Kurzemes Vārds

08:58 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Iedzīvotāji bruģē pagalmu

Sēta Lielajā ielā 12 ir caurstaigājama, tāpēc to zina daudzi liepājnieki, kas apmeklē pilsētas centru. Mājas apsaimniekošanas biedrība jau pērn iesāka labiekārtot sava pagalma teritoriju. Tagad ir uzkrāti līdzekļi šo darbu turpināšanai. Valde lepojas, ka līdz šim izdevies iztikt bez banku kredītiem. Pagalmā tagad novieto apmales, bet brauktuvi izklās ar flīzēm. Darbu veicēju biedrība izvēlējusies konkursā. No četriem pretendentiem priekšroka dota sabiedrībai "Tree". Tomēr visu darbu nobeigums atlikts uz trešo posmu. Tas tādēļ, ka vispirms nepieciešams izremontēt novecojušo ārējo kanalizāciju.

Sezonas atklāšanas balle Latviešu biedrības namā

Sezona atklāšanas balle "Sarkano kļavu lapu vējš" notiks 25.oktobrī, informēja Latviešu biedrības nama projektu vadītāja Ance Roze. Tajā par muzikālo pavadījumu gādās grupa "Emburgas zēni", kuru Latvijā pazīstam gandrīz 20 gadu. Līdz šim "Emburgas zēni" spēlējuši šlāgerus, tagad tie spēlē arī kantrimūziku. Grupa sadarbojusies ar vairākiem populāriem mūziķiem Latvijā, bet līdz 90.gadu vidum arī ar satīriķi Žani Ezīti. Grupa sniegusi vairāk nekā 600 koncertu visā Latvijā, kā arī katru gadu piedalās starptautiskajā Bauskas kantrimūzikas festivālā. 1996., 1997., 2001. vasarā Latvijā, kā arī 2002.gada oktobrī un novembrī ASV un Kanādā kopā ar Ilmāru Dzeni nospēlēti 163 koncerti. 2001.gada decembrī grupas ceļi krustojās ar dziedātāju Aldi Rulli (no kādreizējās "Audas"), kas raisīja kopīgas intereses kantrimūzikā.

Konkursā uzvarēja "Kaijas"
Kristīne Pastore

Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja izsludinātajā fotokonkursā uzvarējusi Andreja Skangala bilde "Kaijas". Uzvarētājs saņems 150 latu lielu naudas balvu.

Pārējie godalgoto vietu ieguvēji saņems 50 latu. Tie ir Ligita Laipeniece, Normunds Vamzis un Pāvels Fedosejevs. Žūrija nolēma piešķirt arī 25 veicināšanas balvas, katru 15 latu apmērā. Tās saņems Andrejs Skangals, Pāvels Fedosejevs, Artis Gustovskis, Karina Piļušonoka, Alla Dmitrijeva, Solvita Vēbere, Dainis Soms, Kirils Kiake, Matīss Vecvagaris, Ligita Laipeniece, Normunds Vamzis, Gunta Rupeika un Rui no Portugāles.

Fotokonkursam pieteicās 18 pretendentu, kuri kopumā iesniedza 190 Liepājas bildes. Uzvarētāju tvertos fotomirkļus izmantos tūrisma brošūrās, kartēs, kalendāros un citos ar Liepāju saistītos izdevumos. Tuvākajā laikā konkursa uzvarētāju veidotās fotogrāfijas varēs apskatīt arī plašāka publika.

Lai Sv.Trīsvienības katedrāles ērģeles pieteiktu UNESCO

Liepājas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde kārtējo reizi tikusies ar Sv.Trīsvienības katedrāles dekānu Pēteri Kalku, pilsētas ērģelnieku Lotaru Džeriņu un Kultūras pārvaldes speciālistiem, lai pārrunātu sagatavošanās darbu gaitu katedrāles ērģeļu iekļaušanai UNESCO pasaules mantojuma objektu sarakstā. S.Golde, tiekoties ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas izglītības sektora vadītāju Baibu Maļņiku un kultūras sektora vadītāju Anitu Vaivodi, vienojusies, ka Nacionālās komisijas pārstāvji novembra beigās apmeklēs Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāli, lai iepazītos ar šo unikālo objektu. Ērģeles vispirms jāiekļauj UNESCO nacionālajā sarakstā, par ko lemj UNESCO Latvijas Nacionālā asambleja. Savukārt UNESCO papildina pasaules mantojuma sarakstu ar jauniem objektiem reizi gadā. Tuvākajā laikā tiks izanalizēti visi UNESCO pasaules mantojuma saraksta kritēriji, kuriem varētu atbilst Sv.Trīsvienības katedrāles ērģeles. Pašvaldības un baznīcas pārstāvji arī pārrunāja iespēju pieteikt pasaules mantojuma sarakstam visu Sv.Trīsvienības katedrāli, kura pati par sevi ir unikāla ar vienu no augstākajiem altāriem un koka skulptūrām Eiropā, ķeizara ložu utt.

