Kurzemes Vārds

12:03 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 17. oktobrī

1928.
Liepājā ieradušies divi arābu tirgotāji, kuri, apstaigājot veikalus un dzīvokļus, piedāvā persiešu paklājus. Pusdienlaikā viens no viņiem – Salems Džama – iegājis kādā kafejnīcā. Kā arābs ziņo policijai, tur viņam uzbrukuši citi apmeklētāji, un Otto M. no Pētera ielas 16, Miķelis K. no Pasta ielas 9, Jēkabs B. no Rožu laukuma 2 un Vasilijs R. no Ludviķa ielas 3 viņu piekāvuši. Visi tiek aizturēti. Uzsākta izmeklēšana.

Vietējie zivju tirgotāji aizsūta uz ārzemēm šā gada pēdējo lielo dzīvo zušu kravu. Oktobra otrajā pusē šīs zivis nozūd. Pēdējās naktīs izliktie venteru tīkli palikuši tukši.

1938.
Centrālkapsētas darbinieki ievērojuši pa kapiem klejojam kādu vīrieti. Viņš tiek turēts aizdomās par kapu postīšanu. Aizdomas apstiprinās. Vīrieti pamana izejam no kapsētas ar dzīvžoga krūmiņiem rokās. Ieraudzījis, ka ir pamanīts, zaglis ar velosipēdu metas bēgt pa Bernātu šoseju. Viņam seko kapu sargs Lazdiņš. Jūrmalā viņam bēgli izdodas noķert. Tas atzīstas, ka regulāri šiverējies kapsētā. Piesolījis Lazdiņam 10 latu "par zaudējumiem". Un tad aizbēdzis. Par notikušo ziņo Kriminālpolicijai.

Novērots, ka pēdējā laikā zvejnieki atkal uzsākuši izmest tīklus Tirdzniecības ostas ieejā, Brīvostas vārtos un kuģu braucamā ceļā. Liepājas ostas kapteinis Miķelsons brīdina aizliegtajās vietās tīklus neizmest. Pretējā gadījumā tīklus konfiscēs un vainīgos sodīs.

1948.
Isajeva un Gaļiča komēdijā "Jūs izsauc Taimira" uz Liepājas teātra skatuves debitē jaunā aktrise Dzidra Ritenberga. Viņa šogad beigusi Veras Baļūnas vadīto Drāmas teātra studiju Rīgā.

Liepājā ieradies viens no centīgākajiem centrālās grāmatnīcas kolportieriem Freinātu Atis. Sirmais grāmatu izplatītājs atvedis no Rīgas lielu grāmatu klāstu, kā daiļliteratūru, tā politiska satura grāmatas. Piecu dienu laikā viņš Jaunliepājas tirgū pārdevis grāmatas par vairāk nekā 1300 rubļiem.