Kurzemes Vārds

07:53 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Lai top!
Sarmīte Pelcmane

Maz ticams, ka Liepājas Gulbju dīķī, kurā sen vairs nemitinās cēlie putni, kādreiz vēl peldēs gulbji, un diezin vai to vispār vajag, jo tiem droši vien labāk dzīvot brīvā dabā – ezeru plašumos, nevis apcirptiem spārniem plunčāties mazītiņā pilsētas baseinā, kur vietas tik maz un arī apdraud divkājaiņi. Lai jau dīķītis paliek pīlēm, kas te apmetušās no brīvas gribas, lai lidinās kaijas, lai pa maliņu tekalē baloži un lēkā zvirbuļi, vienalga, labvēlīgi noskaņotiem cilvēkbērniem par to prieks. Bet Gulbju dīķa nosaukums lai paliek piemiņai no vecajiem laikiem.

Tomēr sakārtotu šo vēsturisko kompleksu, ko projektējis pats slavenais arhitekts Berči, liepājnieki sen jau pelnījuši. Bet, zinot, ka Gulbju dīķa rekonstrukcijas projekts jau gadiem kavējas pašvaldības veicamo darbu tā sauktajā cerību sarakstā un arvien paliek aiz svītras, jo naudu vajadzēja svarīgākiem objektiem, jau pavisam bija sašļukusi dūša. Žēl noskatīties, kā kādreiz tik koptais vēsturiskais dīķītis pārvēršas par gružu izgāztuvi, kā arvien tumšāks un smirdīgāks paliek tā ūdens, kā apmales un kāpnes brūk, līdz tagad tas jau kļuvis ne tikai pagalam neestētisks, bet arī bīstams, jo iemīļotajā ģimeņu pastaigas vietā mazajiem, kas baro pīles un priecājas par putniem, tik viegli ievelties duļķainajā ūdenī.

Pašlaik valstī un visā pasaulē tik samilzušajā ekonomiskās lejupslīdes situācijā tikai nelabojams optimists vēl varēja cerēt, ka pilsētai radīsies nauda šāda objekta sakārtošanai, galu galā tai daudz citu vajadzību un arī līdzekļi jātaupa. Tāpēc jo lielāks prieks, ka tieši šajā laikā, kad burtiski slīkstam negatīvo ziņu gūzmā, negaidīti esam saņēmuši tik pozitīvu vēsti, proti, ka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra apstiprinājusi mūsu pašvaldības iesniegto Eiropas Savienības struktūrfondu naudas saņemšanas projektu tūrisma maršruta sakārtošanai, kas nozīmē, ka Liepāja saņems gandrīz 900 tūkstošus latu, no kuriem lielākā daļa tiks tieši Gulbju dīķa rekonstrukcijai. Tās gaitā tikšot sakārtots ūdenskrātuves gultnes segums, nostiprināti krasti, rekonstruētas kāpnes, dekoratīvās apmales. Vēl vairāk – paredzēts arī izbūvēt laipu uz dīķa saliņu un pat ierīkot strūklakas. Gaidīsim ar nepacietību!