Sv.Trīsvienības katedrāles ērģeles, kuras ir pasaulē lielākās vēsturiski nepārbūvētās ērģeles, ir pelnījušas lielāku uzmanību un popularizēšanu. Tāpēc pašlaik tiek gatavoti teksta, audio un vizuālie materiāli par unikālo instrumentu, kuri ar Austrijas vēstniecības Latvijā un Vīnes ērģelnieka Martina Hazelbeka gādību varētu tikt publicēti pasaules profesionālajos ērģelnieku žurnālos.

Muzicēs Rīgas saksofonu kvartets
Indra Imbovica

Šodien pulksten 18 koncertciklā "Rudens mūzikas laiks" Sv.Jāzepa katedrālē Rīgas saksofonu kvartets spēlēs koncertu "Sfinksas".

Rīgas saksofonu kvartetu 1992.gadā dibinājis Artis Sīmanis. Tas latviešu mūzikā kļuvis par akadēmiskās saksofona ēras aizsācēju, piepildījis koncertzāles un licis skaļi par sevi runāt. Jau 1999.gadā kvartets par aktīvu koncertdarbību un augstu māksliniecisko sniegumu saņēma Lielo mūzikas balvu.

Rīgas saksofonu kvartets kā augsti profesionāla muzikāla komanda pazīstams visā pasaulē. Tas piedalījies starptautiski nozīmīgos mūzikas festivālos, pārstāvējis Rīgu tās kultūras dienās Varšavā, Porto, Lībekā un Prāgā. Rīgas saksofonu kvartets ir centrālā ass Starptautiskajam saksofonmūzikas festivālam, kas 2009.gada februārī Latvijā notiks jau sesto reizi.

Gints Pabērzs, Artis Sīmanis, Ainars Šablovskis un Arvīds Kazalausks Liepājā spēlēs Gebriela Džeksona, Greiema Fitkina, Deiva Lībmana, Endrū Popija un Nika Gothama skaņdarbus. Ieeja par ziedojumiem.

Būs jauniešu ideju laboratorija

23.oktobrī pulksten 17 Jaunatnes centrā Liepājas Novada fonds aicina pulcēties jauniešus, lai uzsāktu jaunu projektu – Liepājas jauniešu ideju laboratoriju. Šādām jauniešu aktivitātēm analogi ir pasaulē pazīstamās jauniešu bankas. Šo organizāciju dalībnieku misija ir būt jaunajiem labdariem un filantropijas veicinātājiem, tas nozīmē – arī nākamajiem kopienu fondu dalībniekiem un darbiniekiem. Arī citos Latvijas novadu fondos (Talsos, Valmierā, Alūksnē un Lielvārdē) darbu uzsāk līdzīgas jauniešu grupas, lai mācītos īstenot un veidot projektus, piesaistīt līdzekļus saviem un citu jauniešu projektiem.

Liepājas jauniešu ideju laboratorijas dalībniekiem būs iespēja mācīties darbībā, īstenojot vienu no fonda programmām. Paredzēts, ka mācības līdztekus darbam notiks visu oktobri un novembri. Seminārus vadīs Liepājas pilsētas un NVO institūta labākie lektori. Vairāk informācijas – www.lnf.lv (sadaļas "Programmu apraksti" apkašnodaļā "Jauniešu iniciatīvu programma"). Pieteikuma anketu var arī lejuplādēt vai pieteikties pa telefonu 29846529 (Sarmīte).

