Kurzemes Vārds

03:25 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Blūzs liepājnieku sirdīm

Jauku notikumu labas mūzikas cienītājiem sarūpējis klubs "Fontaine Palace" – šodien tur notiks "Latvian Blues Band" koncerts. Iepriekš grupa Liepājā viesojās šā gada martā, un, pateicoties publikas lieliskajai atsaucībai, mūziķi ar prieku ir gatavi atkal tikties ar savu vējainās pilsētas fanu pulku, lai sniegtu vēl vienu neaizmirstamu un pozitīvas enerģijas pilnu koncertu.

Apmeklētājiem būs iespēja noklausīties gan jau iepazītas, gan arī mazāk dzirdētas dziesmas, no kurām lielu daļu radījuši grupas dalībnieki paši.

Tiem, kuriem līdz šim vēl nav bijusi iespēja iepazīt "Latvian Blues Band", būtu jāzina, ka tā ir viena no retajām Eiropas grupām, kas daudzas reizes izpelnījusies neviltotu ASV blūza mākslinieku apbrīnu un atzinību. Blūza pasaulē valda uzskats, ka šādu mūziku prot spēlēt tikai aiz okeāna dzimušie, taču "Latvian Blues Band" puiši ir pierādījuši pretējo.

Par dabu – bez filtra un interpretācijas

Aizputes galerijā "Mētras māja" no sestdienas būs apskatāma jauna ekspozīcija. Šoreiz mākslinieks Arturs Bērziņš piedāvās savu redzējumu par to, kā cilvēks redz dabu.

Izstādē "Bez nosaukuma (tautiskais romantisms)" tiks eksponēti deviņi darbi, kurus savukārt veidos divas līdz trīsdesmit astoņas daļas, vēsta mākslinieka interneta lapa www.artursberzins.lv. Mākslinieks secinājis, ka cilvēks nepieņem un neuztver dabu tādu, kāda tā ir. Un māksla kalpo par realitātes filtru, bet filtrs pats pēc būtības ir interpretācija. Izstādes darbos Arturs Bērziņš centies iztikt bez šādas interpretācijas.

"Cilvēks uz dabu raugās ar mākslinieka acīm – caur noteiktiem kanoniem," Arturs Bērziņš raksturo savu izstādi. "Māksla cilvēkam ļauj labāk pieņemt un samierināties ar realitāti. Cilvēks dabu redz tādām kā Purvīša acīm. Nesen kādā interneta portālā uzgāju diskusiju, kur fotoentuziasti apsprieda savus foto kā purvīšus. Helēna Demakova saka: "Man liekas, nav cilvēka šai pasaulē, kuram nebūtu tuva šī māksla. Raugoties mūsu dabā, domāju, ja tā atspoguļota Purvīša gleznās, tad Purvīša gleznas ietekmējušas manu dabas uztveri." Reiz Pedvālē pie brīvdabas muzeja mājas skursteņa spietoja bites un viena dāma teica otrai: "…paskaties, izskatās kā videofilmā…""

Arturs Bērziņš dzimis 1971.gadā Jelgavā, studē Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūrā.

"Mētras mājā" gados un domāšanā jaunu autoru izstādes notiek bieži. "Viņi ļoti nopietni uztver iespēju sevi parādīt," "Kurzemes Vārdam" teica galerijas īpašniece Valda Drulle. Galerijā izstādes maina katru mēnesi.