Kurzemes Vārds

04:14 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Aktīvi zaļā dzīvesveida atbalstītāji
Daina Meistere

Liepājas domē apbalvoja bērnu zīmējumu konkursa laureātus, kas bija veltīts videi un cilvēkiem draudzīga transporta veicināšanai pilsētā.

Darbi bija apskatāmi domes vestibilā. Šādu konkursu jau piekto gadu rīko Zaļais centrs ar domes atbalstu. Konkursā piedalījās 12 pilsētas un rajona skolas, kā arī septiņas pirmsskolas bērnu iestādes. Visatsaucīgākie bijuši 15.vidusskolas bērni, kuri iesnieguši 97 zīmējumus. Pirmo gadu konkursā iesaistījusies 11.vidusskola, privātā sākumskola "Varavīksne", Bērnu mākslas skola, no rajona skolām – Bārtas un Rucavas pamatskola. Klāt nākuši četru bērnudārzu – "Gulbītis", "Sprīdītis", "Liepiņa" un "Zīļuks" – zīmētāji. Uzvarētāji bija iedalīti grupās, un balvas saņēma labākie no pirmsskolas izglītības iestādēm, no sākumskolām un pamatskolām. Tāpat zīmējumiem tika piešķirtas simpātijas balvas. Par veiksmīgu izstādes norisi un darbu citu Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākumu organizēšanā un atbalstīšanā pašvaldības Vides daļa un Liepājas Universitātes Zaļā centra vadītāja Inese Eistere izsacīja atzinību un pateicību LiepU 3.kursa studentēm, sponsoriem un skolēnu līdzpārvaldes prezidenta Toma Pāvila komandai.

Veterāna piemiņai

Piektdien Simfoniskā orķestra koncertzālē notika plašs muzikāli poētisks vakars, kas bija veltīts vēstures, mūzikas un poēzijas cienītāju biedrības "Liepājas Olimps" bijušā priekšsēdētāja Aleksandra Laščevska piemiņai un pieskaņots četrdesmit dienām, kopš viņš aizgājis mūžībā. Sarīkojuma iniciatori bija Liepājas Krievu kopienas aktīvisti. Sarīkojumā uzstājās pilsētā pazīstami amatierkolektīvi un daiļlasītāji, skanēja arī A.Laščevska dzejoļi, kuros atspoguļota gan viņa biogrāfija, gan plašās sabiedriskās intereses un patriotisms. Klātesošo emocionālo noskaņojumu veicināja arī Kara un darba veterānu padomes priekšsēdētāja Georgija Tarabana uzruna. Vakarā piedalījās arī Krievijas ģenerālkonsuls Jurijs Koteļņikovs. Nobeigumā visus aicināja uz atceres mielastu.

Slēgto vietā jauni

Spriežot pēc Uzņēmuma reģistra oficiālajām ziņām, nevar teikt, ka Liepājā un rajonā pēdējā laikā dažādu iemeslu dēļ slēgto uzņēmumu skaits palielinātos. Tas vairāk attiecas uz ekonomikas lauksaimniecības sektoru. Pēdējā mēneša laikā darbību pārtraukušas zemnieku saimniecības "Kalna Zīverti" Virgas pagastā, "Laumkalni" Kazdangā un "Sauši" Bārtā. Liepājā likvidēta SIA "Lina & S". Toties ir reģistrētas jaunas sabiedrības "Ava Steel", "Agross auto", "BIO Energy VB", "Pellets Latvia", "Big Hope", "Sadabahar–Spring Forever" un vairāki individuālie komersanti.

Viņi atbrīvoja Rīgu

Liepājas kara veterāniem jau ir tradīcija atcerēties svarīgus notikumus, tiekoties pie pilsētas aizstāvju pieminekļa. Vakar viņi bija pulcējušies, lai pieminētu 13.oktobri – dienu, kad 1944.gadā atbrīvoja Rīgu. Sapulcējušos uzrunāja Kara un darba veterānu padomes priekšsēdētājs Georgijs Tarabans. Pie pieminekļa sagūla ziedi. Tagad Liepājā dzīvo vairs tikai septiņi kauju dalībnieki par Latvijas galvaspilsētas atbrīvošanu, trīs no tiem ir sievietes. Tātad vēl ir kam dalīties atmiņās ar saviem cīņu biedriem.

