23:13 Pirmdiena, 24. jūnijs

Noskaņošanās – graujošas uzvaras pamats
Miks Kuncītis

Vakar pirmo uzvaru Latvijas Sieviešu basketbola līgas jaunajā sezonā izcīnījušas "Liepājas metalurga" basketbolistes, kas izbraukumā ar 76:40 (18:5, 18:9, 19:14, 21:12) sagrāva komandu "Rīga".

Kā zināms, jauno sezonu mūsu basketbolistes sāka 1.oktobrī, kad savā laukumā spēlēja ar komandu "TTT/Rīga", tikai tagad pēc divām nedēļām LSBL regulārā čempionāta kalendārs paredzēja liepājniecēm aizvadīt nākamo cīņu, turklāt šajā nedēļas nogalē Līvijas Alpes–Lūkas vadītajai komandai priekšā vēl divas spēles – jau rīt "Liepājas metalurgs" turpat Rīgā spēkosies ar pērnās sezonas pretiniecēm cīņā par bronzu – komandas "Turība/Kolonna" basketbolistēm, bet dienu vēlāk liepājnieces Daugavpilī sacentīsies ar turnīra jaunpienācējām "DU/Swedbank" meitenēm.

Kaut arī "Rīgas" basketbolistes iepriekšējā cīņā bija sarūpējušas pārsteigumu un uzvarējušas Pētera Višņēvica vadīto komandu "Turība/Kolonna", mūsu meitenes, pēc Alpes–Lūkas teiktā, uz šo maču bija noskaņojušās ļoti labi, un tas atspoguļojās arī sniegumā. Jāteic, ka tādas īstas cīņas par uzvaru laukumā nemaz nebija – liepājnieces maču uzsāka ar izrāvienu 13:0, un pirmajā ceturtdaļā no spēles mājinieces spēja gūt tikai divus punktus. Arī turpinājumā pilnībā dominēja mūsu basketbolistes, arvien palielinot savu pārsvaru un galarezultātā svinot graujošu uzvaru. Jāatzīmē, ka "Liepājas metalurga" komandā jau pirmajā puslaikā visas 12 cīņai pieteiktās spēlētājas bija izgājušas laukumā. Rezultatīvākā ar 24 gūtiem punktiem mūsējo rindās bija Sabīne Niedola, bet ar 17 punktiem izcēlās Viktorija Nazarova.

Kļūdas neliedza uzvarēt
Andris Sudmalis

Pirms četrām dienām SK "Liepājas metalurgs" hokejisti izbraukumā pārspēja DHK "Latgale" ar 5:0, bet vakardienas Baltkrievijas atklātā čempionāta spēle Liepājā mūsējiem bija krietni grūtāka, tiesa, uzvara atkal tika metalurgiem.

"Liepājas metalurgs" – "Latgale" 4:3 (1:2, 2:1, 1:0).
Liepāja, 16.oktobris. 530 skatītāju.
Tiesneši: A.Zapoļskis, N.Siļčonoks, A.Gabaliņš.
Vārti: 1:43 Jass (Smirnovs) – 1:0. 10:49 Peks (Bauba, Vasiļjevs) – 1:1. 13:51 P.Borisenko (Korņilovs, Kumeļausks) – 1:2. 23:35 Jass (Grāvītis, Mamonovs) – 2:2 (vair.). 30:21 Pliskausks (Kniksts, Bihanovs) – 3:2 (maz.). 34:14 P.Borisenko (Terjohins) – 3:3 (vair.). 50:33 Smirnovs (Brahmanis, Tjoluškins) – 4:3 (vair.).
Metieni: 35 (7+16+12) – 37 (14+17+6).
Sodi: 14 (2+8+4) – 12 (2+4+6).
Vārtsargi: Legzda – Ļahs (00:00 – 40:00), Šibanovs (40:00 – 60:00).
Labākie spēlētāji: Jass, Legzda – P.Borisenko.

Vakardienas mačā liepājniekiem nācās iztikt bez komandas kapteiņa Eduarda Ivanova, kuram ir savainots elkonis. Iespējams, ka aizsargs varētu spēlēt, bet tikpat labi viņš tādējādi varētu vēl vairāk kaitēt savai veselībai. Tādēļ pagaidām Ivanovs ir atstāts ārpus pieteikuma, bet viņa prombūtnē kapteiņa pienākumi ir uzticēti Vladimiram Mamonovam.

Mača sākums liepājniekiem, gluži kā otrdien pret HK "Rīga 2000", bija labvēlīgs. Otrajā minūtē pa kreiso malu uzbruka Smirnovs, viņa metienu sāncenši bloķēja, bet uzreiz klāt bija Jass, kas precīzi meta vārtu tālajā stūrī. Otrdienas spēlei līdzīgs scenārijs bija arī trešdaļas turpinājumā. Proti, agresīvāk darbojās viesi, kas aktīvi sturmēja mūsējo soda laukumu. Latgaliešu pūles vainagojās trešdaļas vidū, kad Peks izlīdzināja rezultātu, bet vēl pēc dažām minūtēm kādreizējais metalurgu uzbrukuma līderis Pavlo Borisenko "Latgali" izvirzīja vadībā ar 2:1. Nepatīkamākais, ka, zaudējot abus pirmos vārtus, laukumā bija metalurgu pirmā maiņa.

