Kurzemes Vārds

23:43 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Uzņēmējam jāzina, ko viņš grib
Dina Skarpa, pārdošanas menedžere

Gadskārtējā izstāde "Liepājas uzņēmējs" ir beigusies. Tagad tās organizatori un arī uzņēmēji, kuri piedalījās, sāk apkopot atziņas un vērtējumus. Taču, manuprāt, vissvarīgākais brīdis ir tas, kad uzņēmējs vispār nolemj piedalīties izstādē. Kādu iemeslu dēļ viņš to dara? Kā plāno strādāt, esot savā stendā? Kādiem (tuviem vai tālejošiem) mērķiem izstādi izmanto? Uzņēmējam ir jāzina, ko viņš grib sasniegt, iegūt, piedaloties izstādē. Manuprāt, būtu taču pavisam muļķīgi tērēt savu naudu un laiku pa tukšo, tas ir, samaksāt par piedalīšanos, stāvēt vai sēdēt savā stendā un nevēlēties neko saņemt pretī. Ir uzņēmēji, kuriem piedalīšanās devusi ļoti labu startu turpmākai veiksmīgai sava uzņēmuma attīstībai.

Man ir diezgan liela pieredze, ko esmu guvusi izstādē "Liepājas uzņēmējs", un tā rāda, ka apmeklētājiem šo divu dienu pasākums vajadzīgs. Cilvēki nāk un interesējas par piedāvājumiem, par jauno, viņiem patīk izjautāt, piedāvāto apskatīt, aptaustīt, nogaršot. Vienīgi jāņem vērā, ka uz izstādi, tāpat kā uz jebkuru citu pasākumu, iet pilsētnieku aktīvākā daļa, kuriem ir interese par Liepājā notiekošo. Pasīvajiem vispār viss ir vienalga, lai cik plaša un aktīva būtu reklāma par kādu sarīkojumu. Viņi to negrib redzēt un neredz. Vai arī kritizē kritizēšanas dēļ. Aktīvie cilvēki ierodas, vēloties kaut ko uzzināt, saņemt. Viņi jau nāk ar vēlmi tērēt naudu, kaut ko nopirkt vai noskatīt lielākus pirkumus nākotnei. Tiem, kurus interesē metāla durvju pirkšana vai dzīvokļa remonts, tie, protams, nepievērsīs uzmanību vietai ar mācību grāmatām vai dzīvības apdrošināšanu.

Apmeklētājiem ļoti patīk stendi, kuros pārtikas preces var ne tikai nopirkt, bet arī pagaršot. Protams, izstāde "Liepājas uzņēmējs" nav tikai un vienīgi pārtikas ražotāju izstāde, bet pieļauju – jo vairāk šādu stendu būs, jo apmierinātāki jutīsies apmeklētāji. Es kā pārtikas ražošanas un izplatīšanas firmas pārstāve varu teikt, ka izstāde ir lielisks veids, kā iepazīstināt ar savām precēm, jo, sarīkojot degustāciju veikalā, nekad neiegūšu tik plašu auditoriju kā izstādē.