Liene Šomase viesosies ar rudens koncertu

Viena no šā brīža populārākajām dziedātājām Liene Šomase dodas sava jaunā albuma "Vārdos nepateiktais" koncertsērijā. Šodien pulksten 19 dziedātāja uzstāsies Liepājas Latviešu biedrības namā. Skanēs dziesmas no jaunā albuma "Vārdos nepateiktais", kā arī citas dziedātājas karjerā nozīmīgas dziesmas. Arī Latvijas šlāgeraptaujas uzvarētāja dziesma "Ugunskurs", "Eirovīzijas" atlases hits "Tik dīvaini tuvs", seriāla "Svešā dzīve" tituldziesma, pavisam jaunā, pašas Lienes komponētā "Bet vai tu zini" un, protams, aktuālākie skaņdarbi "Jauna diena" un "Klauns". Labu koncerta skanējumu nodrošinās instrumentālā grupa, kas pazīstama kā TV šova "Dziedi ar zvaigzni" pavadošais sastāvs.

Liene Šomase saka: "Esam rūpīgi strādājuši pie šīs programmas. Ceru, ka publiku uzrunās mūsu dziesmas. Esmu domājusi par to, lai šis koncerts patiktu visa vecuma klausītājiem, tāpēc programmai esmu izvēlējusies tās dziesmas, kas līdz šim manos koncertos guvušas vislielāko atsaucību. Domāju, ka varēsim uzdziedāt visi kopā!"

Dosimies nūjot

Sestdien, 18.oktobrī, Latvijas lielākajās pilsētās notiks Veselības – nūjošanas diena. Liepājā nūjotāji pulcēsies no pulksten 11 Jūrmalas parkā pie bērnu rotaļu laukuma. Pasākuma norisi vadīs pieredzējis instruktors, un visi interesenti varēs reģistrējoties saņemt bezmaksas nūjas, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Aicināti arī nūjotāji ar savām nūjām. Katrs dalībnieks saņems piemiņas medaļu, savukārt organizators pilsētā, kurā būs vislielākais nūjošanas dalībnieku skaits, iegūs īpašo balvu no firmas "Reebok". Nūjošanā var iesaistīties visi interesenti bez vecuma vai fiziskās sagatavotības ierobežojumiem.

Kaķi sāk atgriezties pagalmos
Kristīne Pastore

Vakar trīs kaķi, kas sterilizēti akcijas "Noķer, sterilizē, atlaid!" laikā, atgriezās savā iepriekšējā mājvietā – Klaipēdas ielas 82.nama pagalmā, kur tos sagaidīja viena no mājas iemītniecēm – Brigita Arnese. Viņa kopā ar vēl citu mājas iedzīvotāju ir uzņēmusies rūpes par sētas minčiem un tos baro.

Kopš 10.oktobra, kad reāli sākta klaiņojošo, iepriekš akcijai "Noķer, sterilizē, atlaid!" pieteikto kaķu sterilizācija un kastrēšana, ir notverti 16 dzīvnieki. Dzīvnieku īslaicīgās uzturēšanas izolatora vadītāja Anžela Dolmatova pastāstīja, ka kaķiem veic operāciju, tos iezīmē, nogriežot kreisās auss maliņu, vakcinē pret trakumsērgu un pēc dažām dienām atlaiž atpakaļ pagalmos, no kuriem tie nākuši. Liepājas domes Vides daļas vadītāja Dace Liepniece pastāstīja, ka šai akcijai klejojošos dzīvniekus ikvienas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji varēja pieteikt līdz 20.septembrim. To izdarīja 83 māju iedzīvotāji, piesakot 798 kaķus. Līdz gada beigām no Vides aizsardzības fonda šīm vajadzībām atvēlēti 10 tūkstoši latu. Vai ar to pietiks, lai operētu visus pieteiktos dzīvniekus, pagaidām ir grūti pateikt, sacīja D.Liepniece. Tas būšot zināms, kad aprēķinās nepieciešamās izmaksas. Kaķu operācijas veic veterinārārsti Sarma Korkliša, Anita Reinholce un Dzintars Tīds. D.Tīds pastāstīja: diezgan pārsteidzoši ir tas, ka pretēji uzskatam, ka klaiņojošie kaķi ir ļoti slimi, šī akcija pagaidām to nav paradījusi. Speciālisti atzina, ka ideāli būtu, ja varētu sterilizēt visus pilsētas klaiņojošos kaķus – tādā gadījumā bezmāju dzīvnieku problēma pamazām mazinātos, taču tas diezin vai būs iespējams. A.Dolmatova rēķina, ka Liepājā varētu būt vairāk nekā 10 tūkstoši kaķu, kas dzīvo daudzdzīvokļu māju pagalmos. Cilvēkiem, kas pieteikuši kaķus akcijai, pēc to atgriešanās pagalmā ir jāparaksta vienošanās, ka viņi arī turpmāk uzņemsies rūpes par šiem minčiem.