Kurzemes Vārds

00:50 Piektdiena, 24. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 24.oktobrī

1928.– Olga Feirāma ziņo kriminālpolicijai, ka viņas mājoklī ielauzušies zagļi un nozaguši viņas, kā arī dzīvokļa kaimiņa drēbes. Veicot izmeklēšanu, noskaidrojas, ka patiesībā Feirāma drēbes pati labprātīgi atdevusi kādai čigānietei, kura tās pieprasījusi, lai varētu pieburt Feirāmai līgavaini. Kad no mājas bija iznests gandrīz viss labais apģērbs, čigāniete pateikusi dienu, kad no Berlīnes ieradīšoties gaidītais līgavainis. Taču nekā. Tad Feirāma sapratusi, ka piekrāpta, un ziņojusi policijai par it kā notikušo zādzību. Par policijas maldināšanu miertiesnesis viņu soda ar trīs mēnešiem cietumā.

1938.

– Liepājas jūras locis Klāvs Zeidaks nokalpojis savā amatā 31 gadu. Līdz ar to, sasniedzot maksimālo darbā pavadīto laiku, viņš aiziet pensijā. Zeidaka vietā Jūrniecības departaments iecēlis Liepājas ostas vecāko bocmani Ernestu Hausmani. Savukārt viņa vietā norīkots tvaikoņa "Gaisma" pirmais stūrmanis Jānis Grants.
– Latvijas pensionāru biedrības biedri, kuri dzīvo Liepājā, pulcējas Latviešu biedrības namā Liepājas nodaļas dibināšanas sapulcē. No Rīgas ieradušies arī Pensionāru biedrības priekšnieks Obšteins un valdes loceklis Dumpe. Par Liepājas nodaļas vadītāju ievēl bijušo darba inspektoru K.Pavlovski, bet par valdes locekļiem: M.Neimani, K.Ēlavu, K.Indriksonu, E.Rugēvicu un H.Gecu. Visā Latvijā Pensionāru biedrībā ir ap 800 biedru, jaunizveidotajā Liepājas nodaļā – 170.

1948.

– Liepājas Labierīcību kantora strādnieku un amatnieku brigādes uzsākušas jauna zāliena iekārtošanu Imanta Sudmaļa un Malkas ielas stūrī. Vēl šoruden to paredzēts apdēstīt ar kociņiem. Brigāde veiks arī šī ielu krustojuma noapaļošanu.
– Valsts Liepājas muzikāli dramatiskajā teātrī notiek svinīga sanāksme, kas veltīta Maskavas Akadēmiskā dailes teātra 50 gadu darbības jubilejai. Sanāksmē ar referātiem uzstājas Liepājas teātra direktors O.Skuja un kluba, kas atrodas Uzvaras laukumā, teātra režisors A.Lokšins. Par iespaidiem Maskavas teātrī un kopīgajām darba gaitām stāsta Latvijas PSR Nopelniem bagātais mākslas darbinieks K.Piesis, Jakutijas Nopelniem bagātais mākslas darbinieks V.Buturļins un M.Zinovjevs.