Kurzemes Vārds

14:20 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Atceres brīdis dziedātājai un dzejniecei

Ainas dienā gleznotāja Miķeļa Golda namiņā pulcējās neliels draugu un cienītāju pulciņš, lai atcerētos un pieminētu dziedātāju un dzejnieci Ainu Uldriķi. Par to bija parūpējusies fotomāksliniece Irina Tīre, kura ar mājasmātes, mākslinieka atraitnes Ināras kundzes laipnu atsaucību iedibinājusi "viesistabu", kur tikties Liepājas kultūras ļaudīm. Aina Uldriķe pēkšņi mūžībā aizgāja šā gada februārī, atstājot divus dzejas krājumus un savu balsi mūzikas albumā. Irina Tīre sadarbībā ar aktrisi un režisori Agnesi Osi klātesošos iepazīstināja ar Ainas personību, lasot viņas dzeju un atskaņojot ierakstus, kas atsauca atmiņā viņas cienījamos gados balss vēl sulīgo tembru. Savukārt klātesošie – radošā kluba "Helikons" biedri, jaunības draugi un paziņas – kavējās atmiņās par viņu. Starp viesiem bija arī Pilsētas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde, kura aicināja neļauties rudenīgām skumjām, bet atcerēties to gaišo, ko cilvēks atstājis aiz sevis. Daudzi ne tikai Liepājā, bet arī Latvijā Ainu Uldriķi savulaik pazina vispirms kā temperamentīgu estrādes dziedātāju Ainu Zāģeri, bet, kad pēc 18 gadu aktīvās dziedātājas karjeras pārtraukuma viņa atgriezās sabiedriskajā dzīvē, tad viņa atkal bija Uldriķe, sava tēva gleznotāja Teodora Uldriķa meita, kura jau mērķtiecīgi pievērsās dzejošanai un līdztekus komponēja un dziedāja gan savas, gan citu radītās dziesma.

Durvis vēris Konferenču un banketu centrs

Vakar viesnīcā "Promenade Hotel" svinīgi durvis vēris jaunais Konferenču un banketu centrs. Lai gan tas darbojas jau kopš augusta, bet tikai tagad četras greznas, romantiskas, ar modernu tehniku un plašām apgaismošanas iespējām aprīkotas telpas pilnībā nodotas liepājnieku un viesu rīcībā. Lielā zāle – "Hika spīķeris" jau ir pieprasīta un iecienīta vieta gan lietišķu pasākumu, gan plašu svinību rīkotājiem. Bet "Vites spīķerī" notiek Liepājas mākslinieku izstāžu aprite. Šajā zālē īpaši jauki norit lietišķi pasākumi. Rožu zāle un Kamīnzāle ir romantiskas telpas, kurās var izskanēt gan nopietnais – jāvārds kāzu dienā, gan norisināties pasākums, kam nepieciešams mājīgums un īpaša gaisotne. Cerams, ka Konferenču un banketu centrs kļūs par jaunu kultūrvidi Liepājā, kurā varēs pulcēties un atpūsties dažādu interešu domubiedri.

Sezonu atklās Leļļu teātris

Rīt pulksten 12 savu 20.jubilejas sezonu atklās Liepājas Leļļu teātris. Tā direktors Rihards Belte pastāstīja, ka leļļinieku kolektīvs savus skatītājus sagaidīs ar krāsainu izrādi "Ansītis un Grietiņa". Šo bērnu iemīļoto izrādi, kura veidota pēc H.K.Andersena pasakas motīviem un kuru 2001.gadā iestudēja režisors V.Pavlovskis ar komponista B.Rezņika mūziku, ir atjaunojis Rihards Belte. Tajā spēlē aktrises Signe Apse, Dace Doroškeviča un Lita Belte.

Jubilejas sezonu Leļļu teātris sagaida ar priecīgu ziņu – saņemts apstiprinājums no Eiropas Savienības Pārrobežu sadarbības programmas, ka liepājnieki šogad Latvijā vienīgie un kopā ar Panevēžas un Klaipēdas leļļu teātriem ir saņēmuši "Interreg" programmas finansējuma atbalstu kultūras projektu jomā. Liepājas sadaļa šajā projektā – 77820 latu. Savukārt Pilsētas domes līdzfinansējums 2009.gadā paredzēts 6327 lati, priekšfinansējums – 56147 lati. Tādējādi pilsēta iegūs ne tikai pārrobežu sadarbībā tapušas izrādes un festivālus, bet arī viegli transportējamu un transformējamu skatuvi brīvdabas pasākumiem. Paredzams, ka projekts "Māksla – tilts pāri robežām" aktīvo darbību uzsāks ar 1.novembri.

"Baltā stunda" Pāvila draudzes telpās

Turpinās kristīgās dzejas pasākumi "Baltā stunda". Dzejas mīļotāji aicināti svētdien pulksten 16 Liepājas baptistu Pāvila draudzes nama svētdienas skolas telpās uz dažādu konfesiju autoru dzejas lasījumiem. Piedalās kā Ciānas un Nācaretes draudzes, tā M.Lutera un Brāļu draudzes, arī sv. Trīsvienības katedrāles un citu draudžu dzejas autori, kuri lasīs savus sacerējumus.

Pārbaudīsim krūtis

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad oktobris ir pasludināts par Krūts dziedzera vēža mēnesi, tāpēc šai slimībai tiek veltīts daudz vairāk uzmanības. Akcijām, kas notiek visā Latvijā, pievienojas arī "Piejūras slimnīcas" Onkoloģijas klīnika. No 20.oktobra līdz mēneša beigām sievietes pēc 40 gadu vecuma tiek gaidītas uz krūts dziedzera mamogrāfisko izmeklēšanu. Ģimenes ārsta norīkojums nav nepieciešams, taču uz izmeklēšanu iepriekš jāpiesakās pa tālruni 64322968.