Kurzemes Vārds

18:56 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 14. oktobrī

1928.
Tiek ziņots, ka pēc mēnesi ilga pārtraukuma atkal darbojas drukātava "Nacionālā kultūra", Helēnes ielā 1, tagad gan ar citu nosaukumu – "Kultūra". Spiestuves īpašniece ir grāmatu tirgotāja Ābelīte. Uzņēmumā, "pateicoties plašai tehniskai ierīcei, visus darbus izpilda glīti un ātri".

Kā zināms, dažās Liepājas pamatskolās izveidota bērnu kopēdināšana jeb tā sauktās otrās brokastis. Tās skolēni saņem pulksten 11. 2.pamatskolā kopējās brokastīs no 370 skolēniem piedalās 120. Brokastis maksā tikai 20 santīmu un ir liels atbalsts trūcīgajām ģimenēm. Pašlaik tās saņem 2. un 6. pamatskolas skolēni. Taču šim mērķim attiecīgās iestādes atvēlējušas 3000 latu, tāpēc tuvākajā laikā kopēdināšanu ieviesīs arī citās pilsētas skolās.

1938.
Sakarā ar gaidāmajām valsts 20 gadu svinībām Liepājas Pilsētas valde jau pārrunājusi jautājumu par pilsētas uzpošanu un rotāšanu. Tajā piedalīsies valsts un pašvaldības iestādes, uzņēmumi, namsaimnieki, visi liepājnieki, lai pilsēta būtu gaiša un mirdzoša. Ēku izgaismošanai paredzēts plaši izmantot prožektorus. Rotāšanā paredzēti arī gaismas lozungi un transparenti. Rožu laukumā tiks izveidota dekoratīva celtne, Jāņa Čakstes laukumā – monuments, kura apgaismojumu saskaņos un papildinās ar apkārtējo skolu izgaismojumu. Bijušās Kūrmājas vietā paredzēts celt arku.

Zvejnieku ostā Liepājas Zvejnieku savienības kooperatīvam zūd no meža pievestā malka. Kādu nakti sargs pamana vīrieti, kurš nes malkas kluci. Tas, sargu ieraudzījis, metas bēgt un nozūd kādā zvejnieku būdā. Kriminālpolicija izmeklēšanā konstatē, ka zadzējs ir reņģu zvejnieks Jēkabs Dzintarnieks. Viņa būdā atrod 10 zagtus bērzu malkas klučus. 1.iecirkņa miertiesnesis Dzintarnieku atzīst par vainīgu un soda ar viena mēneša ieslodzījumu cietumā.

1948.
Šonedēļ kinoteātrī "Palass" demonstrē komjaunatnes 30.gadadienai veltītu filmu "Jaunā gvarde". Daudzus kolektīvos pieteikumus seansu apmeklēšanai pieteikuši gan skolu audzēkņi, gan rūpnīcu un iestāžu jaunieši. Kolektīvi filmas "Jaunā gvarde" seansus jau apmeklējuši 5.nepilnās vidusskolas, Krievu vidusskolas, Politehnikuma un citu mācību iestāžu audzēkņi.