Kurzemes Vārds

03:28 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Latvijas Republikas apbalvojumi liepājniekiem un rajona ļaudīm

Valsts prezidenta kancelejas Ordeņu kapituls valsts svētku priekšvakarā augstākos apbalvojumus nolēmis piešķirt aptuveni 150 Latvijas politiķiem, ierēdņiem, uzņēmējiem, militārpersonām, sportistiem, sabiedriskajiem un kultūras darbiniekiem. Starp viņiem ir vairāki Liepājas pilsētas un rajona cilvēki.

Ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi apbalvots sabiedriskais darbinieks, Liepājas Politiski represēto kluba priekšsēdētājs Arnolds Treide, ar V šķiras Viestura ordeni – sabiedriskā darbiniece, Latvijas Nacionālo partizānu apvienības Liepājas nodaļas vadītāja Biruta Rodoviča, ar Viestura ordeņa Bronzas goda zīmi – Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku flotiles mīnukuģu eskadras ūdenslīdēju komandas atmīnēšanas vada ūdenslīdēju instruktors dižmatrozis Aleksandrs Parfjonovs un dižmatrozis Jānis Rusiņš, ar V šķiras Atzinības Krustu – Latvijas jaunatnes basketbola trenere un basketbola kluba "Liepājas metalurgs" trenere Līvija Alpe-Lūka un Liepājas rajona kultūras darbinieks, pedagogs, šaha vēstures pētnieks Gedimins Salmiņš, ar Atzinības Krusta Lielo sevišķās pakāpes Goda zīmi sabiedriskais un kultūras darbinieks, ilggadējais Kazdangas Profesionālās vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājs Jānis Kolns un Bunkas Kultūras nama folkloras kopas "Traistēni" un "Kaimenīcas" vadītāja Līga Strēle.

Svētki skolotājai Daigai Hiršsonei

Mūziķa profesija ir starp tām retajām, kas dod iespēju, piemēram, savu dzimšanas dienu vai īpaši jubileju atzīmēt emocionāli piesātināti un skaisti – ar koncertu. Tāda privilēģija bija arī Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas klavierskolotājai Daigai Hiršsonei. Viņas kolēģe Astra Ziemele uzsver: "Pedagoģe izaudzinājusi un cauri sarežģītajiem mūzikas ceļu labirintiem izvadījusi 35 audzēkņus. Par jubilāres profesionalitāti liecina ne tikai Kultūras ministrijas un Liepājas domes Atzinības raksti par izcilu darbu, bet arī viņas audzēkņu tālākās gaitas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī tas, ka Liepājas Mūzikas vidusskolā par skolotājiem un koncertmeistariem strādā seši viņas bijušie audzēkņi."

Jubilejas koncertā piedalījās Daigas Hiršsones bijušie un tagadējie audzēkņi, kuri priecēja klausītājus ar klaviermūziku un ne tikai. Uz skatuves kāpa arī gaviļnieces draugi un kolēģi – čellisti, vijolnieki, flautisti, sitaminstrumentu speciālisti, lai iepriecinātu jubilāri ar "vieglāku" mūziku. Savukārt tie pianistes kolēģi, kuri koncertā nepiedalījās, bija sagatavojuši literārus priekšnesumus: direktore Zita Karlsone lasīja Raiņa dzeju, direktores vietniece mācību darbā Liene Šteinberga prasmīgi vadīja koncertu, par vadmotīvu izvēloties O.Vācieša poēmu "Klavierkoncerts", citi kolēģi bija sagatavojuši dzejas montāžu par grūto muzikanta darbu, ko klausītāji uztvēra ar smiekliem. Bet nobeigumā Daiga Hiršsone par prieku visiem nospēlēja A.Pjacollas "Ave Maria".

Austrāliete pēta mātes trimdas ceļu

Liepājā bija ieradusies viešņa no tālās Austrālijas – Brigita Ozoliņa. Viņa pēta savas mammas trimdas ceļu, kas sācies 1944.gadā, izbraucot no Liepājas. Lai iegūtu vairāk informācijas un priekšstatu par tā laika notikumiem, B.Ozoliņa apmeklēja Liepājas muzeja filiāli "Liepāja okupāciju režīmos". Bet, tā kā viešņa Austrālijā ir Plimsolas galerijas vadītāja un Tasmānijas Universitātes mākslas un dizaina teorijas lektore, viņa apmeklēja Liepājas Universitāti, kur tikās ar Humanitārās fakultātes mācībspēkiem. Viņu interesēja, kā mācās studiju programmas "Jauno mediju māksla" studenti. Ar katedras darbu viešņu iepazīstināja Mākslas un dizaina katedras vadītāja Inta Klāsone. Austrālijas lektore saņēma ielūgumu nākamvasar ierasties Liepājā un piedalīties katedras rīkotā simpozijā.