Kurzemes Vārds

01:12 Piektdiena, 24. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Rudens prieki dvēselei
Vija Feldmane,
Liepājas Simfoniskā orķestra direktore

Sestdien, 18.oktobrī

Brīnišķīgs rīts ar sauli un klusu mieru. Visi vēl guļ, bet man patīk pastaigāt pa dārzu kopā ar saviem četrkājainiem draugiem Ketu un Baronu, sasveicināties ar puķēm, kuras vēl krāšņi zied rudenī. Pēc tam izlasīt jaunākās ziņas un gatavot mājiniekiem brokastis. Man ciemos atbrauca dēls Arvils un mazmeitiņa Luīze. Protams, tas visai dienai piešķir tādu svētku nokrāsu, vēl jo vairāk tādēļ, ka šodien ir orķestra koncerts visai ģimenei. Mūziķu dažādu grupu izpildījums un stāsts par instrumentiem bija ļoti interesants, un stunda pagāja nemanot. Man prieks, ka bija tik daudz ģimenes ar bērniem. Tas nozīmē, ka aug jaunā paaudze, kam patīk arī simfoniskā mūzika.

Svētdien, 19.oktobrī

Šī ir vienīgā diena, kad esmu nolēmusi nekur neiet un pavadīt laiku mājās. Tas notiek tik reti. Brokastis, pusdienas, vakariņas – viss pieder pie dienas režīma un izkārtojuma. Tad muzicējam kopā ar Luīzi, kura ar prieku spēlē klavieres, un vakarā klausāmies koru kara šovu un turam īkšķus par liepājniekiem. Ilze Valce ir ieguldījusi lielu darbu, un koris skan lieliski! Tas ir vienīgais šovs televīzijā, kuru var skatīties un klausīties, un ausis nav jābāž ciet.

Pirmdien, 20.oktobrī

Sākas intensīva nedēļa pie plāna un budžeta 2009.gadam. Bet priekšā vēl viens liels projekts – Gustava Mālera 8.simfonija 17.novembrī "Ārēnā Rīga". Mūzika ir brīnišķīga, labi solisti no visas pasaules un, protams, mūsu orķestru devums 1000 izpildītāju pulkā kopā ar koriem, nešaubos – būs ļoti labs. Tādēļ ir vērts mērot 230 km ceļu uz Rīgu un to dzirdēt.

Otrdien, 21.oktobrī

Šodien pieteicās negaidīts viesis – Ruta no Gēteborgas. Pēc darba Ruta ciemojas manās mājās un vakars pagāja, klausoties viņas divu mēnešu piedzīvojumos Ķīnā, Hainau salā, kur viņa apguva Cigun. Gan veselīgā pārtika, gan nodarbības, gan ķīniešu uzmanība devusi garīgo spēku un pacilātību, un arī bagātinājusi garīgi.

Trešdien, 22.oktobrī

Pieceļoties es vienmēr ieslēdzu rīta ziņas, jo vakarā man ne vienmēr tās iznāk dzirdēt. Pie rīta kafijas ir interesanti paklausīties, kas jauns, ko stāsta Godmanis, cik grūts būs nākošais gads. Domāju, ka kultūras projektu nekļūs mazāk, jo cilvēkam izturību un spēku grūtākos brīžos dod garīgums, mūzika, laba grāmata, māksla. Ne velti latvieši smagos brīžos ir dziedājuši un arī tagad, ja sāp dvēsele, ir labi padziedāt. Darbā kopā ar Ilonu un Gundaru pabeidzam pēdējos metus Pianisma zvaigžņu festivālam. Priecājamies, ka visi punkti uz "i" salikti, un liekas, ka iztrūkstošais pianists džeza koncertam arī sameklēts, un klausītājiem tas sniegs prieku un pārsteigumu. Šogad festivāls izies ārā no savām mājām, bet arī tas pagaidām vēl noslēpums.

Ceturtdien, 23.oktobrī

Rīta ziņās sola mainīgu mākoņu daudzumu un lietu, bet Liepājā spīd saule. Un tas nekas, ja arī brīžam uzlīst, toties cilvēkiem lielāks prieks, kad saulīte uzspīd. Man patīk kritušo lapu smarža un krāsa, ar kādu rudens iekrāso parkus un dārzus. Oktobris jau iet uz otro pusi, bet dārzā man uzziedējušas zemenes, un tas tik jauki iepriecina. Šodien man ir tikšanās ar firmas "Yamaha" pārstāvjiem par sadarbību. Orķestris spēlē, administrācija strādā, un viss notiek, lai klausītājiem būtu īpaši liela izvēle decembrī. Jo labākā Ziemassvētku dāvana būs koncerts. Domāju, kādā veidā aicināt visus interesentus ielūkoties orķestra mājaslapā, lai pārliecinātos, cik bagāts ir mūsu koncertu piedāvājums liepājniekiem.

Piektdien, 24.oktobrī

Šodien ir interesanta diena, jo Zigmars Liepiņš strādā mēģinājumā pie uzveduma "Kapteiņa stāsts". Zigmara mūzika vienmēr ir saistoša, bagāta un krāsaina. Uzvedumā piedalās tik daudz solistu, un tik daudz liepājnieku iegulda darbu šajā projektā! Arī orķestrim šis ir interesants projekts, jo pirmo reizi spēlēsim jaunajā Olimpiskajā centrā. Vēl šodien tikšanās ar Itālijas vēstnieku, ar kuru jau tikos Rīgā, sezonas atklāšanas koncertā. Bija ļoti patīkami, ka vēstnieks tad izteica gandarījumu par koncertu un it īpaši par orķestra sniegumu. Šodien runājām par nākotnes plāniem, par sadarbību 2009.gadā un arī Pianisma zvaigžņu festivālā. Šīs piektdienas vakars tik jauks un neparasts – Liepājā viesojas Nacionālās operas balets. Rudens šogad tik krāsains un bagāts mākslas notikumiem.