Sarunas par pašportreta meistaru

Šodien Liepājas pārstāvniecībā Rīgā liepājnieks, mākslas zinātnieks Alberts Eglītis stāstīs un vadīs sarunas par grobiņnieku, latviešu pašportreta meistaru Robertu Stārostu. A.Eglītis kopā ar rakstnieci Sandru Vensko šogad izdeva mākslinieka 100.jubilejai veltītu kopīgi radīto grāmatu "Roberts Stārosts. Latviešu pašportreta meistars". Pārstāvniecībā aplūkojama arī mākslinieka darbu izstāde no Liepājas muzeja fondiem.

Iepazīstinās ar amerikāņu mūzikas stiliem

Centrālās zinātniskās bibliotēkas ASV Infocentrā viesojās ASV vēstniecības Latvijā Informācijas centra vadītāja Valda Lauciņa un vēstniecības kultūras programmu asistente Lauma Brūvele, lai kopā ar bibliotēkas vadītājiem, Infocentra darbinieci un Liepājas mūziķi Čarlzu Grifinu runātu par kopēju sadarbību un mūzikas lekciju programmu izveidi, informēja CZB direktores vietniece Aina Krauče. Mūziķis ierosināja un apņēmās sagatavot piecu lekciju ciklu par amerikāņu mūzikas stiliem, kur atsevišķi katrā no lekcijām runātu gan par blūzu un rokenrolu, gan džezu un hiphopu, repu, gan klasisko mūziku. Vienojās, ka klausītājiem lekcijas piedāvās piemērotā laikā, kas kaut kādā veidā vai nu sasaucas vai raksturo dzīvesveidu, notikumus ASV. Piemēram, par blūzu lekcija paredzēta februārī, kas Amerikā ir afroamerikāņu vēstures mēnesis, bet aprīlis varētu būt rokenrola mēnesis, jo ASV 1954.gada 12.aprīli uzskata par šā mūzikas žanra dzimšanas dienu. Savukārt klasiskajai mūzikai piemērots ir decembris, kad visā pasaulē ir noskaņu un pārdomu laiks.

Seminārs par labdarības projektu attīstību

NVO institūts un Liepājas Novada fonds organizē semināru NVO darbiniekiem un vadītājiem par labdarības projektu attīstību. Tas notiks 27.oktobrī, to vadīs vieslektors Jevgēnijs Mačņevs no Pēterburgas. Pieteikties var, līdz 22.oktobra pulksten 16 atsūtot elektronisku pieteikuma vēstuli uz e–pastu [email protected] (vēstules tematā norādot "Pieteikšanās uz semināru "Kā veiksmīgi attīstīt labdarības projektu?"", vēstules tekstā norādot organizācijas nosaukumu un pārstāvja (kurš piedalīsies seminārā) vārdu, uzvārdu, ieņemamo amatu organizācijā un kontaktinformāciju). Jānorāda, vai nepieciešams tulkojums, jo seminārs notiks krievu valodā. Par norises vietu paziņos katram dalībniekam atsevišķi kā apstiprinājumu dalībai seminārā.

Pirmajā dienas daļā semināra dalībniekiem būs iespējams plānot līdzekļu piesaistes kampaņas nekomerciāliem projektiem, izmantojot tradicionālas un inovatīvas metodes, otrajā – mācīties veidot projekta vai savas organizācijas zīmolu, kā veidot attiecības ar masu informācijas līdzekļiem un organizēt publicitātes pasākumus. J.Mačņevs savu karjeru ir sācis kā žurnālists un sabiedrisko attiecību speciālists, kopš 1997.gada vada treniņseminārus biznesam un NVO. Zināšanas apguvis Vācijā, Zviedrijā un ASV. Viņš ir Krievijas Sabiedrisko attiecību asociācijas, treneru un konsultantu asociācijas "Intertrening", Nacionālās līdzekļu piesaistīšanas ģildes dalībnieks. Vairāk informācijas – www.nvoinstituts.lv un www.lnf.lv vai pa tālruni 26808351 (Aiga).

