Kurzemes Vārds

04:56 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Uguns noposta saimniecību
Ita Cērmane

Postošs ugunsgrēks naktī uz ceturtdienu izcēlies Virgas pagastā. Nodegusi saimniecība – dzīvojamā māja un kūts. Cilvēki nav cietuši, bet nosmacis viens no jaunlopiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektors Edgars Rubenbergs pastāstīja, ka glābēji izsaukumu uz Paplaku saņēmuši 23.oktobrī pēc pieciem no rīta. Mežmaļu mājās degusi vienstāvu dzīvojamā ēka un kūts, kas apvienotas zem viena jumta. Uguns nopostījusi 250 kvadrātmetru platību. Pilnībā nodegusi dzīvojamā māja, daļēji arī kūts, turklāt tās jumts iegruvis. Aizdegšanās iemeslu vēl noskaidro, taču glābēji pieļauj, ka bijis ugunsdrošības noteikumu pārkāpums, neuzmanīga rīcība ar uguni.

"Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka cilvēki nelaimē nav cietuši. Mājā bijuši divi cilvēki – kāda sieviete un vīrietis. Abi pamanījuši ugunsgrēku un no mājas izgājuši. Ugunsdzēsējus gan paši nav izsaukuši, jo neesot bijis telefona. Glābējus aicinājuši kaimiņi, kuri pamanījuši liesmas. Ugunsdzēsējiem izdevies no degošās kūts izvest četrus jaunlopus. Piektais nosmacis dūmos – rotveilera šķirnes suns, kas apmācīts par lopu ganu, lopiņu iedzinis atpakaļ degošajā kūtī.

Virgas Pagasta padomes priekšsēdētāja Ruta Balode skaidroja, ka ugunsgrēka dēļ cilvēki bez pajumtes neesot palikuši. Saimniecība piederot kādam vīrietim, kurš pats dzīvo Liepājā. Mājā mitinājušies strādnieki, kuru uzdevumos ietilpusi lopu kopšana.

Izbeigts kriminālprocess par Valda Mora nāvi

Jau rakstījām, ka 9.septembrī, veicot meklēšanas operāciju, jūrā pie Ziemeļu mola tika atrastas vīrieša mirstīgās atliekas bez ārēji redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm. Bojā gājušais tika identificēts kā 1959.gadā dzimušais Valdis Mors. Vīrieša nāves cēloņa un apstākļu noskaidrošanai policijā tika uzsākts kriminālprocess, kaut gan policija notikušo nesaistīja ar krimināla rakstura noziedzīgu nodarījumu.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka kriminālprocess izbeigts, pamatojoties uz laboratorisko izmeklējumu un ekspertīžu slēdzienu, kas vēsta, ka nāves iemesls ir noslīkšana un nav konstatētas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

Kaujas skolēni

22.oktobrī ap pulksten 16 Liepājas Internātpamatskolas teritorijā Krūmu ielā noticis kautiņš starp četriem jauniešiem, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. 1995.gadā dzimušai meitenei izcēlies konflikts ar trim jaunākiem zēniem. Konfliktā meitene guvusi miesas bojājumus. Policija noskaidro notikušā apstākļus un konflikta cēloņus.

Neitralizē lādiņus

Dunikas pagasta mežā atkal atrasti sprādzienbīstami priekšmeti – pieci lādiņi un prettanku granāta. Par atradumu paziņots Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas nodaļas sapieriem.

Notver zagli

Valsts policijā saņemta sūdzība, ka 21.oktobra vakarā Priekulē, Dzirnavu ielā, pazudis pie mājas ieejas novietots kalnu tipa velosipēds "Bisson Txed" ar melnu un sarkanu krāsojumu un melniem dubļu aizsargiem. Īpašniekam nodarīts materiāls zaudējums 50 latu apmērā. Policijā uzsākts kriminālprocess. Aizdomās par zādzību tiek turēts 1989.gadā dzimis jaunietis.

Izmeklē negadījumu ar plīsušo radiatoru

Valsts policija reģistrējusi un pārbauda informāciju par negadījumu 22.oktobrī, kad T.Breikša ielā 13, plīstot apkures radiatoram, 1941.gadā dzimušais vīrietis guvis otrās pakāpes apdegumus un ievietots Reģionālās slimnīcas Reanimācijas nodaļā.

Izlaupa mašīnu

Kaut arī policija aizturējusi jau trīs autozagļu un spēkratu bojātāju bandas, joprojām Liepājā siro mašīnu bojātāji. 22.oktobrī ap pulksten 17.30 Šķēdes ielā pie mājas konstatēts, ka automašīnai "Opel Calibra", atverot durvju slēdzeni vadītāja pusē, no salona nozagta CD magnetola, skaņas pastiprinātājs un divas skandas "Sony". Mašīnas saimnieks likumsargiem norādījis, ka viņam radīts materiāls zaudējums 300 latu vērtībā. Par zādzību uzsākts kriminālprocess.

Aizbrauc ar visu degvielas pistoli

Skādi 22.oktobra vakarā pastrādājis kāds autobraucējs degvielas uzpildes stacijā "Statoil", Cukura ielā 3. Automašīnas "VW Sharan" vadītājs aizbraucis ar visu degvielas uzpildes pistoli, ko nebija izņēmis no tvertnes.

Piedzērušies vecāki nelaiž dzīvoklī zēnu

22.oktobrī drīz pēc astoņiem vakarā Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Lēņu ielu. Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka likumsargus sagaidījis desmit gadu vecs zēns, kurš paskaidrojis, ka māte ar patēvu piedzērušies un nelaiž viņu dzīvoklī. Zēna aprakstītā situācija apstiprinājusies, turklāt, kad māte – 1961.gadā dzimusī Rita ieraudzījusi dēlu, viņa sākusi lamāties necenzētiem vārdiem, draudot dēlu piekaut un noraut tam galvu. Pēc incidenta zēns nav vēlējies palikt dzīvoklī un nogādāts pie vecmāmiņas. Informācija par notikušo nodota Nepilngadīgo lietu nodaļas darbiniekiem.

Pārdevēja aiztur garnadzes

Trešdien ap pusdienlaiku Pašvaldības policijas darbinieki izsaukti uz veikalu "Gaismas modes", Tirgoņu ielā 19. Pārdevēja bija aizturējusi divas meitenes, kuras centušās nozagt drēbes. Pie meitenēm atrasts maisiņš, kurā bija promnešanai sagatavotas bikses un somiņa, par ko meitenes nebija maksājušas. Pārdevēja kopā ar iespējamām vainīgajām nogādāta Valsts policijā apstākļu tālākai noskaidrošanai.