Kurzemes Vārds

08:06 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Baumas ir kā sniega bumba
Iveta Gēbele, psiholoģe

Lai gan līdz manām ausīm vēl baumas par to, ka nopietnas pārmaiņas varētu skart uzņēmumu "Liepājas metalurgs", nav nonākušas, mēs ikviens esam piedzīvojuši daudzas situācijas, kad dažādas runas par vieniem vai citiem procesiem – kaut vai banku nestabilitāti un tamlīdzīgi – gaisā virmo un nonāk arī līdz mums. No vienas puses, no otras, no trešās, un katra informācija ir tik dažāda, ka nezini vairs, kurai versijai ticēt. Ja šis process personiski neskar, cilvēks var paklausīties un dzirdēto aizmirst. Taču, ja runas raisa aizdomas par iespējamu darba zaudēšanu, atalgojuma zaudējumu vai ko tamlīdzīgu, cilvēks gribot negribot saausās un kāri tver katru ziņu. Un risina to tālāk sarunās ar citiem. Bieži vien baumas tā arī rodas – viens ir pateicis tikai iespējamo versiju, kas bieži vien nav ne tuvu patiesībai, taču tai bijis sniega bumbas efekts, un, veļoties no kalna, tā ir apaugusi ar papildinformāciju, kļuvusi aizvien lielāka un draudošāka. Nenoliedzami, ka par baumām arī var teikt, ka nav dūmu bez uguns, taču arī katram no mums ir jāuzņemas atbildība, vai šo bumbu palaist no kalna lejā, vai ne.

Ja patiešām "Metalurgs", par ko pašlaik ļoti daudz baumo, ir nonācis nopietnu grūtību priekšā, tas noteikti būs smagi daudzām ģimenēm un pilsētai kopumā. Un tomēr – vai mazums mums ir bijis satricinājumu, taču esam tikuši tiem pāri. Arī tad, kad masveidā no darba atbrīvoja uzņēmumā "Lauma" strādājošos, pilsēta bojā neaizgāja.

Protams, mēs esam pieraduši pie savas ikdienas un rutīnas, taču, ja nāk pārmaiņas, iespējams, mums katram ir kaut kas jāmaina arī savā dzīvē. Tomēr nevar noliegt, ka baumas cilvēkam var izdarīt arī daudz ļauna. Mēs katrs ilgojamies pēc drošības un stabilitātes. Un baumas to var nopietni sašķobīt, rada nedrošību, liek sajust bailes, un tās, kā zināms, nav sabiedrotais cilvēka labsajūtai.