teicamu spēli. Par spīti šiem trūkumiem sastāvā mūsu basketbolisti pagarinājumā tā īsti nemaz vadības grožus no rokām neizlaida un šķiet, pēc Pusaudža precīzā tālmetiena uzvarētājs bija skaidrs, kaut arī pēc tam vēl sekoja sodiņu sērija, kurā liepājnieki nemeta ar augstu procentu, bet tomēr pietiekami, lai uzvarētu. Jāatzīmē, ka spēles gaitā pret tiesnešiem aktīvi iestājās Edmunds Valeiko, kurš arī pēc mača beigām nekautrējās atzīt, ka tiesāšana esot bijusi ļoti nekorekta.

Rezultatīvākie „Liepājas lauvu” rindās bija Aleksandrs Pavlovs ar 19 gūtiem punktiem un Lins Juknēvičs ar 15.

Nākamo spēli BK „Liepājas lauvas” aizvadīs 11.oktobrī, kad LBL ietvaros mūsējie izbraukumā spēkosies ar „Barons/LMT” komandu.

BK „Liepājas lauvas” galvenais treneris Oļegs Okulovs:
– Pēc zaudējuma „TTU” komandai mums bija psiholoģiski ļoti svarīgi uzvarēt šo spēli. Prieks, ka puiši beigās izcīnīja šo panākumu un beidzot arī Pavlovs parādīja tādu spēli, kādu no viņa gaida. Par Juknēviču jau pirms šī mača nebija īstu šaubu – viņš praktiski bija nodrošinājis vietu sastāvā, bet tagad arī par Zorinu varu teikt, ka par 90 procentiem viņš spēlēs Liepājā.

Sākas individuālās sacensības
Andris Sudmalis

Eiropas galda tenisa čempionāta vienspēļu turnīra pirmo sacensību kārtu ir pārvarējuši divi Latvijas pārstāvji – Reinis Burģis un Oļegs Kartuzovs. Matīss Burģis savu pirmo spēli aizvadīs šodien.

Reiņa pretinieks pirmajā kārtā bija azerbaidžānis Ali Bairamovs, kurš tika pārspēts ar 4:1 (11:4, 5:11, 11:7, 11:4, 11:8). Interesanti, ka otrajā kārtā Reiņa pretinieks būs Vācijas pārstāvis Zoltans Fejers–Konnerts, kas ir Matīsa Vācijas kluba biedrs, bet vasarā viesojās pie Burģu ģimenes Liepājas pusē.

Dramatiska izvērsās cīņa starp citu Latvijas izlases dalībnieku – Oļegu Kartuzovu un vēl vienu Azerbaidžānas sportistu Farkhadu Ismailovu. Kaukāza pārstāvis uzvarēja pirmajos trīs setos, un līdz iekļūšanai nākošajā kārtā viņam pietrūka tikai viena uzvarēta seta. Tomēr to O.Kartuzovs viņam neļāva gūt, jo uzvarēja četros setos pēc kārtas un iekļuva nākošajā kārtā, kur viņa pretinieks būs Timo Bolls no Vācijas.

Matīss Burģis šodien tiksies ar serbu Marko Jevtoviču. Bet vakar sākās arī dubultspēļu turnīrs, kurā mūsējo pāris – Reinis un Oļegs – ar 3:1 (11:4, 7:11, 11:7, 11:7) pievarēja Sanmarīno duetu Marko Vannuči/Mattia Berrardi. Otrajā kārtā mūsējie spēkojās ar Karlosu Mačado un Ži Ven He no Spānijas un uzvarēja/zaudēja ar ???. Savukārt Matīss Burģis kopā ar čehu Tomašu Pavelku turnīru sāka ar otro kārtu, kurā uzvarēja/zaudēja Itālijas pāri(m) Stefāno Tomasi/Mattia Kroti – 3:2.

Sezona beigusies

Motosportistam Laurim Freibergam šī sezona jau tā ir uzskatāma par neveiksmīgu – jūlijā trauma, kuras dēļ nācās izlaist lielu daļu MX1 Pasaules čempionāta posmu. Bet, tikko atkopies un palīdzējis Latvijas izlasei izcīnīt 16.vietu Nāciju kausa izcīņā, Laurim atkal trauma – Nīderlandes čempionāta posma otrajā braucienā Freibergs iekļuva vairāku braucēju sadursmē un lauza kreisās kājas apakšstilbu.

Sacensību pirmajā braucienā Lauris ierindojās 5.vietā, bet otro sāka un kādu laiku turpināja veiksmīgāk, ilgi turoties 3.pozīcijā. Kad līdz finišam bija palikuši tikai daži apļi, liktenīgs izrādījās viens no tramplīniem. Piezemējoties pēc lēciena, grobiņnieks uztriecās diviem nokritušiem sāncenšiem, bet Laurim virsū uzgāzās vēl arī ceturtajā vietā braucošais sportists, kuram savukārt kukaragā uzsēdās vēl viens sacensību dalībnieks.

Lauris stāsta, ka pēdējos notikumus viņš vairs neatceras, jo laikam esot zaudējis samaņu, bet atjēdzies tikai trases malā. Vērtējot notikušo, viņš norāda uz trases darbinieku nolaidību, kas nav laikus signalizējuši par to, ka vietā, kur braucēji piezemējas pēc lēciena, ir pakrituši divi sportisti.

Līdz ar to, ne savas vainas dēļ, 2008.gada sezona grobiņniekam jau ir beigusies. Kreisā kāja ir lūzusi tieši zem ceļgala, kas, par laimi, nav cietis, bet visa kāja ir ieģipsēta.