Šķita, ka pēc pārtraukuma metalurgi tūlīt, tūlīt salauzīs pretiniekus. Vispirms ripa nodejoja pa sāncenšu vārtu līniju, bet mirkli vēlāk Jass ar ieslīpu metienu guva savus otros vārtus spēlē – 2:2. Nopietns pārbaudījums metalurgiem bija spēlēšana trijatā pret pieciem viesiem, bet lielā mērā glāba Pliskauska pieredze. Vispirms viņš savējiem atviegloja dzīvi, sarūpējot divminūti daugavpilietim Fadejevam, bet vēlāk, joprojām spēlējot mazākumā, izvirzīja laukuma saimniekus vadībā – 3:2. Noturēt pārsvaru liedza muļķīgs vārtu zaudējums, kurā daļa vainas jāuzņemas vārtsargam Legzdam, otrie vārti arī P.Borisenko, un pirms pēdējās trešdaļas neizšķirts 3:3.

Uzvaru kausus metalurgu labā nosvēra Smirnovs, kurš vārtu priekšā pielaboja Tjoluškina uzmetienu no zilās līnijas. Varētu teikt, ka galotni metalurgi aizvadīja taktiski pareizi, ja vien nebūtu divi muļķīgi noraidījumi galotnē. Mūsējie centās vairāk kontrolēt ripu, uzturējās sāncenšu zonā, tādējādi krietni atvirzot draudus no Legzdas vārtiem. Pliskauska noraidījums 52. un Mihailova 67.minūtē gan dāvāja viesiem labas izredzes uz izglābšanos, bet vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju viņi nemainīja, kas mūsējiem ļāva svētdienas mačam Liepājā pret līderiem – Minskas "Junostj" (pulksten 13) – gatavoties labā noskaņojumā.

Citi vakardienas spēļu rezultāti: "Keramin" – "Himik/SKA" 1:3, "Šiņņik" – "Vitebsk" 1:3, "Neman" – "Metallurg" 1:2, "Brest" – "Gomeļ" 1:3, "ASK/Ogre" – "Rīga 2000" 4:6.

Komentāri

Igors Smirnovs ("Latgale"):
– Esmu ļoti apmierināts ar savas komandas sniegumu. Šodien puiši apliecināja, ka var spēlēt labi. Mača ievadā pretinieks mūs varbūt mazliet nenovērtēja, bet kopumā mums pietrūka vienīgi mazliet meistarības, lai sekmīgi aizvadītu cīņas galotni.

Vladimirs Golubovičs ("Liepājas metalurgs"):
– Daugavpilī aizvadījām vienu no šās sezonas labākajām spēlēm, bet šodien pieļāvām nepiedodamas kļūdas gan aizsardzībā, gan vidus zonā.

Gonga skaņās Daugavpilī

Trīs dienas Daugavpilī skanēja gongs, aicinot bokserus no lielākajiem Latvijas sporta centriem uz 2008.gada jauniešu čempionātu divās vecuma grupās, kas šiem sportistiem bija gada svarīgākās sacensības.

Sacensībās piedalījās arī trīs mūsu puses boksa klubi – Kompleksās sporta skolas komandas sastāvā atsevišķās svara kategorijās piedalījās arī BK "Boksa akadēmija" un BK "Kings" audzēkņi.

Komandu vērtējumā vecākajā jauniešu grupā (1992./1993.gadā dzimušie) liepājnieki ierindojās 3.vietā aiz Daugavpils un Rīgas sportistiem. KSS treneris Kārlis Knitners ir pārliecināts, ka liepājnieki kopvērtējumā varēja pacīnīties vismaz par 2.vietu, bet to lielā mērā traucēja paveikt Daugavpils sienas, kas bija labvēlīgākas mājiniekiem. Savukārt 1994./1995.gadā dzimušo jauniešu komandai neizdevās nokomplektēt pilnu sastāvu, līdz ar to par godalgotajām vietām kopvērtējumā cīnīties bija grūti, un līdz 3.vietai mūsējiem pietrūka piecu punktu.

Treneri uzskata, ka daudziem bokseriem vēl jāuzlabo sava izturība un fiziskā sagatavotība, tad arī neizpaliks labāki rezultāti. Pagaidām tie ir šādi: trīs pirmās vietas (jauniešiem Rūdolfs Silts līdz 40 kg, vecākajiem jauniešiem – Aigars Jeseris līdz 36 kg, Andris Melbergs līdz 44 kg), sešas otrās vietas, piecas trešās vietas un divas piektās vietas.