Kurzemes Vārds

14:43 Sestdiena, 19. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vai medības tramvajā turpinās?

Daiga Lutere

Nesen tika publicēts raksts par kāda puiša piedzīvojumiem tramvajā, kur viņam lika maksāt sodu pēc tam, kad jauneklis bija neveiksmīgi mēģinājis iegādāties biļeti ar mobilā tālruņa palīdzību. Pēc dažām dienām uz redakciju atnāca liepājniece Austra Ziemele, kurai arī tramvajā bija nācies piedzīvot ko līdzīgu kontrolieru īstenotām medībām.

Pati esot vainīga

Ziemeles kundze pēc notikušā bijusi ļoti satriekta. Tad saņēmusi dūšu un devusies uz uzņēmumu "Liepājas tramvajs", kur direktors Aigars Puks viņai par notikušo atvainojies. Vēl sievietei priekšā gājiens uz domes Administratīvo komisiju, kurā izskatīs viņas administratīvo lietu.

Kādēļ šīs klapatas un pārdzīvojumi? Stāsta A.Ziemele: "Torīt iekāpu tramvajā pieturā pie uzņēmuma "Liepājas metalurgs" un tūliņ tuvākajā biļešu automātā ieliku jau iepriekš sagatavoto talonu. Kompostrētājs, kā parasti, nostrādāja, t.i., noskarapstēja un es automātiski taloniņu ieliku mēteļa kabatā. Tūlīt nāca kontrolieri un pasažieriem pārbaudīja biļetes. Kontrolieris, apskatījis manu talonu, paziņoja, ka tas neesot kompostrēts un jāmaksā sods. Teicu, ka nemaksāšu vis un parādīju, kurā ierīcē ieliku savu talonu. Arī kontrolieris tajā ielika lapiņu un pārliecinājās, ka skaidras izdrukas uz tās nav."

Tad pasažierei pateikts, ka vajadzējis meklēt citu kompostrētāju, kas izdruku veiktu salasāmi, ar pietiekami tumšiem burtiem un cipariem. Uz pasažieres jautājumu, kam jāatbild par nepilnībām tramvajā, atbilde skanējusi, ka pati vien esot vainīga. Vajagot izlasīt noteikumus. Pa to laiku jandāliņš tramvajā pieņēmies spēkā, jo Ziemeles kundze nav bijusi vienīgā, kuras talons tik nesaskatāmi kompostrēts. Viņa stāsta: "Visus apkārtējos kontrolieris Raimonds Petrovics apsauca, lai nebāžot degunu citu darīšanās. Pie policistiem, kuri gaidīja pieturā pie Centrālkapiem, aizveda mani vienu."

Šifrs uz biļetes ir

Tur Pašvaldības policisti sākuši rakstīt protokolu par braukšanu ar nekompostrētu talonu, taču, to apskatot, viņi secinājuši, ka šifrs uz biļetes ir. Tikai – gaišs, slikti saskatāms. Tas arī atzīmēts protokolā. Kundzei paskaidrots, ka jāgaida pavēste, lai noteiktajā laikā ierastos Pilsētas domē uz Administratīvās komisijas sēdi. A.Ziemele: "Biju nokavējusi tiešām svarīgu darba tikšanos un darbavietā ierados pēc divām stundām. Kā noziedzniece tiku vesta cauri pilsētai un tad nodota policijai. Gribu jautāt: kādēļ uzņēmums "Liepājas tramvajs" izvēlas tik rupjus, neprofesionālus kontrolierus, kuru vienīgā vēlme ir sodīt un pazemot pasažierus, nevis novērst pārpratumus? Kādēļ Puka kungam jāatvainojas viņu vietā? Kādēļ apvienības "Apsardze" vadītāji saviem darbiniekiem nemāca minimālas ētikas normas, kas jāievēro saskarsmē ar cilvēkiem?"

Kopš konflikta tramvajā liepājniece uz darbu soļojot kājām: "Kamēr laiks labs, eju kājām. Man laikam radusies alerģija pret tramvajiem..."

Jāatrod pareizā attieksme

SIA "Liepājas tramvajs" valdes loceklis Aigars Puks: "Tas, lai kompostrētāji darbotos kvalitatīvi, tiek pārbaudīts, pirms tramvaju izlaiž uz līnijas. Var, protams, notikt tā, ka tinte kādā no kompostrētājiem beidzas brauciena laikā. Par to pasažieriem jāziņo tramvaja vagona vadītājam, kurš sazinās ar dispečeru un, brauciena laikā, braucot garām uzņēmuma dispečerpunktam, kompostrētāju uzpilda.

Runājot par Ziemeles kundzes piedzīvoto, varu teikt, ka kontrolierim formāli bija taisnība. Nospiedumam uz talona ir jābūt saskatāmam. Pasažierim jāpārliecinās, vai tā ir. Ja ne, tad talons jāizsit citā kompostrētājā. No cilvēciskā viedokļa raugoties, ja kontrolieris pats pārliecinājās, ka kompostrētājs kvalitatīvi nestrādā un arī citiem pasažieriem ir līdzīgas problēmas, manuprāt, būtu pieticis ar aizrādījumu vai aicinājumu talonu kompostrēt vēlreiz citā ierīcē. Arī kontrolieris var uzņēmumam ziņot par kompostrētājā izbeigušos tinti.

Runājot par kontrolieriem un pasažieriem, ir jārēķinās, ka starp šīm divām pusēm saskaņa valdīs tikai tad, ja viss būs kārtībā, tas ir, ja pasažieri nebrauks par zaķi. Kontrolieris nedrīkst būt pārāk liberāls un nedrīkst būt cietsirdīgs. Jāatrod pareizā attieksme katrā konfliktsituācijā. Vēlreiz atvainojos Ziemeles kundzei!"

Tagad gaidīsim, kāds būs domes Administratīvās komisijas lēmums.