Liepājas Ļeņina labie darbi turpinās

Liepājas Veco ļaužu dzīvojamās mājas ierīkojamā lifta līdzfinansēšanai domātos, par pārdotajiem, no Ļeņina pieminekļa izgatavotajiem zvaniņiem iegūtos 8336 eiro un 1098 latus (tie iegūti, piecus zvaniņus pārdodot tepat Liepājā, vietējā Tūrisma informācijas birojā) pirmdien brīvkundze Valtraute fon Tīzenhauzena no Vācijas pasniedza mājas vadītājai Diānai Bikovai. Iecerēts, ka mājas 155 iedzīvotāji, no kuriem daudzi vairākus gadus nav izgājuši no ēkas, jo nespēj nokāpt pa trepēm, jauno liftu varētu izmantot jau pēc valsts svētkiem 18.novembrī. Vienu zvaniņu vēlējies nopirkt pat kāds no mājas iedzīvotājiem, tomēr 183 latus (tāda ir zvārguļa cena) viņš nav varējis atļauties.

Ilgi gaidītais lifts, kura izmaksas ir apmēram 80 tūkstoši latu, namā tiek iebūvēts, galvenokārt pateicoties uzņēmuma "West East Industry" ziedojumam, pastāstīja Liepājas Sociālā dienesta vadītāja Iveta Pūķe. Pagaidām liftu būvē bez pašvaldības līdzfinansējuma. Projektu sadārdzinājis tāds sīkums kā kāpņu margas, kas bija jāpārliek, lai liftam būtu vieta.

Kā jau ziņots, labdarībai domātie 500 bronzas zvaniņi tika iegūti, pārkausējot uz Vāciju aizvesto Liepājas Ļeņina pieminekli, "lai piespiestu Ļeņinu veikt labus darbus". V. fon Tīzenhauzena pastāstīja, ka vēl nav pārdoti vairāk nekā 100 zvaniņu, bez tam vēl arī nav pārkausēts viss piemineklis – kājas un galva vēl esot palikušas. Arī lietuvei, kas veic pārkausēšanu, tas ir žēlsirdības darbs. Nauda par pārdotajiem zvaniņiem arī iepriekš izlietota Liepājas Speciālās internātskolas un Veco ļaužu dzīvojamās mājas uzlabošanai.

Avīzi steidz abonēt par šā gada cenu
Daiga Lutere

Līdz 1.novembrim laikrakstu "Kurzemes Vārds" nākamajam gadam var abonēt par veco, t.i., šā gada cenu.

Abonēšanas centra "Kurzemes Vārds" vadītāja Sigita Benhena pastāstīja, ka šo iespēju – līdz 1.novembrim avīzi nākamajam gadam pasūtīt lētāk – jau izmantojuši vairāk nekā 550 abonētāju –privātpersonas. To lielākā daļa ir latviešu valodā iznākošā "Kurzemes Vārda" lasītāju un apmēram simt abonentu, kas avīzi saņems krievu valodā. Pašlaik vēl par "Kurzemes Vārda" abonēšanu nākamā gada vienam mēnesim jāmaksā 3 lati un 95 santīmi, bet pēc 1.novembra jau būs 4 lati un 55 santīmi.

"Kurzemes Vārda" kioskā abonētājus pieņem darbinieki Juris Raķis un Jana Janaite. Viņi novērojuši, ka pašlaik aktīvi ir Liepājas rajona iedzīvotāji – no Gaviezes, Sakas, Grobiņas, Rucavas, Nīcas u.c. Čakli abonētāji ir arī liepājnieki. Laikraksta "Kurzemes Vārds" kioskā, redakcijas telpās Pasta ielā, abonentus darba dienās gaida no pulksten 7 līdz 18, bet abonēšanas centrā "Kurzemes Vārds", Kungu ielā 9 – no pulksten 8 līdz 18. Sestdienās kiosks atvērts no pulksten 8 līdz 14, bet abonēšanas centrs Kungu ielā – no 9 līdz 15.