02:40 Trešdiena, 26. jūnijs

Pārliecinoši un bez spriedzes
Miks Kuncītis

Vakar SEB Baltijas Basketbola līgas Izaicinājuma kausa izcīņas spēlē BK "Liepājas lauvas" ar 86:59 (26:10, 31:12, 17:17, 12:20) bez īpašām grūtībām apspēlēja Marijampoles "Arvi/Suduva" basketbolistus.

BK "Liepājas lauvas" starta piecnieks – Klāvs Ansons, Artūrs Štālbergs, Aleksejs Zorins, Vairis Pusaudzis un Uģis Viļums.

Mačā ar Marijampoles basketbolistiem, kas pēc samērā tālā ceļa tikai spēles dienā ieradās Liepājā, lauvas iesāka ar tieši tādu pašu starta piecnieku kā iepriekš pret komandu "Barons/LMT", un arī šoreiz šis kvintets sevi attaisnoja. Ja vēl pirmajās minūtēs viesi spēja turēties mūsējiem pretī, tad turpinājumā pilnībā laukumā dominēja liepājnieki, kas iegūto pārsvaru arvien straujiem soļiem palielināja – pirmā puslaika beigās tas jau bija stipri graujošs – 57:22.

Protams, ka pēc pārtraukuma, dodoties laukumā, cīņas gaita izmainījās, un likumsakarīgi – mūsējie samazināja spēles apgriezienus un mājinieku handikaps, kas tā jau bija iespaidīgs vairs nepieauga, tomēr arī nesamazinājās. Beidzot iespēju apliecināties oficiālos mačos bija sagaidījuši arī mūsu jaunieši – Kristaps Frīdenbergs un Artis Ate, arī Salvis Mētra, kurš sezonas pirmajās cīņās īsti nevarēja sajust spēles garšu. Kaut arī vienubrīd šķita, ka līdzjutēji pirmo reizi šajā sezonā varētu sagaidīt savas komandas snieguma atainojumā trīsciparu skaitli, galotnē tomēr mūsējo metienu precizitāte vairs nebija tika augsta kā sākumā, taču šajā gadījumā tas pat nav svarīgi, jo pirmā uzvara trijās aizvadītajās BBL spēlēs ir izcīnīta. Rezultatīvākais ar 15 gūtiem punktiem "Liepājas lauvu" rindās bija Aleksejs Zorins, bet vakardienas gaviļnieks Artūrs Štālbergs izcēlās ar 13 punktiem. Jāteic, ka vakardienas mačā nepiedalījās Aleksandrs Pavlovs, kurš Rīgā guvis vieglu smadzeņu satricinājumu un pagaidām vēl nav īstas skaidrības, kad viņš varēs atgriezties laukumā (iespējams, pēc nedēļas, divām). Savukārt Uģis Viļums spēlēja ar lauztu degunu.

Sestdien BBL ietvaros BK "Liepājas lauvas" izbraukumā spēkosies ar "Ķeizarmeža" basketbolistiem.

Komentārs

BK "Liepājas lauvas" galvenais treneris Oļegs Okulovs:
– Jau no paša sākuma izdevās iegūt nopietnu pārsvaru, bijām labi gatavojušies šai spēlei. Ātrāk abus jauniešus cīņā neiesaistīju, jo vispirms vajadzēja pilnībā salauzt pretinieku – lietuvieši ir lietuvieši, viss var notikt arī pie tāda rezultāta. Turklāt dienu iepriekš gan Frīdenbergs, gan Ate aizvadīja spēli "Liepājas papīra" sastāvā.

Latvijas dāmas cīnīsies Liepājā
Ints Grasis

Vakar notika 2009.gada Eiropas sieviešu basketbola čempionāta apakšgrupu turnīra izloze. Latvijas sieviešu izlase apakšgrupas spēles aizvadīs Liepājā.

Izlozē, uz kuru bija devies arī Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, noskaidrojās, ka Latvijas izlase spēlēs B apakšgrupā kopā ar Poliju, Grieķiju un Ungāriju. Šīs grupas komandas pirmā posma spēles aizvadīs Liepājā.

Pirmo spēli Latvijas basketbolistes aizvadīs 7.jūnijā ar Polijas valstsvienību. 8.jūnijā Latvija mērosies spēkiem ar Ungāriju, bet dienu vēlāk latvietes cīnīsies pret Grieķiju.

A apakšgrupā spēlēs Spānija, Čehija, Slovākija un papildu kvalifikācijas turnīra veiksminieces.

Priekšsacīkšu A un B apakšgrupas spēlēs Liepājā, bet C un D apakšgrupas izlases cīnīsies Valmierā. Otrā posma turnīri un izslēgšanas spēles notiks Rīgā.

Otrajā posmā, kurā iekļūs 12 labākās komandas, E grupu izveidos A un B apakšgrupu trīs labākās komandas, savukārt F apakšgrupā spēlēs C un D grupas trīs spēcīgākās valstsvienības. Papildu kvalifikācijas turnīrs, kurā noskaidrosies atlikušās divas finālturnīra dalībnieces, notiks 2009.gada janvārī.

