Kurzemes Vārds

15:10 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Aiztur piedzērušu taksistu

Dzērājšoferi nerimstas. Naktī uz trešdienu ap pusnakti Valsts policijā saņemta informācija, ka, iespējams, kāds taksometra vadītājs auto vada piedzēries. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka likumsargi minēto taksometru konstatējuši stāvam autoostas teritorijā. Iespējamais vadītājs, iznācis no stacijas ēkas redzami iereibis, brīdināts nesēsties pie stūres. Taču drīz vien sagurušais šoferis tomēr sēdies pie stūres un braucis pa Rīgas ielu, kur aizturēts. Alkometrs viņa izelpā uzrādījis 2,25 promiles alkohola.

Tas nav pirmais gadījums, kad šis vīrietis pieķerts braucam iereibis. Par tādu pašu pārkāpumu viņš tiesības atguvis tikai šā gada jūnijā.

Taranē stāvošu motociklistu un bēg

14.oktobrī ap pulksten 18.30 pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nezināmu transportlīdzekli uzbraucis Kungu ielā pie luksofora stāvošam motociklam "Harley Davidson". Vainīgais notikuma vietu atstājis. Motociklists negadījumā cietis, viņš vērsies pēc medicīniskās palīdzības. Aizbraucēju meklē.

Nosprosto dūmvadu

Kādā Ezera ielas namā 1969.gadā dzimis vīrietis savā dzīvoklī patvaļīgi nosprostojis koplietošanas dūmvadu, kādēļ citi iedzīvotāji to lietot nevar. Kāda sieviete, neredzēdama cita situācijas risinājuma, vērsusies pēc palīdzības policijā.

Nemierā ar zīmju izvietojumu

Redakcijā vērsās kāds Dzintara ielas 93.nama iedzīvotājs, kurš ir neapmierināts ar aizliegumu ielas malā novietot automašīnas: "Dzintara ielas iedzīvotāju izbrīnu izraisīja Pašvaldības policija, kura automašīnu logos līmēja soda kvītis brauktuves kreisajā malā novietotām automašīnām posmā no Pērkones ielas virzienā uz "Salas XL" pusi. Pēc policijas teiktā, sakarā ar K.Ūliha ielas remontdarbiem lielāka automašīnu kustība tiek novirzīta pa Dzintara ielu un kopš 10.oktobra ir uzstādīta ceļa zīme "Apstāties aizliegts". Tā darbojas katru dienu no pulksten 8 līdz 19. Bet rodas jautājums: ko darīt Dzintara ielas namu iedzīvotājiem, kuri dzīvo šajā ielas posmā un kuriem ir automašīnas? Jau iepriekš ir bijušas grūtības ar mašīnu novietošanu autostāvvietu trūkuma dēļ, bet šajā situācijā tās ir vēl lielākas."

Vīrietis ierosina: "Vismaz remontdarbu laikā dome varētu nākt pretim šīs ielas iedzīvotājiem un automašīnas ļaut novietot daļēji uz ietves, attiecīgi uzstādot ceļa zīmes, un līdz ar to nebūtu traucēta kustība abos virzienos."

Liepājas domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš atzīst, ka līdz ar Klaipēdas ielas slēgšanu posmā no K.Ūliha līdz Liedaga ielai būtiski palielinājusies transporta plūsma par Dzintara ielu. Viņš teica: "Ielas platums nav pietiekams, lai nodrošinātu brīvu autotransporta kustību abos virzienos, ja daļu brauktuves aizņem novietotās automašīnas, arī tajos gadījumos, ja tās novieto uz ietves. Zīmes ir uzstādītas pagaidām, ielas posms ir slēgts līdz 27.oktobrim, tāpēc lūdzam ar sapratni izturēties pret pašreizējiem automašīnu novietošanas ierobežojumiem. Lai iedzīvotāji varētu novietot autotransportu nakts laikā, ir uzstādītas papildu plāksnītes ar zīmju darbības laiku."

Mistiskā negadījumā cieš mazs zēns

14.oktobrī Katastrofu medicīnas centra mediķi ieradušies Liepājā un palīdzējuši satiksmes negadījumā cietušam bērnam. KMC ārsti palīdzību snieguši Liepājas Reģionālajā slimnīcā nonākušam četrus gadus vecam puisēnam, kurš braucis ar velosipēdu, kad viņu notriekusi automašīna. Mediķi zēnam konstatējuši galvaskausa lūzumu un smadzeņu satricinājumu. Cietušais zēns pārvests uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse "Kurzemes Vārdam" skaidroja, ka policijas rīcībā nav informācijas par satiksmes negadījumu, kurā būtu cietis četrus gadus vecs bērns. Arī no Liepājas Reģionālās slimnīcas policija informāciju nav saņēmusi, kā tas parasti notiek gadījumos, kad cietuši cilvēki.

Liepājas Reģionālās slimnīcas Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Indra Grase apstiprināja, ka stacionārā bijis nogādāts četrus gadus vecs zēns, kuru KMC speciālisti pārveduši uz Rīgu. To, kādēļ mediķi nav par notikušo ziņojuši policijai, I.Grase vakar vēl nezināja.