Kurzemes Vārds

14:23 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzika

"Detlef Zoo" pretendē uz MTV balvu

Izziņotas šā gada "MTV" Eiropas Mūzikas balvu nominācijas 11 kategorijās. Jau 15.gadu ar tādējādi godina attiecīgo mākslinieku starptautisko sniegumu. Šogad nominācijās akcentēta arī jauno mākslinieku darbība.

"MTV" Mūzikas balvas ikgadējā ceremonijā jau trešo reizi apbalvos arī labāko Baltijas reģiona mākslinieku. Vienīgā Latvijas grupa, kas šogad izvirzīta šajā kategorijā, ir "Detlef Zoo" ar eksliepājnieku Uldi Dirnēnu priekšgalā.

Balsojums "MTV" reģionālajās nominācijās notiek pēc šādas kārtības: Baltijas valstu iedzīvotāji par saviem reģionālajiem favorītiem varēja balsot no 8.septembra līdz 12.oktobrim. No 13.oktobra līdz 2.novembrim visa Eiropa balso par reģionālajiem "Top 5" māksliniekiem. Galvenās balvas ieguvēju paziņos 6.decembrī "MTV" balvu pasniegšanas ceremonijā.


"Depeche Mode" biļetes uz izķeršanu

Dažu stundu laikā 12 tūkstoši zibenīgā ātrumā izpirktu biļešu rāda, ka arī Latvijas un Liepājas iedzīvotājus ar grupu "Depeche Mode" iepazīstināt nevajag, ka tās daiļrade ir tā vērta, lai pat ekonomiskās krīzes laikā ļaudis šķirtos no 30, 40 un pat 70 latiem. Pasaulslavenā kulta grupa Latvijā koncertēs 25.maijā "Skonto" futbola stadionā Rīgā.

"Depeche Mode" pirmais turnejas "Tour of The Universe" koncerts norisināsies Izraēlā, Telavivas stadionā "Ramat Gan", kur to vēros 45 tūkstoši skatītāju. Šī vieta turnejas atklāšanas koncertam nav izvēlēta nejauši – iepriekšējās grupas turnejas "Touring The Angel" nobeigumam bija jānotiek tieši šeit, taču pilnībā izpārdoto koncertu karadarbības dēļ atcēla. Grupa Eiropā koncertēs 28 pilsētu lielākajās sarīkojumu vietās, piemēram, stadionā "Stade de France" Parīzē, kura ietilpība ir 80 tūkstoši cilvēku, un Romas Olimpiskajā stadionā, kur koncertu varēs noklausīties pat 82 tūkstoši fanu. Vēl mūziķi iecerējuši viesoties Milānā, Diseldorfā, Berlīnē, Minhenē un citviet.

Koncerta skatuves noformējumu veidos slavenais mākslinieks un fotogrāfs Antons Korbīns, kas ir arī daudzu "Depeche Mode" un "U2" klipu režisors un grupas iepriekšējās turnejas scenogrāfs. Visos koncertos grupa uzstādīs tikai līdzi vesto aprīkojumu, kas garantē augstākās klases šovu.

Grupas taustiņinstrumentālists Endijs Flečers preses konferencē atzina: "Iepriekšējā turneja "Touring The Angel" bija līdz šim veiksmīgākā mūsu karjeras laikā. Šā gada sākumā mēs visi satikāmies, lai apspriestu grupas nākotnes plānus. Tā rezultātā pēdējos mēnešus pavadām ierakstu studijā Ņujorkā, kur strādājam pie jaunā albuma dziesmām, kuru autori ir Mārtins Gors un Deivs Gahans. Albumu plānojam pabeigt ap jauno gadu un dienas gaismu tas varētu ieraudzīt aprīlī." Divpadsmito studijas albumu grupa plāno izdod nākamā gada aprīlī. Pirmais singls no jaunā albuma gaidāms jau februārī. Jaunā albuma dziesmas skanēs arī koncertā Rīgā.

"Koncertēšana vienmēr bijusi daļa no mūsu veiksmes stāsta, un, pateicoties turnejām, mums ir miljoniem fanu visā pasaulē. Pašlaik mēs pārliecinoši varam apsolīt – jaunā turneja un albums būs vislabākajā kvalitātē, kādu vienmēr no "Depeche Mode" sagaida fani," atzīmēja E.Flečers.

"Depeche Mode" vērtēta kā viena no labākajām koncertgrupām. Pēdējā grupas turnejā koncertu biļetes bija pārdotas vairumā valstu, arī Baltijā. Iepriekšējais grupas koncerts Latvijā notika 2006.gadā "Touring The Angel" turnejas laikā un noritēja arēnā "Rīga". Kopumā uz 88 turnejas koncertiem bija pārdots vairāk nekā 2 miljoni biļešu.