Pieviļ soda metieni

Latvijas Basketbola līgas otrajā divīzijā zaudējuši "Liepājas papīra" basketbolisti, kas izbraukumā ar 64:70 atzina "Ventspils augstskolas" komandas pārākumu.

Liepājnieku treneris Indulis Možeiks pastāstīja, ka mūsu basketbolisti cīņu iesākuši veiksmīgi, it īpaši jau spēlējot aizsardzībā (pirmajā ceturtdaļā mājinieki spēja gūt vien sešus punktus), tomēr pirmā puslaika beigās ventspilnieki spēja pārņemt vadības grožus savās rokās – 34:31. Līdzīgi mačs ritēja līdz pat pēdējai minūtei, kurā uzvaru nosargāja laukuma saimnieki. Par vienu no galvenajiem zaudējuma iemesliem var uzskatīt soda metienus – liepājnieki realizēja tikai pusi no tiem (17 no 34). Tāpat iespaidu nevarēja neatstāt trīs spēlētāju priekšlaikus sapelnītās piecas personīgās piezīmes. Rezultatīvākais ar 17 gūtiem punktiem mūsu komandā bija Artis Ate, bet Artūrs Freimanis un Kristaps Frīdenbergs sameta pa 15.

Nākamo maču "Liepājas papīra" komanda aizvadīs 22.oktobrī, kad savā laukumā uzņems "Rīgas" basketbolistus.

Metalurgu svelmē izkūst Rīgas jaunieši
Andris Sudmalis

Pie ceturtās uzvaras Latvijas hokeja čempionātā tikusi komanda "Liepājas metalurgs 2", kas savā laukumā ar 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) pārspēja galvaspilsētas vienību "Rīga 18".

Gados jauni ir liepājnieku sāncenši, un gados jauni ir arī metalurgi, kuru rindās visvaiāk pieredzējušais vīrs ir aizsargs Georgijs Čirkovs. Mūsējo sāncenši izrādīja gana sīkstu pretestību, lai laukuma saimniekiem ilgu laiku neizdotos atklāt rezultātu. Rīdzinieku pretošanos pirmā perioda izskaņā lauza tieši pieredzējušais Čira, bet metalurgu pārsvaru otrajā periodā dubultoja Māris Diļevka – 2:0.

Liepājnieku treneris Vladimirs Kupļinovs sūkstījās, ka viņa audzēkņi atkal pelnījuši nevajadzīgus noraidījumus, kas nedaudz atviegloja dzīvi pretiniekiem. Tiesa, ne tik lielā mērā, lai mainītu mača ritējumu. Nils Semjonovs panāca 3:0, bet jaunākais no ar Liepājas hokeju saistītajiem brāļiem Pujātiem – Pēteris – samazināja metalurgu pārsvaru līdz 3:1. Pašā spēles izskaņā Andrejs Jakušins tomēr laukuma saimniekiem atjaunoja trīs ripu pārsvaru.

Vērtējot Latvijas čempionāta ievadu, V.Kupļinovs min, ka ne visi no viņa komandas puišiem jau gatavi iekļauties pieaugušo hokejā. Visvairāk trūkstot tieši disciplīnas, bet, kad izdodas stingri pieturēties spēles plānam un tomēr darboties disciplinēti, tad parādās gan solīds sniegums, gan pārliecība par saviem spēkiem un neizpaliek arī panākumi.

Nākošo spēli komanda "Liepājas metalurgs 2" piektdien izbraukumā aizvadīs pret DHK "Latgale/Juniors".

Kāpums, kritums un zaudējums finālā

Pēdējās nedēļas jau ierasts, ka dažāda līmeņa turnīros Liepājas tenisa vārdu pasaulē nes ne tikai Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova, bet arī Adrians Žguns.

Šoreiz Anastasija nu jau kārtējo reizi sasniegusi savu visu laiku labāko vietu WTA pasaules rangā. Vakar publicētajā sarakstā Anastasija pakāpusies uz 191.vietu, nedēļas laikā pakāpjoties par deviņām pozīcijām.

Adrians Žguns pagājušajā nedēļā Torreonas pilsētā Meksikā piedalījās "Future" sērijas turnīrā, kur aizkļuva līdz finālam. Izšķirošajā mačā Adrianam divos setos nācās atzīt amerikāņa Metjū Robertsa pārākumu – 3:6, 6:7 (4:7). Ceturtdaļfinālā A.Žguns ar 6:2, 6:2, pārspēja meksikāni Migelu Galjardo–Vallesu, kurš turnīrā bija izlikts ar otro numuru, bet pusfināla spēlē ar 6:3, 6:2 bija pārāks par meksikāni Sesaru Ramiresu, kas turnīrā izlikts ar septīto numuru.

Vakar publicētajā ATP pasaules rangā Meksikā nopelnītie punkti Adriana kontam vēl nav pieskaitīti, un viņš šonedēļ, zaudējis astoņas pozīcijas, atrodas 1570.vietā.