Kurzemes Vārds

12:36 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Lienes Hapanionekas fotogrāfiju izstāde Karostā

Karostā, laicīgās mākslas galerijā "K.Māksla?" līdz 20.oktobrim varēs apskatīt Lienes Hapanionekas fotogrāfiju personālizstādi «hapii* kvadrātā». "Hapii" ir jaunās fotogrāfes interpretācija par tādu foto paņēmienu kā dubultā ekspozīcija. Tēlu pārus viņa rada nejauši, it kā spēlējoties ar attēliem, asociācijām, iespaidiem. Fotografējot ar vecajiem ziepju traukiem, ne vienam vien gadījies nejauši piemirst pārtīt filmiņu un nofotografēt divas ekspozīcijas uz viena kadra un tikai pēc filmiņas attīstīšanas atklāt, ka, piemēram, mīļajai omei brošas vietā rēgojas kaimiņš pie savas jaunās "Volgas". Parasti par šādām bildēm mēdz teikt: "Žēl, nesanāca." Liene Hapanioneka šo defektu pārvērš par efektu, ar dubultās ekspozīcijas palīdzību veidojot savdabīgas foto piezīmes. Sedzot vienu slāni virs otra, viņa rada personīgu un asociatīvu attēlu krājumu. Kadri gluži kā atmiņas klājas cits citam pāri.

Dubultekspozīcija iespējama tikai uz filmas, un tā ir samērā reti praktizēts fotografēšanas paņēmiens. Fotogrāfe piedalās izstādēs kopš 2005.gada. Nozīmīgākās personālizstādes: "Sinhronie logi" aizvadītajā gadā – Kuldīgā un "Vienmēr jūsu, Hapii bildes" – Norvēģijā, kā arī "Hapii Kaleidoscope" – Meksikā.


Sola krāsainību un… lielu skaļumu

Lai gan tas bija 2002.gada 11. jūlijs, kad Liepājā pirmo reizi saviem apmeklētājiem durvis vēra Latvijas 1.rokkafejnīca, tās dzimšanas dienas tradicionāli svin oktobra otrajā pusē. Par godu Latvijas 1.rokkafejnīcas 6.gadskārtai rīt pulksten 20 kafejnīcā un mūzikas klubā "Pablo" sāksies ballīte "Dzīve kā rokenrols".

Par skaistu dzimšanas dienas tradīciju kļuvis Rokkafejnīcas draugu koncerts. Arī šī reize nebūs izņēmums – draugu koncertu svētku rīkotāji sola vērienīgu un krāsainu, tajā dzirdēsim Igo, Olgas, Ainara Virgas, Fēliksa Ķiģeļa un Ivo Fomina dziedātas dziesmas. Tāpat koncertā uzstāsies Liepājas jaunie talanti Emīls Balcers un Raivis Bružis.

Uz Latvijas 1.rokkafejnīcas skatuves kāps arī vīri no galvaspilsētas, proti, grupa "Dzelzs vilks", kura ir arī daudzu liepājnieku iemīļota apvienība. Tādējādi dzimšanas dienas svinības būt ne tikai krāsainas, bet arī gana skaļas.

Bet jaunu veidolu ieguvušajā mūzikas klubā "Pablo" šajā naktī uzstāsies apvienība "Melnā princese", kas par prieku saviem faniem atkal būs dzirdama dzīvajā. Bet dīdžejs Čiekurs ballītes viesiem sola sarīkot kārtīgas dejas. Vēl gaidāms jubilejas šampanietis, tosti un citas dzimšanas dienai raksturīgas lietas.


Gribam zināt!

Rīt Pāvilostā konkursa "Vai tu mīli jūru?" dalībnieku salidojumā spēlēs arī Kazdangas pūtēju orķestris un arī orķestra vecākais Geņus Vaidakovs.

Kurš skaņdarbs no jūsu repertuāra ir vispiemērotākais jūras malai?
– Vispār jau pūtēju repertuārā nav īpaši daudz darbu par jūras tematiku, tomēr noteikti varēsim spēlēt "Pie jūras dzīve mana", "Pie dzintara jūras" un arī "Laša kundze acis bola".
Vai pie jūras spēlēt grūtāk?
– Protams! Vējš gāž notis, pultis un rauj cepures no galvas.
Un ko darāt, lai notis vējā pa gaisu neaizrautu?
– Visu ko – rokam pultis zemē un notis ar veļas knaģiem stiprinām...
Vai ir gadījies sliktu laika apstākļu dēļ koncertu atlikt?
– Nē. Tādu gadījumu nav. Ir jāspēlē, ziema vai vasara, sniegs vai lietus. Kā armijā!
Vai jūrā zivis ķerat?
– Kā tad bez tā! Gan butes, gan zušus no krasta ķeru. Ja būs iespēja, arī pēc mencām braukšu.
Kāda mūzika Pāvilostai vislabāk piestāv – pūtēji, džezs vai varbūt rokenrols?
– Pavisam noteikti pūtēji. Vismaz vecajiem jūras vilkiem tā ir pati labākā mūzika. Un to mēs arī, Pāvilostā uzstājoties, vienmēr labi jūtam.
Kāpēc pūtēju orķestros tik maz sieviešu?
– Tāpēc, ka tas ir fiziski smagi. Daudz gājienu, spēlēšanas brīvā dabā. Un arī instrumenti ir smagi. Ne velti armijā pūtēji drīkst agrāk pensionēties.