Pasaules vadošās koncertaģentūras "Live Nation" pārstāvji komentē: ""Depeche Mode" var lepoties ar lojālu fanu armiju, un tās atbalstītāju skaits palielinās pēc katras turnejas, sasniedzot augstākās virsotnes pirms gaidāmās stadionu tūres 2009.gada vasarā. "Depeche Mode" koncertu apmeklējuma rādītāji kļūst arvien iespaidīgāki, un paredzams, ka grupas jaunā turneja būs ne mazāk aizraujošs notikums kā "U2" vai "Metallica" uzstāšanās."

"Depeche Mode" iedvesmojusi daudzus šā brīža populāros mūziķus. Grupas "Linkin Park" otrais solists Maiks Šinoda atzīst: ""Depeche Mode" ir viena no ietekmīgākajām mūsdienu grupām. Man tās mūzika vienmēr kalpojusi par iedvesmas avotu."

Slavenā britu grupa "Coldplay" izveidojusi savu versiju "Depeche Mode" hita "Enjoy The Silence" videoklipam, un tas vienlaikus ir tās jaunākā albuma singla "Viva la Vida" otrais videoklips. Mūziķi savā mājaslapā norāda: "Šis ir mūsu mēģinājums radīt leģendārā video kaverversiju. Mēs to darījām aiz dziļas cieņas un mīlestības pret "Depeche Mode" un oriģinālklipa režisoru Antonu Korbīnu."

Jāpiebilst, ka "Depeche Mode" seko jaunākajām tehnoloģijām un sadarbībā ar "Mute/EMI Records" koncertu Rīgā ierakstīs un vēlāk to varēs iegādāties CD veidā. Nenoliedzami, iespaidīgāk ir visu redzēt klātienē, nevis televīzijā, tāpēc koncertaģentūra "FBI" atgādina, ka "Skonto" futbola stadiona ietilpība ir 29 tūkstoši apmeklētāju, tāpēc biļetes "Depeche Mode" faniem ar biļešu iegādi nevajadzētu kavēties.


Ašās idejas atmaksājušās

Latvijas radiostacijās sākusi skanēt Liepājas grupas "Willow Farm" jaunā dziesma "Tev par to nekas nav jāzin". "Ja iepriekšējās reizēs bija tā, ka radušās idejas marinēju mēnešiem ilgi, tad šoreiz bija pretējs gadījums. Pamatu, kas nepieciešams, lai taptu dziesma, uzrakstīju kādā skaistā, vasarīgā augusta vakarā stundas laikā," atceras grupas solists Emīls Dreiblats. Arī uz studiju "FM Sound Studio" pie Egila Meža, lai dziesmu ierakstītu, grupas mūziķi devušies bez jebkādiem mēģinājumiem un gatavošanās. "Uz vietas radās ašas idejas, piemēram, ģitāras solo. Aleksandrs (Krasavins – "K.V.") nolēma nodemonstrēt, ka ne velti kādreiz mūzikas skolā mācījies spēlēt klasisko ģitāru. Viņš atnesa ģitāru ar neilona stīgām un uz tās iespēlēja solo ar flamenko piesitienu, kas ir galīgi neraksturīgi mums un mūsu iepriekšējām dziesmām," par darbu studijā stāsta E.Dreiblats.

Arī citas idejas, kas radušās studijā, turpat bez kavēšanās īstenotas. Piemēram, skaņu inženieris Egils Mežs pamanījies papildināt dziesmu ar paša iespēlētu klavieru partiju, kura tagad dzirdama dziesmā, kā arī licis lietā savu basģitārista pieredzi. "Izdomājām, ka jāpamaina dziesmai pēdējie piedziedājumi, bet mūsu basista nebija klāt. Bet Mežs taču pats ir basģitārists, un viņš bija ar mieru izlīdzēt," ir apmierināts ar veiksmīgo sadarbību grupas līderis.

Viņš izvērtē, ka ir lietas, kas šajā skaņdarbā izdevušās labāk nekā citās grupas dziesmās. "Ir gadījies tā, ka tik ilgi laužamies kādos meklējumos, ka beigu beigās kaut kas pazūd no pirmreizējā šarma vai arī kaut kā ir par daudz. Mēs paši varbūt apmaldāmies tajos skaņu džungļos. Šeit, cik nu vien iespējams, viss ir vienkāršs," izvērtē mūziķis.

Viņš pastāsta, ka dziesma "Par to tev nekas nav jāzin" stāsta par attiecībām, kuras gan nenāk no personīgās dzīves pieredzes, bet radušās iztēlē, domājot, kā būtu, ja būtu. "Vārdus pierakstīju vienā elpas vilcienā. Nedaudz fantāzijas, un stāsts gatavs," skaidro Emīls.

Šo un arī citas pēdējos mēnešos tapušās dziesmas, kā arī daudziem jau labi zināmos skaņdarbus apvienība "Willow Farm" interesentiem piedāvās noklausīties 7.novembrī klubā "Fontaine Palace". "Pēdējā laikā publiskos pasākumos spēlējam tik maz, ka mums pašiem šis koncerts varētu būt notikums," piebilst Emīls.